--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Kettlebell – ideálny pomocník pri chudnutí!

22.10.2018 | 3828x Zhliadnutie | Chudnutie

Kettlebell je skvelým všestranným a multifunkčným pomocníkom k tréningom rôznych druhov. V podstate ide o železnú guľu so zaoblenou rúčkou, takže ste s ním možno už aj cvičili a toto sú benefity tejto cvičebnej pomôcky.

 

V čom kettlebell pomáha?

Kettlebell ako cvičebná pomôcka je pri chudnutí veľmi nápomocná a najmä cenovo dostupná. Kettlebell pomáha: spevňovať svalstvo ale tiež redukovať tukové zásoby. Taktiež slúži na rozvoj vytrvalostných a silových schopností, cvičenie s ním pomáha budovať funkčné telo. Cvičenie s kettlebellom cvičeniu teda dáva komplexnosť a veľkú efektivitu.

 

Prečo je dobré cvičiť s kettlebellom?

  • Ozvláštňuje tréngingovú hodinu a zabraňuje nudnému stereotypu
  • Ponúka širokú škálu cvičení, pri ktorom sa zapája celé telo
  • Zlepšuje mobilitu a flexibilitu tela
  • Vytvaruje postavu
  • Pomáha schudnúť a zároveň posilniť svalové partie, pretože cviky sú energeticky náročné a urýchľujú metabolizmus
  • Nahradí stroje, činky a iné závažia, takže sa s ním dá cvičiť aj doma
  • Posilňuje nielen svaly ale aj šľachy a väzy, čím predchádza zraneniam
  • Dajú sa s ním robiť dynamické cviky (skok, výpad, kop...) úplne plynule a prirodzene

 

Čo je potrebné pri cvičení s kettlebellom dodržať? 

V každom športe, ktorému sa venujeme je dôležité vykonávať cvičenie technicky správne, aby sme sa vyhli nežiaducim následkom a reakciám organizmu. Pri cvičení s pridanou hmotnosťou to platí obzvlášť. Napr. pri vykonaní drepu s kettlebellom je potrebné dodržať správnu šírku postoja a vzpriamený chrbát, čo zabezpečí potrebnú silu na vykonanie drepu aj chrbát bez poškodenia. Jedným z najdôležitejších princípov pri tomto cvičení je pevný stred tela, neutrálny postoj hlavy, správne postavenie ramien a aktívne priťahovanie lopatiek k sebe. 

 

Dôležité je tiež vedieť, že kettlebell má všestranné použitie a potrebné je vybrať cvičenia vhodné pre jednotlivé časti tela. Formovanie postavy, chudnutie alebo spevnenie svalových partií závisí od toho, aký cvik sa vykonáva, od počtu opakovaní a intenzity zaťaženia. Pri vyšších hmotnostiach kettlebellu teda podporujeme nárast svalovej hmoty, pri nižšej hmostnosti ale aj vyššom počte opakovaní je vynikajúcim pomocníkom pri redukcii hmotnosti a formovaní postavy.

 

Kedy s kettlebellom radšej necvičiť?

Existujú prípady, kedy cvičenie s touto pomôckou nie je veľmi vhodné a to najmä v prípadoch ak máte problémy s chrbticou, ramenami alebo oslabený stred tela. Ak vás tieto problémy sužujú a napriek tomu by ste si cvičenie vyskúšať, alebo ste úplný začiatočník/ začiatočníčka, vhodné je osloviť trénera, ktorý vám dokáže konkrétne odporučiť izolované cvičenia pri pri nižšej intenzite a vysokej kontrole prevedenia pohybu. Najľahší, štvorkilový kettlebell sa osvedčil nielen pre začiatočníkov ale aj pre rehabilitačné účely. Ťažšie kettlebelly už slúžia fyzicky zdatnejším osobám a tie najťažšie slúžia pre trénovaných mužov či vrcholových športovcov.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment