--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Zahrejte sa saunovaním

29.02.2024 | 222x Zhliadnutie | Zdravie

Sauna je tradičná forma tepelnej terapie, ktorá má pôvod v severských kultúrach a rozhodne nie je výplodom moderného sveta. Princípom sauny je vytvárať priestor s vysokou teplotou, čo má množstvo prínosov pre ľudské telo. V klasickej saune je teplota obvykle udržiavaná okolo 60–100 °C, čo vytvára priaznivé prostredie pre potenie a telesnú termoreguláciu.

AKÉ SÚ DRUHY SÁUN?

FÍNSKA SAUNA

Keď sa povie sauna, väčšinou si vybavíme práve tú fínsku. Tieto sauny majú typické drevené interiéry a exteriéry. Vnútorný priestor je často vybavený lavicami a kamennými ohrievačmi. Teplo je generované pomocou kamenných ohrievačov, ktoré sa polievajú vodou, čo vytvára paru a zvyšuje vlhkosť v miestnosti. Teplota vo fínskej saune sa obvykle pohybuje medzi 60–100 °C. Vlhkosť sa tu pohybuje medzi 10-20%.

 

PARNÁ SAUNA

Hlavným rozdielom oproti fínskej saune je vyššia vlhkosť, ktorá môže dosahovať až 100%. V parnej saune je teplota nižšia, pohybuje sa obvykle medzi 40–60 °C. Para sa vytvára pomocou špeciálneho generátora, ktorý zvyšuje vlhkosť v miestnosti. Tým sa vytvára teplé a vlhké prostredie.

 

INFRASAUNA

Infrasauna vytvára teplotu pomocou infračerveného žiarenia, ktoré preniká priamo do ľudského tela a zahrieva ho zvnútra, čo je najväčší rozdiel oproti tradičnej saune. Teplota sa pohybuje medzi 40 – 60 °C a vlhkosť je obvykle nízka. Vďaka tomu je zážitok z infrasauny považovaný za mäkší a príjemnejší.


Každý druh sauny má svoje špecifické vlastnosti. Pri finálnom výbere teda záleží na preferenciách používateľa / návštevníka a jeho zdravotných dispozíciách (každá sauna nie je vhodná pre každého). Je dôležité rešpektovať individuálnu pohodu a zdravotný stav pri návšteve sauny a dodržiavať odporúčané postupy pre bezpečné využívanie.

 

PRED VSTUPOM DO SAUNY…

… je vhodné sa osprchovať, aby ste odstránili prebytočné oleje, krémy a nečistoty z pokožky. Čistá koža umožňuje lepšie prekrvenie, potenie a účinnejšie odbúravanie toxínov.

Dôležité je dodržiavať dostatočný pitný režim. Príprava tela na saunovanie začína udržiavaním hydratácie. Pri saunovaní sa veľa vody vypotí a nemali by sme odchádzať s deficitom tekutín, pocitom mdla či točením hlavy.

Jesť by sme pred saunou mali ľahko stráviteľné jedlá. Odporúča sa tiež konzumovať aspoň hodinu dopredu, aby mal organizmus možnosť začať tráviace procesy a neurobilo sa nám v saune nevoľno.

 

V SAUNE

Pokiaľ sa saunovaním začínate, čas strávený v saune by mal byť v súlade s Vašim zdravím. Začínajte kratšiu dobu a postupne ju predlžujte. Nemal by sa však prekračovať odporúčaný čas pobytu, a to ani pokiaľ sa saunovaniu už nejakú dobu venujete. Hrdina nie je ten, ktorý vydrží najdlhšie. Prekračovanie odporúčanej dĺžky pobytu, množstvo cyklov, teploty atď. môže naopak viesť k zdravotným ťažkostiam.

Pokiaľ do sauny chodíte, určite poznáte pravidlo 3 saunovacích cyklov s maximálnou dĺžkou 10–15 minút (pri začínaní stačí 5–10 minút).

Medzi jednotlivými cyklami by mala byť pauza minimálne 15 minút a po poslednom cykle by mal nasledovať odpočinok aspoň 30 minút.

 

PO SAUNE

Po saune je typické osprchovať sa studenou vodou alebo ponoriť sa do chladného bazéna. Ochladenie pomáha obnoviť normálnu telesnú teplotu a koža sa bohato prekrví.

Doplňte tekutiny stratené počas potenia. Hydratácia je kľúčová pre správnu funkciu organizmu a taktiež našu pohodu. Nestačí napiť sa iba pred saunou.

Dôležitá je aj relaxácia, aby si telo znova zvyklo na okolitú teplotu okolo nás.

 

MOŽNÉ BENEFITY PRAVIDELNÉHO NAVŠTEVOVANIA SAUNY

 

DETOXIKÁCIA

Saunovanie podporuje intenzívne potenie, čo je prirodzený spôsob, akým sa telo zbavuje toxínov a odpadových látok.

ZLEPŠENIE KRVNEJ CIRUKULÁCIE

Vyššia teplota v saune spôsobuje rozšírenie ciev a zvyšuje prietok krvi. Tým sa zrýchľuje krvný obeh, čo môže mať pozitívny vplyv na celkové kardiovaskulárne zdravie.

UVOĽNENIE SVALOV

Teplo v saune má relaxačný účinok na svaly. Uvoľnenie svalového napätia môže priniesť úľavu od bolestí chrbta a kĺbov.

ZLEPŠENIE DÝCHANIA

Pri saunovaní sa často vdychuje horúci vzduch, čo môže pomôcť rozšírenie dýchacích ciest a uľahčiť dýchanie. Z toho dôvodu sa pri saunovaní používajú aj éterické oleje.

POSILNENIE IMUNITNÉHO SYSTÉMU

Niektoré štúdie naznačujú, že pravidelné saunovanie môže stimulovať imunitný systém a pomôcť telu lepšie bojovať proti infekciám.

 

Aj keď saunovanie prináša mnoho zdravotných a relaxačných výhod, nie je vhodné pre každého. Je dôležité si uvedomiť, že existujú určité situácie a zdravotné stavy, kedy by saunovanie mohlo byť kontraproduktívne alebo dokonca nebezpečné. Je vždy odporúčané konzultovať s lekárom, či je pre vás saunovanie vhodné. Poprípade, akému typu sauny by ste sa mali vyhnúť. Táto porada by mala prebehnúť pred začatím pravidelných saunovacích seáns, najmä ak máte nejaké zdravotné indispozície či chronické ochorenia

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment