--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

5 najčastejších príznakov, že hormóny sa zbláznili

22.08.2018 | 6906x Zhliadnutie | Zdravie

Podráždenosť či pocit neustáleho nafúknutia? Aj to môže mať na svedomí nerovnováha hormónov…

 

Hormóny v ľudskom tele sú akýsi “poslíčkovia”, ktorí ovplyvňujú fungovanie buniek a orgánov. Ženy si ich výkyvy najviac uvedomujú v súvislosti s menštruačným cyklom, tehotenstvom alebo v súvislosti s menopauzou. No aj niektoré lieky, nezdravý životný štýl môžu spôsobiť ich výkyvy.

 

Najčastejšie príznaky disbalancie horómov sú:

 

  1. Nepravidelná menštruácia

Väčšina žien máva menštruáciu každých 21 až 35 dní. Ak však menštruácia “nepríde” v rovnakom čase, môžete mať priveľa alebo naopak, primálo hormónov (estrogen a progesterón). Nepravidelnosť menštruačného cyklu môže mať tiež syndróm polycystických vaječníkov tzv. PCOS alebo po 40. roku života môže prísť obdobie perimenopauzy, čo je čas pred menopauzou. V prípade nepravidelnej menštruácie je vhodné stav konzultovať so svojim lekárom.

 

  1. Poruchy spánku 

Rovnako aj problémy so zaspávaním či nekvalitným spánkom môžu mať na svedomí práve hormóny. Nízka hladina progesterónu môže vyvolávať práve problémy so zaspávaním, tiež môže vyvolávať návaly tepla a nočné potenie.

 

  1. Problematická pleť

Ak sa z času na čas nejaká vyrážka objaví, je to úplne normálne. Ale ak sa zvýši hladina androgénov (mužské hormóny, ktoré majú aj ženy) tá môže vyvolať zvýšenie mastnosti pokožky, ktorá upcháva póry a vyvolať napr. akné. Tieto hormóny tiež ovplyvňujú kožné bunky vo vlasových folikuloch, takže tiež môžu mať na svedomí vypadávanie vlasov viac ako je obvyklé.

 

  1. Problémy s pozornosťou a pamäťou

Odborníci už vedia, že zmeny estrogénu a progesterónu pôsobia aj na mozog a tak sa môžu objaviť problémy s pozornosťou či horším zapamätávaním. Toto zhoršenie sa môže tiež vyskytnúť v období perimenopauzy a menopauzy, ale aj s poruchou fungovania štítnej žľazy. Aj v tomto prípade je namieste stav včas konzultovať s lekárom.

 

  1. Nafúknuté bruško

Črevá sú lemované drobnučkými bunkami, ktoré reagujú na hladiny estrogénu a progesterónu. Keď tieto receptory zaznamenajú zmenu hladiny týchto hormónov, môžete zaznamenať zmenu v súvislosti s trávením. To je aj dôvod, prečo počas “vášho” obdobia sa môže objaviť bolesť brucha, nafukovanie, problémy s trávením, nevoľnosť. Ak sa k tomu pridala častá únava a akné, na príčine môže byť utlmená produkcia spomínaných hormónov.  

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment