--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Chudnúť plávaním? Áno, ale ...

06.07.2015 | 29682x Zhliadnutie | Šport, Chudnutie

Keď sa povie, že človek by mal športovať, aby schudol, väčšina ľudí si vybaví chôdzu, beh, posilňovňu, prípadne jazdu na bicykli alebo aerobic. Ale plávanie? Pri tomto hocikto zaváha, a niet divu, o jeho vplyve na chudnutie sa nezhodujú ani odborníci. Dá sa povedať, že plávaním sa prebytočné kilá zhodiť dajú, ale je potrebné vyhnúť sa hneď niekoľkými rizikám.

chudnut plavanimPre koho sa hodí plávanie

Plavecké tempá vo vode síce možno nie sú tým najefektívnejším športom, pokiaľ ide o chudnutie. Ak má však niekto problémy s kĺbmi práve kvôli nadváhe či obezite, je pre neho plávanie lepšie ako dlhšia chôdza, alebo dokonca beh. Vďaka nemu získate nielen lepšiu kondíciu, ale navyše sa tiež budete otužovať. To vám pomôže v obrane proti infekciám.

 

Plávanie alebo aquaaerobic

Okrem pravidelných temp v bazéne pripadá do úvahy ešte aquaaerobic, cvičenie pri hudbe pod vedením lektora či skôr lektorky. Tieto lekcie sú napokon určené skôr ženám a majú rovnaké výhody ako plávanie, voda nadľahčuje, a tak môžu aj ľudia s väčšou nadváhou vykonávať cviky, ktoré by im na súši nešli. Nemôžete čakať, že váha pôjde rýchlo dole, ale nesporným benefitom je formovanie postavy. Chudnúť budete, ak sa rozhodnete pre hodiny vo vyššom tempe, ktoré budete pravidelne navštevovať aspoň dvakrát týždenne. Viditeľné výsledky môžete pozorovať po dvoch až troch mesiacoch.

 

Zabudnite na pani vedľa vás

chudnut plavanim

Ak sa rozhodnete pre klasické plávanie, v prvom rade majte na mysli, že idete športovať a robiť niečo pre seba, nie napríklad konverzovať - ​​to je narážka na priateľské hlúčiky, ktoré sa po niekoľkých tempách zastavia a v bazéne rozprávajú, prípadne plávajú tak, aby sa s hlavou nad vodou mohli rozprávať medzi jednotlivými tempami. Pokojne si nechajte od plavčíka vysvetliť správnu techniku ​​plávania. Vyhnete sa tak napríklad bolestiam chrbta zo zlého držania tela a zároveň sa naučíte zapájať všetky svaly, takže budete chudnúť viac.

 

Koľko spálite energie? Prekvapivo veľa

Možno vás to prekvapí, ale ak budete plávať dostatočne rýchlo a celú hodinu pobytu vo vode, spálite veľa energie, rozhodne viac než chôdzou či rekreačnou jazdou na bicykli. Prepočítané na kilojouly, za hodinu to môže urobiť aj 1300 až 2000 kilojoulov. Je to len o niečo menej, ako keby ste behali, avšak je otázne, či by mnohí z vás hodinu v takom tempe behať vôbec vydržali. Dvetisíc kilojoulov zodpovedá napríklad jednej tavbuľke čokolády.

 

Plávanie – spotreba kilojoulov (kJ) za hodinu plávania

Vaša hmotnosť                                       60 kg             75 kg            90 kg  

Plávanie – prsia – rekreač. tempo       1350 kJ        1550 kJ          1850 kJ

Plávanie – kraul – rekreač. tempo       1500 kJ        1630 kJ          1940 kJ

 

Ako často musíte do vody?

Aby ste už počas mesiaca či dvoch mohli pozorovať, že na vás má plávanie kladný vplyv a vy vďaka nemu chudnete a formujete si postavu, musíte sa k návšteve bazéna odhodlať dvakrát alebo trikrát týždenne a v bazéne by ste vrátane úvodného rozcvičenie a pretiahnutia mali byť vždy hodinu,  nie menej. Dôležité je, aby ste plávali v relatívne vysokom tempe, čo znamená zvládnuť minimálne štyridsať až šesťdesiat 25-metrových bazénov, to je 1 km až 1,5 km. Voda by mala mať aspoň 26 stupňov a je ideálne, keď je teplo aj v jej okolí. Ak je voda studenšia, nebude spaľovanie tukových zásob zďaleka také účinné. Telo bude mať tendenciu tuk napriek vašej námahe chrániť, aby malo ochrannú vrstvu v chladnej vode.

 

Pozor na zradné vyhladovanie

Veľkou nevýhodou plávania je, že sa po hodine v bazéne budete cítiť veľmi hladný a boli by ste schopní zjesť porciu, ktorá absolútne nezodpovedá vynaloženej námahe. Myslite na tento vlčí hlad vopred a napriek pocitu, že si môžete dopriať poriadny rezeň so šalátom, držte sa svojho jedálnička, ktorý dodržiavate s ohľadom na plán, že schudnete. Alebo, a to je ešte lepšie, si rovno so sebou pripravte zdravú a diétnu desiatu. Je to bezpečnejšie, než keď si hladný po plávaní ešte len budete niečo kupovať.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment