--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Šalátom ku zdraviu

06.06.2017 | 3538x Zhliadnutie | Zdravie, Strava

Blížiace sa leto je obdobím, kedy upúšťame od sýtych jedál a volíme naopak pokrmy odľahčené, ktoré nám dodajú nielen potrebné živiny, ale nás aj osviežia. Šaláty sú v tomto prípade ideálnou voľbou.

Koľko zeleniny máme zjesť za deň?

Podľa rád odborníkov je ideálny denný prísun zeleniny v rozmedzí 400 - 600 g. Nejedná sa však len o zeleninu v surovom stave. Počítajú sa sem aj prílohy k hlavným jedlám alebo ich tepelne upravené súčasti. Týmto množstvom do tela dodáme potrebné množstvo vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov. Je zabezpečený tiež optimálny príjem vlákniny, ktorú potrebujú črevá pre správnu funkciu. Otázkou zostáva, ako do seba toto veľké množstvo dostať, aby sme sa cítili zasýtene, a ako zeleninu pripraviť a nakombinovať, aby sme si na nej zároveň pochutili.

 

Šalát nielen ako hlavné jedlo

Ideálnou možnosťou je dať si veľký zeleninový šalát na obed alebo na večeru. Kto nie je stavaný na tento typ hlavných jedál, je možné vyriešiť to kompromisom a dať si menšie množstvo zeleniny ku každému jedlu. V tomto prípade je dôležité strážiť si pomery živín, aby bolo jedlo nutrične vyvážené.

Ako by mal taký kaloricky a nutrične vyvážený obed, ktorého základ tvorí zelenina, vyzerať? Základ šalátu tvorí listová zelenina, ďalej pridávame zeleninu ako napr. paradajky, uhorku alebo papriku. V ideálnom prípade by mali byť spomínané suroviny v bio kvalite. Ak nemáme vlastnú záhradku alebo známeho záhradkára, môžeme navštíviť v dnešnej dobe veľmi obľúbené farmárske trhy, kde je ponuka čerstvej zeleniny široká.

 

Dôležité sú aj sacharidy a bielkoviny

Do vyváženého jedálnička patria bielkoviny, ktoré najlepšie pridáme vo forme vajíčka natvrdo, kuracích kúskov alebo morčacieho mäsa. Ďalej sú vhodné kúsky rýb a polotučné syry. Nie je potrebné obávať sa ani sacharidov. V tomto prípade je najlepšie voliť tie komplexné, ktoré zasýtia na dlhší čas, napr. celozrnná ryža, celozrnný kuskus, na bielkovinu bohatá quinoa alebo celozrnný chlieb.

Ak máme šalát k obedu, doprajme si viac prílohy, ak ho jeme k večeru, je možné úplne prílohu vynechať alebo si jej dať menšie množstvo. Ďalej nesmieme zabudnúť na zdravé tuky, do ktorých patria semienka, oriešky, olivy a výborné, nutrične bohaté avokádo. Skvelým doplnkom je tiež olej, ktorý je potrebný pre vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch. Môžeme použiť za studena lisovaný olivový olej alebo menej známy ľanový či sezamový olej. Skúsenejší kulinári si môžu šalát vylepšiť domácim pestom, napr. z bazalky alebo avokáda. Výsledný zdravý tanier si môžeme okrem semienok posypať aj morskou riasou nori alebo čerstvými bylinkami.

 

Šalát v lete aj v zime

Pri konzumácii šalátu zohľadňujeme aj ročné obdobie. Kým na jar a v lete uprednostňujeme na tanieri surovú zeleninu, na jeseň a v zime potrebuje telo naopak skôr zahriať. Pre chladnejšie ročné obdobia teda volíme šalát ako kombináciu tepelne upravenej zeleniny a ďalších varených surovín, ktorými môže byť cícer, fazuľa alebo pohánka. Vhodnými spôsobmi úpravy zeleniny, pri ktorých nedochádza k veľkému úbytku vitamínov, patrí dusenie, varenie na pare alebo ľahké restovanie so zahrievacím korením. Tým môže byť zázvor, čili alebo kurkuma.

 

 

 

 

 

Ak za celý deň nestíhame zjesť predpísané množstvo zeleniny, odporúčanú dávku vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov môžeme nášmu telu dodať tiež prostredníctvom doplnku stravy BELLY CARE. Tento komplexný produkt obsahujúci byliny, zelené zložky a vysoký podiel vlákniny tiež spoľahlivo zasýti a zaženie chuť na sladké či iné nevhodné potraviny.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment