--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Voňavá terapia – aromaterapia

14.02.2018 | 2704x Zhliadnutie | Zdravie

Éterické oleje ukrývajú v sebe úžasnú silu vône, ktorá má terapeutické účinky na náš organizmus. Viete, ktorá vôňa je v daný moment najvhodnejšia a aký pocit môže navodiť?

Éterické oleje sa získavajú z rôznych častí rastlín, z ich kvetov, plodov, listov, z kôre a koreňov, vždy z čerstvých rastlín destiláciou vodnou parou, lisovaním alebo extrakciou a predstavujú jej esenciu, čiže vôňu. Existujú vo forme drobných olejových kvapôčok. Ak ich chceme použiť priamo na pokožku a využiť ich k terapeutickým účelom, musíme siahnuť po kvalitných,100% čistých éterických olejoch.

Bazalka - zaháňa únavu, úzkosť, depresiu. Môžete ju použiť pri zápale priedušiek, pri horúčke, nádche a prechladnutí, ale tiež pri problémoch s trávením. Inhalujte, pridajte do kúpeľa alebo použite pri masáži. Prospieva pokožke a povzbudzuje krvný obeh.

Bergamon – má povzbudzujúce a osviežujúce účinky. Pôsobí ako antiseptikum pri zápaloch kože, hrdla a ústnej dutiny. Znižuje horúčku. Znáša sa s viacerými olejmi, vhodný je do aromalampy a na masáž.

Škorica – pomáha pri depresii, povzbudzuje dýchaciu a tráviacu sústavu. Používajte ju najmä pri prechladnutí, nádche, chrípke, kašli a bolestiach žalúdka. Inhalujte a použite pri masáži. Vhodná je tiež na bavlnenú látku ako obklad.

Eukalyptus – tento olej môžete použiť najmä pri astme, chrípke, výborné účinky má pri zápaloch prínosných dutín, pri reume a vredoch. Znižuje horúčku a má silné močopudné účinky. Použite pri kúpeli, inhalácii a masáži. Môžete si pár kvapiek aplikovať i na vreckovku alebo vankúš a vdychovať pri nádche.

Yzop – používajte ako podporný prostriedok pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Upravuje krvný tlak, nielen vysoký ale i nízky a silne pôsobí pri ochoreniach dýchacích ciest. Môžete inhalovať alebo použiť pri masáži.

Jazmín – ak máte depresiu, úzkosť alebo zlú náladu siahnite po tejto silici. Nakvapkajte pár kvapiek večer na vankúš, jazmín totiž pôsobí proti frigidite a impotencii, je známy ako afrodiziakum. Môžete ho aplikovať prostredníctvom masáže, aromalampy, kúpeľa, či do rozprašovača.

Levanduľa – upokojujúce účinky levandule pozná snáď každý. Je výborná na navodenie rovnováhy a tiež pri liečbe migrény či kožných problémoch. Vtedy je ideálny obklad, ale môžete zvoliť tiež masáž, kúpeľ alebo inhalovať. Levanduľový kúpeľ je výborný pri nespavosti.

Citrón – je vhodný pri kožných ochoreniach, najmä na bradavice. Pomáha ale i pri vysokom krvnom tlaku, nachladnutí, tráviacich problémoch. Môžete ho použiť pomocou všetkých uvedených metód.

Medovka – pri strese, melanchólii, alergii, hnačke, vysokom krvnom tlaku i menštruačných problémoch je vhodná medovka. Medovka upokojuje telo i myseľ. Najvhodnejšia je do kúpeľa, pri masáži či na inhalovanie.

Pomaranč – je veľmi osviežujúca vôňa, ktorá zároveň upokojuje. Je preto vhodná pri stavoch úzkosti a depresiách. Podporuje trávenie a pôsobí proti hnačke. Zvoľte kúpeľ alebo masáž.

Mäta – olej účinný pri nádche, prechladnutí, bolestiach hlavy, problémoch s trávením, žalúdočnej nevoľnosti i bolesti zubov. Výborne osvieži vzduch najmä počas vykurovacieho obdobia. Ľahšie sa po jeho aplikácii dýcha a lepšie spí. Na vreckovke ho môžete voňať i počas cesty v dopravných prostriedkoch, pokiaľ vám býva nevoľno. V lete pôsobí osviežujúco najmä kúpeľ. Ak máte problémy s potením nôh, pripravte si kúpeľ nôh s mätovou silicou.

Ruža – pôsobí ako afrodiziakum, harmonizuje a zároveň posilňuje organizmus. Pomáha pri zápche, bolestiach hlavy a psychickom vyčerpaní. Pre ženy je vhodná v období menštruácie a v menopauze. Ideálne sú kúpeľ a masáž. Môžete ju primiešať do základného oleja a používať na suchú alebo zrelú pleť.

Rozmarín – môžete ho používať pri popáleninách, pri vypadávaní vlasov a lupinách, jeho inhalovanie zbavuje bolestí hlavy a únavy. Vhodný je tiež do kúpeľa a pri masáži. Neodporúča sa pri vysokom krvnom tlaku a v začiatočnom štádiu tehotenstva.

Tea Tree – tento olej má veľmi široké použitie, pôsobí ako dezinfekcia. Účinne pôsobí na kožné problémy, vredy, opary, popáleniny, bradavice a afty. Vhodný je aj pri problémoch s dýchacími cestami. Môže sa inhalovať alebo pridať do kúpeľa.

Ilan-Ilang – možno ho používať pri psychických problémoch, pri depresii, úzkosti a nespavosti. Vhodný je  na liečbu vysokého krvného tlaku a kožných problémoch. Pridajte ho do kúpeľa či použite pri masáži.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment