--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Múdre potraviny - naozaj v sebe majú takú moc?

20.06.2018 | 3113x Zhliadnutie | Zdravie

Ryby, avokádo, čučoriedky alebo kofeín? Konzumujete „múdre“ potraviny a ste presvedčení, že sa vám zlepší zrak, posilní pamäť či funkcia mozgu?

 

Skutočne, niektoré potraviny takto fungujú a ich pravidelnou konzumáciou si môžete zlepšiť šancu napr. udržať svoj mozog v dobrej zdravotnej kondícii.

Hoci neexistuje liek na zvýšenie IQ, niektoré látky ako je napr. kofeín môžu napomôcť lepšiemu sústredeniu sa. Kofeín sa okrem kávy nachádza aj v čokoláde, niektorých druhoch čaju, energetických nápojoch..., jeho povzbudivé pôsobenie ale pôsobí pomerne krátko a preto nie je múdre to preháňať s jeho užívaním.

 

Sacharidy sú preferovaným zdrojom „paliva“ nášho mozgu, to je dôvod, prečo hrsť sladkého ovocia môže ponúknuť krátkodobý impulz pamäti, mysleniu či duševným schopnostiam. Preto sa majú na raňajky konzumovať zdravé sacharidy (cereálie bohaté na vlákninu, mliečne výrobky, ovocie...), tie pomôžu zlepšiť krátkodobú pamäť a pozornosť. Tento fakt potvrdzuje štúdia vykonaná na študentoch – tí ktorí raňajkovali, podávali lepšie výkony v škole ako tí bez raňajok. Ale pozor na vysokokalorické raňajky, tie naopak, bránia koncentrácii!

 

Ryby sú skutočnou „potravou mozgu“. Sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú kľúčový význam pre zdravie mozgu. Tieto zdravé tuky majú úžasnú silu a sú spájané s nižším výskytom demencie a rizikom mŕtvice či pomalšieho duševného úpadku, taktiež počas starnutia môžu hrať dôležitú úlohu v posilňovaní pamäte. Pre mozog a zdravie srdca by sa mali konzumovať 2x do týždňa.

 

Orechy a semená sú výborným zdrojom antioxidantu - vitamínu E, ak si každý deň doprajete orechy, semienka či tmavú čokoládu, s pribúdajúcimi rokmi môžete počítať s menším úbytkom kognitívnych funkcií.

Každý orgán v tele je závislý na prietoku krvi, predovšetkým srdce a mozog. Strava s vysokým obsahom celozrnných potravín a ovocím, napr. avokádom, môže znížiť riziko srdcových ochorení a znížiť hladinu „zlého“ cholesterolu. Pretože takéto potraviny znižujú riziko hromadenia usadenín v cievach a zároveň zvyšujú prietok krvi, čo ocenia nielen mozgové bunky ale aj všetky vnútorné orgány.

 

Výskumy na zvieratách ukazujú, že čučoriedky môžu pomôcť chrániť mozog pred poškodením spôsobenými voľnými radikálmi, a môžu znížiť účinky chorôb súvisiacich s vekom, ako je Alzheimerova choroba alebo demencia. Štúdie totiž ukázali, že strava bohatá na čučoriedky zlepšila nielen učenie ale aj svalovú funkciu starnúcich krýs, čo ich psychicky vyrovnalo s oveľa mladšími potkanmi.

 

Znie to banálne, ale je to pravda: Ak je vaše stravovanie chudobné na základné živiny, môže to poškodiť vašu schopnosť sústrediť sa. Po konzumácii ťažkých jedál sa môžete cítiť unavení, zatiaľ čo primálo kalórií môže mať za následok rušivý pocit hladu. Preto je vhodné usilovať sa o vyváženú stravu so širokou škálou zdravých potravín. A  hoci existuje mnoho doplnkov s vitamínmi, minerálmi, a pod., tie sú vhodnejšie pre tých, ktorým v strave chýbajú konkrétne živiny a preto okrem zdravého stravovania si:

  • Doprajte dobrý nočný spánok
  • Zostaňte hydratovaní
  • Zaraďte cvičenia na precvičenie mysle (pexeso, krížovky, hlavolamy...)
  • Meditujte a nezabudnite relaxovať

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment