--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Obezita je veľkým problémom!

12.08.2018 | 2962x Zhliadnutie | Zdravie

Obezita nie je iba estetickým nedostatkom a problémom s nákupom oblečenia v obchodoch. Nadváha ako taká výrazne zasahuje do zdravia, dokonca sa podieľa na skoršej úmrtnosti.

Keď problémom je obezita

Obezita alebo tučnota je nadmerné ukladanie telesného tuku v organizme ruka v ruke spojené s nárastom telesnej hmotnosti. Nie je iba estetickým nedostatkom  a problémom s nákupom oblečenia v obchodoch. Nadváha ako taká výrazne zasahuje do  zdravia, dokonca sa podieľa na skoršej úmrtnosti. Obezita je súčasťou závažného ochorenia – cukrovky, podieľa sa na jej rozvoji, na vzniku aj rozvoji zvýšenej hladiny cholesterolu, taktiež na vysokom krvnom tlaku. Všetky spomenuté ochorenia vyúsťujú do tzv. metabolického syndrómu.

Má negatívny vplyv na zdravie v podobe onkologických ochorení: rakoviny tenkého, či hrubého čreva, pažeráka, konečníka, u žien prsníka po menopauze, krčka maternice, u mužov prostaty.

Navyše obezita je i veľký psychologický problém, obézny ľudia často trpia depresiami zo svojho stavu, dokonca obézni ľudia majú väčší problém so zamestnanosťou.

Zjednodušene o vzniku obezity hovoríme vtedy, ak nastane nepomer medzi výdajom a príjmom energie. Na jej vznik môže pôsobiť aj vplyv dedičnosti či vplyv prostredia. Zlomové obdobie, keď obezita môže prepuknúť, môže patriť čas dospievania, tehotenstva, menopauzy, zmeny stravovacích a pohybových aktivít, ale i zmeny zamestnania, pracovných či rodinných problémov, ukončenie aktívnej športovej činnosti, či obdobie dlhodobého ochorenia. Obezitu však spôsobujú aj nesprávne stravovacie návyky.

Keď vyhlásite boj nadváhe, nepostačuje len zmeniť zloženie stravy ale zmenu zaveďtei do stravovacieho správania a pridajte viac fyzickej aktivity. Ak si s obezitou alebo nadváhou nedokážete sami poradiť, obráťte sa na odborníkov. Výživoví poradcovia sú tu pre vás a nasmerujú vás správnym smerom, takže sa budete cítiť najprv lepšie a potom zdravšie. Najmä zdravšie. Klaďte si však reálne ciele a celoživotne dodržiavajte manažment zdravého jedenia. Nielen sebe, ale aj vašej rodine, deťom, poskytnete dobrý základ v podobe správnych stravovacích návykov, lebo podľa posledných údajov žije v súčasnej dobe v EÚ viac než 22 miliónov detí s nadváhou.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment