--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Nebojte sa činiek! Silové cvičenie vám dá krásnu a zdravú postavu.

28.02.2023 | 1409x Zhliadnutie | Zdravie, Šport

Chcete sa venovať zdravému životnému štýlu, byť aktívna a spokojná so svojou postavou? A myslíte si tiež, že k dokonalej forme sa môžete vybehať a po zdvíhaní ťažkých činiek by ste vyzerali ako kulturistka? Presvedčíme vás, že ide o mýtus a že aj „nežné“ pohlavie môže veľmi profitovať z „chlapského“ štýlu cvičenia.

Jednoducho povedané - nie je žiadny ženský a mužský prístup k cvičeniu. Obe pohlavia by mali cvičiť rovnako a zameriavať sa ako na aeróbny typ pohybových aktivít, ako sú behanie, cyklistika alebo aerobik, tak aj na silové cvičenie. Bojíte sa, že budete vyzerať ako Arnold Schwarzenegger? Môžete zachovať pokoj. Pre budovanie takého objemu svalstva je potrebná neskutočná usilovnosť, záťaž, prísny režim a cieľavedomosť. A úprimne, občas aj doping. Keď už vieme, čo sa vám po práci s ťažšími váhami určite nestane, tak si poďme povedať, čo vám naopak také cvičenie môže priniesť.

 

Zrýchlite metabolizmus

Väčšina z nás vedome či nevedome veľmi rieši, koľko kalórií spálime pri samotnom cvičení danou aktivitou, takže máme pocit, že relatívne pomalé zdvíhanie závažia, ktoré veľmi nezvýši tepovú frekvenciu, predsa nemôže viesť k chudnutiu. Dôležité ale je, že silový tréning vám na rozdiel od behania môže zrýchliť funkciu metabolizmu až na 48 hodín po tréningu. Zjednodušene sa teda dá povedať, že po silovom tréningu pálite viac energie aj v momente, keď ste v pokoji a necvičíte. A navyše vďaka väčšiemu množstvu svalstva spaľujete energiu, aj keď práve aktívne necvičíte. Ak celý proces ešte podporíte kvalitným spaľovačom tukov, dosiahnete svoj cieľ za kratšiu dobu.

 

Sformujete postavu

Ak chcete krásne pevné krivky, tak nám verte, že ich nedocielite hladovaním s nízkokalorickou diétou v kombinácii s urputným pálením kalórií behaním alebo cvičením na elipticale. Tým získate iba tak podvyživený vystresovaný metabolizmus a zdanlivá štíhlosť bude vykúpená ovisnutými svalmi. Oveľa rozumnejšie je dať telu pevnú zdravú formu vytvorením svalovej hmoty, ktorá drží partie pekne na mieste a spevnené. Takže ak je vaším cieľom pevný okrúhly zadok skôr ako ovisnuté pozadie, nebojte sa naložiť si váhu a vyskúšať napríklad cviky so záťažou ako je hip thrust.

 

Budete mať pevnejšie aj kosti

Silové cvičenie nemá pozitívny vplyv len na samotné svalstvo, ale aj na kosti. Rovnako ako svaly stimulujeme k správnemu fungovaniu pohybom, platí to aj pre kostru. Aktívnym životným štýlom, ktorý zahŕňa aj posilňovanie, zabraňujete rozvoju osteoporózy, čo je ochorenie vyznačujúce sa úbytkom kostnej hmoty a práve ženy sú viac rizikové, čo sa týka jej rozvoja. Najviac potom konkrétne ženy po menopauze.

 

Ustúpi bolesti chrbta a zlepší sa držanie tela

Typickým problémom súčasnej doby je nevhodné držanie tela. Veľa času trávime sedením pri počítači alebo za volantom a v ďalších nevhodných pozíciách. Výsledkom je krivá chrbtica, spadnuté držanie ramien a celkovo ochabnuté držanie tela. Je potom jasné, že kvôli tomu väčšinu z nás trápia bolesti chrbta, ktoré môžu prechádzať aj do bolesti hlavy. Keď budete posilňovať svalstvo trupu a zameriate sa na správnu techniku, pomôžete vyrovnať chrbticu aj ramená, a tým si uľavíte bolesti. Navyše budete stáť viac vzpriamene, a budete tak pôsobiť sebavedomejšie.

 

Znížite riziko úrazu

Ak by ste síce nechceli dosiahnuť vyššie spomínané body a utvrďovali by ste sa, že behanie vás jednoducho baví a nevidíte jediný dôvod občas si od behania odskočiť aj do posilňovne, tak vám predsa len dôvod dáme. Posilňovanie totiž zlepšuje koordináciu pohybu a nervové spojenie medzi mozgom a precvičovaným svalom. Vďaka tomu budete mať väčšiu kontrolu nad svojim telom a vykonávané pohyby budú efektívnejšie. Vďaka tomu teda aj zmenšujete šancu, že sa pri vašom obľúbenom behu alebo napríklad prechádzke v horách omylom zraníte.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment