--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Ako bojovať pri chudnutí s chuťou na sladké?

31.10.2014 | 6340x Zhliadnutie | Zdravie

V dnešnej dobe je všeobecne akceptovaný fakt, že cukor je zodpovedný nielen za zubné kazy. Cukrovka, obezita, kardiovaskulárne ochorenia a rakovina, to všetko je možné určitým spôsobom pripisovať konzumácii cukru.

Toto je definitívne dôvod k poplachu. Nielen, že veľa kupovaných jedál, ktoré jeme, obsahuje veľké množstvo cukru, ale štúdie preukázali, že cukor má podobne návykové vlastnosti ako ópiové drogy. Veľakrát však vaša samotná vôľa jednoducho na zámer skoncovať s cukrom a sladkosťami nestačí. Tu je päť super tipov, ako ovládať svoje chute na sladké a vylúčiť cukor z jedálnička.
 

mandle a iné zdravé tuky sú vhodné pri chudnutí1. Raňajkujte bielkoviny


Začínať deň s väčšou dávkou bielkovín (15-20g) vám pomôže udržať vyrovnanú hladinu cukru po celý deň. Je ľahšie vyhnúť sa chuti na cukor, keď nezapnete veľké kolísanie hladiny cukru v krvi hore a dolu. Vajcia (s prevahou bielkov), alebo smoothie s prídavkom proteínu sú výbornou možnosťou.
 

2. Desiatujte zdravé tuky

Tuky vám pomáhajú k väčšiemu pocitu plnosti, znižujú možnosť, že siahnete po sladkostiach. Nie všetky tuky si však sú rovné. Dobrým zdrojom sú pre nás napr. orechy, semienka či avokádo. Ak sa snažíte chudnúť, tak to s týmito prospešnými tukmi veľmi nepreháňajte. Za hrsť mandlí je postačujúca dávka. Mandle majú podľa nedávnych štúdií navyše schopnosť mierniť hladinu glukózy v krvi.

 

3. Nepoužívajte umelé sladidlá

Hoci umelé sladidlá neobsahujú kalórie, výskum Univerzity Yale ukázal, že určité sladidlá, ako je napríklad aspartám a sukralóza môžu vlastne zvýšiť vašu chuť na cukor. Konzumovaním týchto sladidiel bez kalórií sa znižuje hladina dopamínu v mozgu, čo spôsobí, že telo začne intenzívne "znovu" žiadať cukor. Ocitáte sa potom v bludnom kruhu. Umelé sladidlá majú aj ďalšie neblahé účinky na naše telo. Držte sa od nich radšej ďalej.
 

4. Spite minimálne 8 hodín denne

Dva hormóny, leptín a ghrelin, sú úzko spájané s hladom. Ghrelin vyvoláva pocit hladu, zatiaľ čo leptín spôsobuje pocit sýtosti. S nedostatkom spánku sa znižuje produkcia leptínu a zvyšuje produkcia ghrelinu, čo spôsobuje, že telo má pocit hladu a teda sa zvyšuje pravdepodobnosť, že siahnete po sladkostiach.

 

pri chudnutí slaďte škoricou5. Slaďte so škoricou

Nemožno poprieť, že na obľubu sladkej chuti sme naprogramovaní, ale existujú aj prírodné ingrediencie, ktoré môžu byť pridané do receptov, aby spôsobili náznak sladkosti bez cukru. Výborným prídavkom do kávy, na pečenie alebo do raňajkového smoothie je škorica. Môžete si ju pridať aj do jogurtu, strúhaného jabĺčka či ovsenej kaše.
Nielen, že škorica dodá nášmu jedlu príchuť, ale len polovica lyžičky denne pomôže znížiť hladinu cukru v krvi, triglyceridov a LDL cholesterolu.  1 g škorice znižuje hladinu glukózy v krvi - až o 30 %! Je to dokázané najnovšími vedeckými štúdiami.
Je na čase, aby ste skoncovali s používaním cukru? Začnite dodržiavaním niekoľkých alebo všetkých vyššie uvedených bodov a ucítite ako sladký je život bez cukru.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment