BMI kalkulačka

BMI označuje index telesnej hmotnosti, ktorý zhodnotí, či sa nachádzate v podváhe, nadváhe alebo je vaša hmotnosť pre vás optimálna. Bohužiaľ výpočet používa iba vašu výšku a hmotnosť, preto nie je úplne vypovedajúci. Napríklad kulturista môže mať vysokú hodnotu BMI a napriek tomu nie je obézny, pretože vysoká hodnota indexu je u neho daná veľkým množstvom svalovej hmoty. Naopak starší ľudia s malým množstvom svalstva môžu byť zo zdravotného hľadiska obézni, hoci ich BMI ich radí do kategórie ideálnej hmotnosti. Preto pomocou BMI určujeme skôr všeobecnú mieru zdravotných rizík, než reálny stav organizmu z hľadiska kvality jeho zloženia, proporcií a kondície. Popri BMI by sme teda mali zistiť, okrem svojich obvodov, tiež zloženia tela (pomer svalov a tukového tkaniva), metabolický typ a vrodené predispozície.

Tu zistíte aké riziká vám môžu hroziť!

Spočítajte si vaše BMI

Spočítajte si vašu tepovú frekvenciu

Naša kalkulačka tepovej frekvencie vám pomôže zistiť, pri akej tepovej frekvencii je vaše cvičenie najefektívnejšie, kedy spaľujete najviac tukov a kedy naopak zvyšujete vašu výkonnosť. Meranie kľudovej tepovej frekvencie: Meranie KTF vykonávajte ihneď po prebudení, najlepšie ešte v posteli. Potrebujete k tomu iba stopky. Meranie vykonávajte na krčnej tepne priložením ukazováku a prostredníka. Netlačte na tepnu príliš, tlak by mohol vašu srdcovú frekvenciu znížiť. Počítajte srdcové tepy počas jednej minúty.

Tepová kalkulačka pre aktívnych športovcov

Tepová kalkulačka pre bežnú populáciu

Čo o nás povedali naši klienti

Helena Vyvlečková

"Až pravidelné konzultácie s mojou špecialistkou ma naučili sa orientovať v potravinách. Chudnutie mi potom išlo oveľa jednoduchšie."*

Jaroslav Vondrák

" Zlepšila sa mi cukrovka a znížil cholesterol. Môj lekár ma chváli a navyše zase jazdím s vnúčatami na bicykli."

Alena Nekvapilová

" Vďaka pravidelným cvičebným videám som sa začala zase hýbať. Cítim sa oveľa mladšia a mám oveľa viac energie."