--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Mýty a pravdy o káve

06.03.2018 | 4066x Zhliadnutie | Zdravie

Chutný nápoj, ktorý pozná snáď každý. Pochádza z Etiópie, ale za formu, v akej ju konzumujeme dnes, vďačíme Arabom. Toľko výskumov sa už ohľadne kávy a jej účinkov na naše zdravie robilo, že je len ťažké rozhodnúť sa, na ktorú stranu sa pridáme. Milovníci kávy si bez nej nevedia predstaviť život, tí ktorým nevyhovuje alebo dokonca spôsobuje zdravotné ťažkosti, ju zaznávajú. Ako to teda s kávou je?

Mnohí kávu pijú prioritne pre obsah kofeínu, ktorý spôsobuje prekrvenie mozgu, ale má povzbudivé účinky aj na činnosť, srdca, nervov či obličiek. Kofeín je však návyková látka a nemalá skupina ľudí ju vníma ako drogu.

Kofeín sa bežne používa ako spaľovač a je obsiahnutý aj v doplnkoch výživy, ktoré sa užívajú pred tréningom. Z toho vyplýva, že ak konzumujete kávu pred cvičením, môžete spáliť až o 15 % viac kalórií ako bez nej.

 

Bohatstvo ukryté v kávových zrnkách

Obsahuje množstvo antioxidantov, ale tiež horčík a draslík. Pripisujú sa je pozitívne účinky pri liečbe Alzheimerovej choroby, žlčníkových či obličkových kameňov. Za zmienku určite stojí aj informácia, že káva stimuluje činnosť hrubého čreva a tým podporuje vyprázdňovanie.

 

Ktoré tvrdenia o káve sú pravdivé? 

 

Káva vedie k dehydratácii

Táto informácia sa opiera o skutočnosť, že kofeín obsiahnutý v káve má močopudné účinky. Nadmerné množstvo kávy môže naozaj viesť k zvýšenej diuréze a následnej dehydratácii. Nemusíte sa však ničoho obávať, ak pijete primerané množstvo tohto lahodného moku. Tromi šálkami denne nič nepokazíte. A ak si k šálke kávy doprajete aj pohár vody, problém je zažehnaný.

 

Káva by sa nemala piť nalačno

Niekto kávu na lačný žalúdok absolútne netoleruje, inému to neprekáža. Je to veľmi individuálne. Každopádne ako prvé po prebudení by ste na naštartovanie dňa mali vypiť pohár čistej vody, prípadne s citrónovou šťavou.

Ak však do kávy pridáte jednu polievkovú lyžicu kokosového oleja, masla a čajovú lyžičku škorice, pripravíte si skvelý a chutný spaľovač tukov, ktorým môžete svoj deň pokojne začať.

 

Kávu treba v tehotenstve úplne vylúčiť

Áno, kofeín preniká aj do pupočníkovej krvi a tak sa dostáva k plodu. Treba však zdôrazniť, že sa tak deje až pri vysokom obsahu prijatého kofeínu. Dve kávy s obsahom 100 - 120 mg kofeínu spolu sú považované za úplne bezpečné aj pre bábätko. V niektorých prípadoch, ak mamička trpí výrazne nízkym krvným tlakom, dokonca konzumáciu kávy odporúčajú aj samotní gynekológovia. Často sa tak dá predísť závratom a nevoľnosti.

 

Káva s mliekom škodí

Toto je tvrdenie, ktoré sa nezakladá na žiadnom výskume. Niektorí kávičkári si mlieko či smotanu do kávy nepridajú. Iní si zase nevedia svoj deň predstaviť bez Latte, kávového nápoja s mliekom. Koľko ľudí, toľko chutí platí aj v tejto polemike.

Niektoré zdroje uvádzajú, že toto spojenie je pre naše telo nevhodné. Poškodzuje slinivku, dvanástnik a žlčník. Prejavuje sa to nadúvaním a tráviacimi ťažkosťami. Každý vie najlepšie sám, čo mu vyhovuje. Je síce pravda, že kazeín obsiahnutý v mlieku na seba viaže istú časť antioxidantov z kávy, stále ich však pitím kávy do tela dostanete viac ako 60 %.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment