Pre toto je telový olej kráľom luxusu

28.10.2018

 
Ak ste vo fáze, kedy zhadzujete tukové vankúšiky, okrem stravy a cvičenia je okrem iného potrebné dbať aj o pokožku tela. Telové oleje sú totiž intenzívnejšou alternatívou telových mliek a skutočne sú vhodné pre všetky typy pokožky s výrazným aromaterapeutickým bonusom.

 

Fakt, že telový olej má preukázateľne pozitívne účinky pre telo aj dušu vedeli už v staroveké civilizácie  Egypta, Ríma či Grécka. Dokonca Hippokrates odporúčal pridávať telové oleje estradiolu do kúpeľa, Aténčania milovali oleje z výťažkov ruží, kosatcov, ľalií, anízu i šalvie či materinej dúšky. Indovia si zase telá natierali sezamovým olejom s jazmínom, kardamónom, koriandrom alebo bazalkou. 

 

V chladnom počasí je správna hydratácia pokožky prvoradá. Aby pokožka zostala správne hydratovaná počas jesene a zimy, teda v období, kedy sú vonkajšie podmienky k našej pokožke oveľa náročnejšie, vhodné je siahnuť po telových olejoch, ktoré dokážu udržať vlhkosť pokožky oveľa dlhší čas. Ak si myslíte, že naolejovanú pokožku je potrebné utrieť do sucha, alebo že olej upcháva póry, ste na omyle. Faktom však je, že telové oleje je potrebné správne používať. 

 

Vďaka telovému oleju prenikajú žiaduce látky hlboko do pokožky a zároveň v nej „uzamknú“ vlhkosť. V tomto prípade je však potrebné staviť na kvalitu, ktorá poskytuje vysokú a dlhotrvajúcu účinnosť. Najlepšie telové oleje sú totiž hodvábne a vysoko koncentrované kvapaliny s čo najmenším obsahom pridaných syntetických látok. Obrovským pozitívom je, ak sa zaobídu bez pridaných chemických látok a pochádzajú z ekologickej výroby. Olejovou terapiou totiž je možné zlepšiť celkové zdravie, zbaviť sa stresu aj znížiť intenzitu bolesti pri rôznych zdravotných ťažkostiach. 

 

Na suchú a citlivú pokožku siahnite po oleji:

- olivovom

-ružovom

-kokosovom

-jojobovom

 

Pre mastnú pokožku je vhodný olej:

  • arganový
  • mandľový
  • olej s antiseptickými vlastnosťami ako je napr. tea tree

 

Takto sa správne používa telový olej

  1. Pri aplikácii telového oleja si doprajte viac času, lebo čím viac času venujete vmasírovaniu oleja do pokožky, tým sa lepšie absorbuje a eliminujete pocit mastnoty.
  2. Pred tým ako si olej votriete do pokožky, je vhodné ju zbaviť mastnoty, parfémov aj dezodorantov a pokožke dopriať peeling. Po opláchnutí je čas na vmasírovanie telového oleja.
  3. Aby pokožka nebola po oleji mastná, mala by byť teplá a vlhká, nie však mokrá. Takže po sprche či kúpeli stačí uterák na pokožku len priložiť a nie šúchať.
  4. Pre dlhotrvajúcu hydratáciu si po nanesení oleja nechajte cca 5 minút na to, aby sa olej vstrebal pre dlhotrvajúcu hydratáciu a nezamastil oblečenie. 
  5. Ak milujete kúpeľ, pridajte olej doň. Predtým sa však dôkladne osprchujte a po kúpeli sa stačí zabaliť do osušky.
  6. Esenciálne oleje dávkujte po kvapkách, prípadne pár kvapiek primiešajte do hydratačného krému.
  7. Olej môžete použiť aj na vlasy, niektoré druhy olejov sú totiž vhodné aj na votretie do vlasov po umytí a napriek tomu nebudú mastné. 

 

Další články

Zdravie
Kráľovná zdravia - ČUČORIEDKA

Snáď sa nenájde človek, ktorý by ich nemal rád, pretože čučoriedky nielenže majú vynikajúcu chuť, ale tiež sú nabité…

akce
Ako vám test metabolizmu pomôže k štíhlej postave?
Zdravie
Čo je to metabolický syndróm, ako mu predísť a na čo si dať pozor?

Metabolický syndróm - vedecký termín, popisujúci rizikovú situáciu, ktorej je vystavená väčšina klientov kliník NUTRIADAPT.

Vaše premeny

Jana Jarošová

V obchode mi už nič nesedelo a všetko mi bolo malé

Peter Polák

Jedol som nepravidelne, väčšinou som bol celý deň v práci bez jedla a večer si doprial „hody“

Silvia Sokolová

Kilá išli dole rýchlejšie, ako som predpokladala