--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Liečivá sila bazy – pre toto si ju zamilujete!

05.06.2018 | 3791x Zhliadnutie | Zdravie

Hoci sa o baze čiernej už od nepamäti traduje mnoho povier, keď tento ker zakvitne, určite si nazbierajte úžasne voňavé kvety, pretože ich účinky na ľudský organizmus sú jednoducho skvelé! Ak si z kvetov nestíhate pripraviť napr. obľúbený sirup, tak si ich nasušte.

 

Baza čierna – ker, ktorý obľubuje slnečné miesta a výživnú pôdu, má pre zdravie človeka mnoho pozitív. Kvety bazy čiernej kvitnú v priebehu mája približne až do júla, v závislosti od nadmorskej výšky.   

 

Celkové zdravotné pozitíva bazy čiernej

O baze čiernej je známe, že má pomerne silné protizápalové vlastnosti, má vplyv na podporu imunitného systému a už od dávnej minulosti bola baza čierna považovaná za “kľúč” na obnovenie a udržanie dobrého zdravia aj dlhovekosti. Kvety tejto rastliny obsahujú totiž silný rad antioxidantov aj vyšší obsaho flavonoidov, takmer v porovnateľnom množstve ako čučoriedky, brusnice či goji.

 

Starostlivosť o pokožku

Už ľudoví liečitelia aplikovali výluh z bazy čiernej pri ošetrovaní otvorených rán, ale aj na liečenie zapálených vyrážok a celkovo pri potrebe upokojenia pokožky vo forme zábalov a obkladov. Kvety bazy čiernej sa môžu použiť aj do kúpeľa buď vo forme sušených kvetov alebo olejov, tie majú upokojujúci a zároveň zvlhčujúci účinok na pokožku (ich použitie na kožu je vhodné aj po prehnanom opaľovaní). O kvetoch bazy čiernej sa tiež hovorí, že výluh je účinnou zbraňou v boji proti vráskam.

 

Pomáha pri prechladnutí

V dávnej minulosti už Hippokrates poznal silu bazy na podporu zdravia a “ordinoval” ju pri prechladnutí, chrípke, znižovaní teploty, bolestiach hlavy či svalových bolestiach…

 

Baza má aj antimikrobiálne vlastnosti

Preto dokáže účinne pomáhať pri boji s bakteriálnymi aj vírusovými infekciami. V štúdii o účinkoch na nemocničné patogény sa ukázalo, že extract z kvetov z bazy čiernej je aktívny voči baktériám, vrátane kmeňov odolných voči antibiotikám ako je napr. neslávne známy zlatý stafylokok.

 

Posilňuje imunitný systém

Baza čierna ako sme už vyššie spomínali pre obsah zdraviu prospešných látok má pozitívny vplyv na imunitný system.

Podľa niektorých výskumov u zdravých jedincov sa vraj podarilo preukázať jej vplyv pri aktivácii imunitného systému.

 

Baza pomáha aj pri cukrovke 

Síce len ako doplnková terapia pre diabetikov, ale čaj z bazy čiernej má údajne schopnosť stimulovať produkciu inzulínu a tiež pomáha znižovať cukor v krvi.

 

Baza čierna vs. Zápcha?

Odborníci poukázali aj na skutočnosť, že baza má moc pomôcť aj ľuďom trpiacim chronickou zápchou, pretože je účinným prírodným laxatívom.

 

 

Baza čierna má v sebe obrovský potenciál pozitívne vplývať na ľudské zdravie. Predpokladá sa, že jej sila pomáhať pri liečbe rôznych ochorení je najmä vďaka obsahu silných antioxidačných a protizápalových vlastností. Či skutočne dokáže pomáhať preventívne pred prepuknutím rôznych ochorení a stavov vrátane rakoviny, artritídy, osteoporózy a pod. ,je otázkou až ďalších výskumov.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment