--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ktorý vitamín má mimoriadne antioxidačné vlastnosti?

12.09.2018 | 2326x Zhliadnutie | Zdravie

Bunky ľudského tela sú vystavené oxidačnému stresu a vitamín E môže pomôcť pri ich ochrane. Tento vitamín sa prirodzene vyskytuje v mnohých potravinách a keďže sa rozpúšťa v tukoch, telo si ho dokáže uchovať a využívať podľa potreby.

 

Vitamín E je jedným z najsilnejších antioxidantov, ktorý naše telo potrebuje. Antioxidanty chránia bunkové membrány a tiež aj bunky ako také pred oxidačným stresom.

Nachádza sa v mnohých potravinách, vrátane niektorých olejov, aj v oleji z pšeničných klíčkov, taktiež v orechoch, hydine či vajíčkach, významné množstvá tohto vitamínu sa nachádzajú aj v zelenej listovej zelenine a obilninách. Keďže sa vyskytuje v širokom spektre potravín, jeho nedostatok je skôr zriedkavý, ale môže sa vyskytnúť, najmä u ľudí so špecifickými genetickými poruchami či u predčasne narodených detí. Spozornieť by mali však aj ľudia s poruchami vstrebávania tukov a malabsorbčného syndrómu, celiakie či Crohnovej choroby.

 

Spolu s vitamínmi A, D a K je vitamín E rozpustný v tukoch, a organizmus tieto vitamíny ukladá do pečene a tukových tkanív pre ďalšie použitie. Vitamín E v spolupráci s vitamínmi A a C patria teda k silným antioxidantom a chráni bunky pred oxidačným stresom.

Odborníci sa zamerali aj na výskum, či môže vitamín E pomôcť aj pri liečbe niektorých degeneratívnych ochorení, vrátane ochorenia srdca, vysokého krvného tlaku, upchávaní artérií či rakovine. Štúdie však nedokázali zníženie výskytu týchto stavov, pretože existuje len minimum overených medicínskych štúdií.

 

Vitamínu E vďačíme aj za:

 

  1. Dlhšiu životnosť buniek

 Proces oxidácie v ľudskom tele si môžete veľmi zjednodušene predstaviť ako hrdza na starom bicykli, rovnaký proces oxidácie a zrýchleného starnutia sa môže diať aj v organizme, keď sú bunky vystavené molekulám nazývanými voľné radikály. Voľné radikály totiž oslabujú a rozkladajú zdravé bunky a tiež môžu prispieť k ochoreniu srdca a rakovine. Taktiež je dôležité vedieť, že voľným radikálom sa nedokážeme vyhnúť, pretože vznikajú v dôsledku normálnych procesov v tele. Vitamín E ako silný antioxidant môže výrazne prispieť k ochrane buniek, znížiť poškodenie buniek vplyvom voľných radikálov aj spomaliť proces starnutia buniek.

 

  1. Špeciálnu ochranu

Vitamín E môže pomôcť ľuďom, ktorí majú vyššie rizikové faktory životného prostredia vo svojom okolí alebo dbajú menej na zdravý životný štýl. Voľné radikály zvyšujú v ľudskom organizme tiež: fajčenie, smog alebo iné znečistené ovzdušie ale aj vystavenie organizmu vysokej expozícii slnečného žiarenia.

 

Čo je dôležité vedieť o vitamíne E? 

Pokiaľ konzumujete vyváženú stravu, je veľmi nepravdepodobné, že sa vitamínom E predávkujete. Konzumácia tohto vitamínu v jeho prirodzenej forme nie je riskantná a ani škodlivá!

Užívanie vitamínu E v doplnkovej forme však môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky, jedným z takýchto nežiadúcich účinkov predávkovania je zvýšené riziko mozgovej príhody, preto ak užívate vitamín E v doplnkovej forme, vždy sa riaďte odporúčaniami a neprekračujte stanovenú dennú dávku.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment