--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Základné fakty o zdravom životnom štýle - 3.časť

17.09.2018 | 2794x Zhliadnutie | Zdravie

Zdravý život to nie výlučné zameranie sa na fyzické zdravie, v rovnováhe je nutné udržiavať aj emocionálne alebo duševné zdravie. Nižšie uvádzame niektoré tipy, ako ľudia môžu podporiť svoje duševné zdravie a zdravý životný štýl udržať v rovnováhe.

 

Fakt č. 3 MENTÁLNE ZDRAVIE 

 

Účinné tipy ako nezanedbať mentálne zdravie

 

  1. Doprajte si dostatočne dlhý čas na spánok, v závislosti od veku, potreba dĺžky spánku sa skracuje, odborníci upozorňujú, že deti vo veku 3 až 5 rokov potrebujú na spánok cca 11 – 13 hodín, 5 až 10-ročné deti potrebujú spať 10 – 11 hodín, tínedžeri 8,5 – 9,5 hodín, dospelí – 7 až 9 hodín spánku. Starší ľudia potrebujú spať rovnako 7 až 9 hodín, ale ich spánok už nie je taký hlboký, v noci sa častejšie budia, preto by si mali rovnako ako male deti počas dňa dopriať krátky odpočinok aby dosiahli hodnotu 7 až 9 hodín spánku. 

 

  1. Neustále objavujte niečo nové. Nemusíte cestovať na druhý koniec sveta, aby ste niečo nové spoznali, stačí ochutnať jedlo, ktoré ste ešte nikdy nejedli, zmeniť zaužívanú trasu napr. do/z práce… Popremýšľajte nad tým, čo počas týždňa zažívate opakovane a pokúste sa o drobnú zmenu.

 

  1. Trénujte svoju myseľ a zahrajte sa s deťmi, vnúčatami spoločenské hry. Ak trávite veľa času osamote, môžete skladať puzzle a tak si precvičíte myseľ. 

 

  1. Snažte sa o intenzívnu snahu dokončiť úlohu, sústreďte sa na process a snažte sa krok za krokom dosiahnuť cieľ v rozpätí jednej až niekoľkých hodín. Následne si doprajte prestávku, počas ktorej si doprajete relax ( napr. v podobe chôdze, cvičenia, krátkeho spánku…)

 

  1. Nezanedbávajte svoje koníčky. Nájdite si čas a vráťte sa k činnostiam, ktoré vás kedysi bavili alebo objavte nové hobby a venujte sa mu pravidelne aspoň raz do týždňa.

 

  1. Stretávajte sa s rodinou a priateľmi a preberte spolu rôzne témy. Navštevujte kultúrne podujatia a diskutujte o pocitoch, ktoré na vás výstava, divadlo či film v kine zanechali. Budujte “sieť” priateľstiev, ľudia, ktorí sa priateľom nevyhýbajú vedú zdravší a šťastnejší život.

 

  1. Zabávajte sa a doprajte si výlet s niekým, koho máte radi, choďte spolu nakupovať, na ryby, urobte si výlet do prírody, dovolenku, len neskĺznite do každodennej rutiny.

 

  1. Nezaspite na vavrínoch. Ak dosiahnete v nejakej činnosti úspech, a je jedno či je veľký alebo malý, rozvíjajte svoj potenciál ďalej. Takto vaša myseľ nepodľahne pohodlnosti.

 

  1. Ľudia, ktorí trpia depresiami, mali by vyhľadať odborníkov včas, rovnako ako tí, ktorí užívajú prostriedky na problémy pri duševnom probléme by ich mali užívať len na odporučenie a predpis od odborníka a nie svojvoľne, pretože sami nedokážu dobre posúdiť svoj stav.

 

Zhrnutie: K zdravému životnému štýlu patrí vyhnúť sa fajčeniu a nadmernej konzumácii alkoholu, pretože to sú ďalšie kľúče k zdravému životu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment