--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Aké potraviny prospievajú očiam?

28.01.2019 | 4475x Zhliadnutie | Zdravie

O očiach sa hovorí, že sú oknom do duše. Nato, aby sme si upevnili očné zdravie je dôležité nebrať oči za samozrejmosť. Pritom stačí dodržať zopár jednoduchých krokov, vďaka ktorým si zrak môžeme udržať v dobrej kondícii ešte veľmi dlhý čas.

 

 1. Kvalitný jedálniček sa skutočne oplatí

Zrejme si z detstva pamätáme slová nejednej mamy: „Keď zješ celú mrkvičku, budeš mať dobré očká!“. Zdravie očí naozaj začína na tanieri. Omega-3 mastné kyseliny, luteín, zinok, vitamíny C a E skutočne môžu pomôcť odvrátiť problémy súvisiace s vekom ako je katarakta, makulárna degenerácia...

 

Zraku prospievajú najmä tieto potraviny:

 • Zelená listová zelenina, napr. v podobe špenátu či ružičkového kelu
 • Losos, tuniak a iné mastné ryby
 • Vajcia, orechy
 • Fazuľa a celkovo strukoviny, ktoré obsahujú veľa bielkovín aj vlákniny
 • Pomaranče
 • Ustrice a chudé mäso, hydina

 

Staviť na kvalitný jedálniček okrem zdravých očí pomáha zároveň udržať si zdravú váhu. To ide zároveň ruka v ruke so znížením rizika obezity a s ňou súvisiacich ochorení ako je napr. cukrovka 2. typu, čo je jednou z hlavných príčin slepoty u dospelých.

 

 1. Nepodceňujte slnečné okuliare 

Slnečné okuliare sú (mali by byť) v prvom rade ochranou zraku pred ultrafialovým žiarením a až následne módnym doplnkom. Ak sa vystavujete slnečným lúčom priveľa a zrak si pritom nechránite, vystavujete sa riziku zvýšenej šance na kataraktu a makulárnu degeneráciu. 

Slnečné okuliare si vyberajte také, ktoré vám poskytnú ochranu aj z boku, polarizované sklá zase pomáhajú znižovať oslnenie počas jazdy. Ak nosíte kontaktné šošovky, uistite sa, či tie vaše poskytujú aj ochranu pre UV žiarením, ak nie, aj pre vás je vhodné zabezpečiť si ochranu zraku práve slnečnými okuliarmi. 

 

 1. Skončite so zlozvykom!

Fajčenie škodí v mnohých oblastiach – od ústnej dutiny, až po pľúca či žalúdok, to je dobre známy fakt. Tento zlozvyk však tiež zvyšuje pravdepodobnosť vzniku katarakty, poškodenia zrakového nervu, degeneráciu makuly a mnoho ďalších zdravotných problémov. 

 

 1. Používajte bezpečnostné okuliare

Či ich potrebujete pri výkone profesie alebo v rámci vášho hobby, nepodceňujte ochranu zraku, rovnako tiež pri niektorých druhoch športov ako je hokej a pod., ktoré taktiež môžu viesť k poškodeniu očí. Hneď v úvode sme spomínali, že oči nie sú samozrejmosťou.

 

 1. Doprajte očiam oddych

Práca s počítačom, sledovanie televízie, surfovanie na tablete či mobile priveľmi dlhý čas jednoducho očiam neprospieva a ak si nedoprajete prestávky, dlhodobé sledovanie obrazoviek môže spôsobiť: namáhanie očí, rozmazané videnie, problémové zaostrovanie na diaľku, suché oči, bolesti hlavy, bolesti krku, chrbta a ramien...

 

Ako môžete pomôcť svojim očiam?

 • Preverte si u odborníka, či predpísané okuliare ešte spĺňajú svoj účel a sú vhodné na čítanie či sledovanie obrazovky. V opačnom prípade si nechajte predpísať vhodnejší typ. 
 • Očiam môže tiež pomôcť, ak si obrazovnku monitora nastavíte tak, aby oči boli vyrovnané s hornou stranou monitora. To vám umožní pozerať sa na obrazovku mierne nadol. 
 • Zraku tiež neprospieva oslnenie napr. z okien, v tom prípade sa odporúča použiť obrazovku proti oslneniu.
 • V prípade, že pociťujete suchosť v očiach, snažte sa viac žmurkať alebo používajte „umelé slzy“.

Oči by ste mali nechať odpočívať každých 20 minút po dobu 20 sekúnd, stačí keď sa po túto dobu zapozeráte do diaľky, alebo aspoň každé 2 hodiny si doprajete 15 minútovú prestávku.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment