--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Viete, čo je vhodné jesť pred cvičením?

20.04.2018 | 4716x Zhliadnutie | Šport

Bez pohybovej aktivity to jednoducho nejde. Či už šport milujete a patrí k vášmu zdravému životnému štýlu alebo potrebujete schudnúť, spevniť postavu, zvýšiť kondíciu..., mali by ste vedieť aké sú základné výživové odporúčania pred tréningom.

 

 

Ak začínate cvičiť, vhodné je stanoviť si cieľ, teda čo cvičením plánujete dosiahnuť. Stratu hmotnosti, pevnejšie a vyrysovanejšie telo prípadne si uvedomujete, že bez pohybu neexistuje zdravý životný štýl? Stanovte si prioritu a potom sa vám bude ľahšie orientovať v obrovskom množstve výživových odporúčaní čo (ne)môžete jesť pred tréningom, taktiež sa môžete opýtať vášho výživového poradcu, ktorý vám ochotne poradí.

 

Stavte na kvalitnú stravu 

Hoci je veľmi jednoduché siahnuť po výživových doplnkoch a potrebné mikroživiny ako sú vitamíny, minerály, antioxidanty či enzýmy dopĺňať  v podobe „zázračnej“ tabletky, kapsule či prášku, odborníci stále odporúčajú siahnuť radšej po strave prirodzene bohatej na všetky základné a prospešné živiny, pretože takéto mikroživiny sú najlepšie absorbovateľné a ľudský organizmus ich využije presne podľa svojej potreby.

 

Keď konzumujete „nesprávne“ jedlo pred cvičením alebo si ho chybne „natimujete“, počas cvičenia môžete počítať s týmito ťažkosťami:

 • čas cvičenia budete odďaľovať, pretože môžete vnímať pocit plného žalúdka, nafukovanie, plynatosť
 • môžete mať slabú koncentráciu
 • pociťovať priveľkú únavu
 • nedosiahnete maximálny výkon a navyše
 • spomalíte svoj regeneračný proces po tréningu

 

Jedlo aj cvičenie si naplánujte pre tieto dôvody:

Ak si pred cvičením nedokážete jedlo odoprieť, v tom prípade by ste si tréningový čas mali správne naplánovať tak, aby žalúdok pred a počas tréningu bol prázdny. Po väčšom jedle vášmu telu doprajte čas približne 4 hodiny, počas tohto času sa totiž v oblasti žalúdka zvýši prietok krvi, ktorý by tým pádom chýbal vo svaloch. Trávenie je teda čas, kedy sa do organizmu dostávajú potrebné živiny a cvičením by sa narušilo kvalitné strávenie potravy ale aj samotný tréning pre už vyššie spomenuté dôvody.

 

Mnohí odborníci odporúčajú cvičenie nalačno. Toto však nie je vhodné pre každého a ak sa liečite napr. na cukrovku či iné ochorenie, vhodné je prekonzultovať cvičenie aj čas stravovania s vaším lekárom či výživovým špecialistom.

 

Základné informácie o stravovaní pred cvičením:

 • Ak vám to nespôsobuje problémy, cvičte s prázdnym žalúdkom alebo nalačno.
 • Keď zjete väčšie jedlo, cvičenie by malo nasledovať až po 4. Hodinách.
 • Medzi menším jedlom a cvičením by malo byť časové rozpätie 1 až 2 hodiny pred tréningom.
 • Zabudnite na fast food – hranolčeky, šišky, čipsy... – ide iba o prázdne kalórie.
 • Tiež sa vyhnite sacharidom s vysokým glykemickým indexom.
 • Vyhnite sa nafukovaniu a pred cvičením odolajte veľkému množstvu ovocia, zeleniny či probiotických mliečnych výrobkov.
 • Ak ste zvyknutý trénovať krátko po prebudení a nechcete trénovať nalačno, pol hodinu pred tréningom si pokojne doprajte kvalitný proteínový prášok, prípadne malý snack v podobe kúska syru, hrste orechov a pod.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment