Tereza Illešová

Jedno rozhodnutie, o ktorom som netušila, že mi zmení život

V detstve som športovala ako všetky deti, jazdila som na bicykli, na korčuliach, na lyžiach a od 5 rokov hrala súťažne tenis. Hoci moje detstvo sprevádzal šport, nikdy sa o mne nedalo povedať, že by som bola štíhla. Tenis som hrala až do nástupu na strednú školu, teda do svojich 15 rokov. Pretože som si vybrala školu ďalej od bydliska, začala som vstávať o 5.30, zo školy som sa vracala okolo pol štvrtej popoludní a na šport už veľa času nezostávalo. Prestala som sa hýbať a kilá sa na mňa začali vyslovene lepiť. Nezmenilo sa to ani pri prechode na vysokú školu.

Než som sa rozhodla pre zmenu, bola som naozaj plnoštíhla (ak nechcem použiť slovo tučná). Lekár ma upozorňoval na vysoký tlak a pri najmenšom pohybe som sa potila a zadýchavala. Napriek tomu ma ani toto ešte nedonútilo k zmene.

Ten osudný krok prišiel až na jednej rodinnej oslave, kde sme sa hromadne fotili. Vzala som do ruky foťák a prezerala si zhotovené fotografie. A zrazu som začala mazať jednu fotku za druhou. Na všetkých som si pripadala oproti ostatným nejaká veľká. Pripadalo mi, že mám opuchnutú tvár, že ma zle zabrali a podobne. Zrazu som si predstavila, že by som chcela o pár rokov dieťa, a to môže byť ďalších 10–15 kg naviac. Čo keď to moje telo neunesie? Čo keď sa mi zvýši tlak ešte viac? Otázky mi zrazu naskakovali v hlave a ja som na ne nepoznala odpoveď. V tej chvíli sa to stalo. Presne si ten okamih vybavujem, ako by niekto v mojom mozgu urobil cvak. Vedela som, že sama to nedokážem. V tom istom okamihu som napísala svojej mame, že som sa rozhodla so sebou niečo urobiť a že navštívim nejakého poradcu, ktorý mi pomôže. Moja mama ma podporila okamžite, hoci som od nej nikdy nepočula, že by som mala schudnúť, alebo že sa jej nepáčim. Mamy nás jednoducho milujú také, aké sme.

Začala som hľadať na internete a naozaj jediný, kto ma oslovil bol NUTRIADAPT, hoci mi priatelia hovorili, že jediné, čo mi poradia, je, že nemám jesť. Ja som však nemala pocit, že sa prejedám. Nie som človek, ktorý sa vyžíva v čokoládach, sladkom, chipsoch a hamburgeroch. Bola som rozhodnutá a nedala som na rady našepkávačov.

Prístup zamestnancov NUTRIADAPT ma doslova nadchol. Príjemný a ochotný personál, ktorý sa ma nesnažil presvedčiť, ako je ich firma najlepšia a svetová. Výživová poradkyňa sa ma pýtala na moje problémy, zmerala ma, nechala urobiť odbery krvi a až potom som sa mohla rozhodnúť podľa výsledkov, či sa do chudnutia pustím alebo nie. Moje výsledky boli naozaj zdrvujúce. Metabolický vek 44 rokov, orgány obalené tukom a všetky výsledky v červených číslach. Teraz už treba priznať, že ručička váhy sa vtedy zastavila na 95 kg.

Pani poradkyni som povedala, že som pevne rozhodnutá a chcela by som schudnúť 20 kg za rok. Potvrdila, že to nie je nereálne, ale musím počítať s tým, že úbytok bude pozvoľný. Ďalším milým zistením bolo, že mi zostaví jedálniček podľa toho, čo mi chutí a čo mám rada. Do týždňa som začínala so zmenou. Jedlo bolo skvelé, ľahko pripraviteľné z dostupných surovín. Jedla som oveľa väčšie porcie ako predtým, a napriek tomu som nemala ten pocit plnosti a ťažkosti, ktorý som predtým mávala. Chudnúť bola radosť. Všetci sa doma smiali, že z takých porcií nikto schudnúť nemôže. Za mesiac som mala 4 kg preč. Svojich 20 kg som schudla počas 7 mesiacov, bolo to neskutočné, a to sa musím priznať, že som ešte skutočne nepridala pohyb. V tom čase som sa rozhodla, že ešte 5 kg schudnem. Po ďalších troch mesiacoch boli preč.

Nikto, kto je celý život štíhly, si nedokáže predstaviť, aké je to dostať sa z veľkosti 44 na veľkosť 36–38. Je to niečo neopísateľné. Zrazu máte v obchode na výber, všetko vám pristane a môžete si vybrať. Nie je to len o tom, že sa vám zdvihne sebavedomie, ale cítite sa skvele. Každý pohyb už vám nie je prekážkou, nezadýchavate sa, všetko je jednoduchšie. A tlak? Je úplne v poriadku. Som naozaj šťastná, nikdy by som neverila, že to dokážem. Som na seba pyšná a moja rodina tiež, ale bez pomoci by som to nikdy nezvládla. Nevedela by som, ako začať, čo robiť. Je to naozaj ľahké. Je to krásny pocit, keď vás stretávajú známi a neveria vlastným očiam, pretože ma celý život poznajú ako to plnoštíhle dievča. Najviac ma pobavili dvaja starší páni na benzínovej pumpe v mojom meste, keď mi pri platení povedali: „Vy ste sa nám nejako zmenšili.“ Toto vám vykúzli úsmev na perách, a to je predsa to najdôležitejšie.

A všetkým, čo váhajú nad premenou, radím: „Na nič nečakajte, nedbajte na zlé rady okolia a nezmyselné diéty. PUSŤTE SA DO TOHO! Navštívte najbližšiu kliniku NUTRIADAPT a poraďte sa tam. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí vám chcú naozaj pomôcť. Úsmev sa potom usadí aj na vašich perách.”

Začnite ešte dnes

PRÍĎTE SA PORADIŤ,
AKO BUDE VYZERAŤ VAŠE CHUDNUTIE

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

To všetko
teraz iba
za 9,90 €

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami
Vyplňte rezervačný formulár a naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodne termín nezáväznej konzultácie.
Rezervačný formulár