--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Výrazná korenina – zeler a jeho zdravotné prínosy

07.12.2018 | 3324x Zhliadnutie | Zdravie

Zelenina, pre ktorú je charakteristická aróma aj chuť ukrýva v sebe niekoľko zdravých benefitov a v poslednom čase sa teší čoraz väčšej obľube. Pridáva sa najmä do šalátov ale aj do smoothie a v neposlednom rade ako samostatný zelerový džús. Toto sú jeho najväčšie prínosy pre ľudské zdravie.

 

Zeler je perfektným zdrojom dôležitých antioxidantov

Iste viete, že antioxidanty chránia bunky, cievy a orgány pred oxidačným stresom. Z najznámejších antioxidantoch obsiahnutých v zeleri sú vitamín c, beta karotén a flavonoidy, no v jednej stonke zeleru je ďalších 12 druhov antioxidantov. 

 

Zeler pomáha v boji proti zápalom

Chronický zápal sa spája s mnohými ochoreniami, vrátane artritídy a osteoporózy. Semienka, ktoré sa v zeleri nachádzajú údajne majú až 25 protizápalových látok, ktoré môžu v boji proti zápalom pomáhať. 

 

Podporuje trávenie

Antioxidanty a protizápalové látky v zeleri poskytujú ochranu kompletne celému tráviacemu traktu, no žalúdok si príjem zeleru v strave bude pochvaľovať. Polysacharidy na báze pektínu v zeleri pomáhajú znižovať výskyt žalúdočných vredov, pomáhajú žalúdočnej výstelke a modulujú sekréciu žalúdočných štiav. Zeler tiež môže byť pomocníkom pri odstránení nadúvania či pri syndróme dráždivého čreva.

 

Obsahuje veľa vlákniny a vody 

Obsah vody v zeleri je naozaj vysoký – a to až 95 % a tiež rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu, takže zelerová šťava môže pomôcť udržať telo hydratovanejším. Nevýhodou odšťaveného zeleru je fakt, že v tomto nápoji prídete o vlákninu, ktorá okrem iného pomáha udržiavať pocit sýtosti oveľa dlhší čas, pomáha znižovať cholesterol a postará sa o pravidelné vyprázdňovanie. Výhody vlákniny si doprajete skôr v smoothie, keď doň pridáte šálku stoniek zeleru, môžete získať až 5 gramov vlákniny. 

 

Zeler je bohatý na vitamíny, minerály a má nízky glykemický index

Pravidelná konzumácia zeleru dodáva telu vitamíny: A, K, C ale tiež draslík a folát. Obsahuje málo sodíka a preto je vhodný aj u tých ľudí, ktorí si príjem soli a sodíka ako takého strážiť. 

Okrem toho má nízky index glykémie, čo znamená, že má pomalý a stabilný účinok na hladinu cukru v krvi.  

 

Pel mel o zeleri

  • Pri kúpe zeleru si vyberajte ten, ktorý má pevné stonky, ktoré by nemali byť zvädnuté. 
  • Listy by mali mať sviežu bledo až jasne zelenú farbu, úplne nevhodné sú tie, ktoré majú zožltnutú či dokonca hnedú farbu.
  • Pri kuchynskej úprave ho krájajte tesne pred použitím, lebo ten nakrájaný a skladovaný niekoľko hodín stráca živiny.
  • Príprava zeleru v pare zaručuje uchovanie chuti aj dôležitých vitamínov. 
  • Maximálne výživové benefity sa začnú prejavovať po 5. – 7. dňoch konzumácie. 
  • Konzumujte aj listy, tie obsahujú najviac vápnika, draslíka a vitamínu C. 

Obľúbte si zeler, ktorý môžete jesť surový aj varený, pripraviť si z neho zdravšiu alternatívu hranolčekov, pridať do smoothie, pripraviť polievku alebo džús...

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment