--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pre tieto dôvody by ste mali navštevovať saunu

08.02.2018 | 2516x Zhliadnutie | Zdravie

Saunovanie patrí k aktivitám, ktoré pomáhajú udržiavať náš organizmus v dobrej kondícii. Aj tí, čo v saune doposiaľ neboli vedia, že ide o relax vo vyhriatom priestore, kde môže teplota pokojne dosahovať aj 100 °C. Má nesporné množstvo výhod, ale nie je určená pre každého.

 

Do akej sauny sa vybrať? 

Existuje niekoľko tipov sáun a každá má iné účinky na organizmus. Líšia sa aj teplotou. Najvyššia je v suchej saune a to okolo 100 – 110 °C. Preto sa odporúča iba úplne zdravým jedincom. O niečo menej stupňov je vo fínskej saune, približne 70 – 80 °C. V parnej a soľnej saune je teplota podstatne nižšia a podľa typu sa v nej odparuje morská soľ alebo rôzne bylinky. Existuje ešte tzv. infrasauna, v ktorej sú zdrojom tepla špeciálne infražiarovky zabezpečujúce prehrievanie tela až do hĺbky 2 – 3 cm.

Kedy užívať účinky sauny?

  • pri kožných problémoch
  • pri potrebe zbaviť telo toxínov
  • ak potrebujete zlepšiť prietok krvi
  • na podporu krvného obehu
  • pri dýchacích ťažkostiach
  • na posilnenie imunity
  • na upokojenie psychiky

Správny postup saunovania je dôležitý!

 

Pred vstupom do sauny 

Určite nechoďte do sauny s plným žalúdkom, ale ani hladný. Skonzumujte ľahké jedlo a nechajte ho tráviť aspoň hodinku. Dôležitý je naopak pitný režim. Tekutiny doplňte pred vstupom do sauny ale aj počas saunovania. Vždy sa pred začiatkom dôkladne osprchujte a osušte.

Počas saunovania

Zásadne nevstupujte do sauny v plavkách. Iba s uterákom alebo v plachte. Nezabudnite si zložiť aj všetky šperky, retiazky, náušnice a prstene. Počas saunovania si môžete prostredníctvom masážnej hubky krúživými pohybmi otvárať kožné póry a pomáhať tak vyplavovať všetky nečistoty.

Ak ste v saune začiatočník, sadajte si vždy na nižšie pozície, pretože čím vyššia lavica, tým teplejšie vám na nej bude.

Pobyt v saune by nemal presiahnuť 15 minút, jeho dĺžka však závisí od toho, ako sa budete cítiť. Dýchajte pomaly a primárne nosom. Pred koncom pobytu v saune sa najskôr posaďte a zotrvajte v tejto zvislej pozícii ešte zopár minút, aby ste predišli motolici.

K saunovaniu patrí aj ochladzovanie

Ak chcete z tela naozaj efektívne vyplaviť všetky nepotrebné látky, pristúpte po vyjdení zo sauny k ochladzovaniu. Môžete tak urobiť pod studenou sprchou alebo v kadi so studenou vodou. Ak to zariadenie ponúka, je možné aj plávanie v studenej vode.

Relax na záver

Celý proces pobytu v horúcej saune a následné ochladzovanie môžete zopakovať niekoľkokrát. Na záver si doprajte relax v pokojnom prostredí, na vyhrievanom lôžku. Nezabúdajte dopĺňať tekutiny, ale aj soli a vitamín C. Nepite po saunovej procedúre alkohol ani kofeín.

Nad návštevou sauny určite nepremýšľajte, ak trpíte nejakým vírusovým ochorením. Nádchou, kašľom, chrípkou či prechladnutím. Váš stav by sa mohol rapídne zhoršiť. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment