--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

TURISTIKA – ideálny šport (nielen) na leto

10.08.2021 | 3686x Zhliadnutie | Šport

Turistika je stále číslo jeden medzi športovými aktivitami a to nielen v lete. Príroda nám sama ponúka posilniť si telo, prečistiť hlavu, prevetrať pľúca, jednoducho spestriť si všedné i dni plné každodenného stresu.

 

Jednoducho si stačí vybrať

Turistika a najmä tá horská má mnohé pozitíva, pretože hory všeobecne poskytujú takmer neobmedzené množstvo príležitostí, ako aktívne tráviť voľný čas. Ak dokážeme odhadnúť svoje fyzické schopnosti a vyhneme sa búrkam, pohyb v prirodzenom a čistom prostredí stimuluje kardiovaskulárny systém a skvele pomáha okysličovať celé telo.

 

Keďže pri turistike využívame prirodzený pohyb tela, môžeme ju robiť kedykoľvek a podľa fyzických možností i pravidelne či dlhodobo. Konečný efekt v podobe silnejšej imunity a vyplavených endorfínov určite stoja zato.

 

„Šlapanie“ do kopca primerane zaťažuje telo, pešie túry rozvíjajú nielen silu ale i koordináciu, pohybové zručnosti, schopnosť odreagovať sa a čo je tiež veľmi podstatné – turistika pomáha eliminovať nadbytočné tukové zásoby. Ak k tomu pridáte ešte odporučenú úpravu stravy, lepšie ste si vybrať ani nemohli.

 

Ako začať?

Skôr ako sa vrhnete na túru, vopred si premyslite fyzické možnosti, ktorými momentálne disponujete. Dôležité je uvedomiť si, či pravidelne športujete počas celého roka alebo sa chystáte na túru po rokoch sedavého zamestnania či neaktívneho životného štýlu, prípadne ste po zranení. Začiatočníci by podľa odporúčaní odborníkov mali udržiavať také tempo, aby zvládli robiť nádych aj výdych iba cez nos. Keď zvládate dýchanie cez nosovú dutinu, ste v pohode. A ak sa do turistiky zamilujete, ste na najlepšej ceste stať sa pokročilým a zdatným.

 

Čo je fajn o horskej turistike ešte vedieť?

  • Pri horskej turistike je spotreba tekutín a energie dosť vysoká.
  • Tekutiny je potrebné pravidelne dopĺňať (ideálna je voda alebo v chladnejších dňoch čaj v termoske).
  • Za 1 km chôdze v horách po rovine spálite cca 50 kalórií.
  • Pri výstupe 100 výškových metrov to bude dvakrát viac, no pri zostupe už len 23 kalórií.
  • S časom rastie aj výdaj energie. Po desiatich kilometroch tak pokojne môžete spáliť aj 1 500 až 2 000 kalórií.
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment