--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Kolagén – prinavracia kĺbom pohyblivosť a vraj je elixírom mladosti

27.06.2018 | 4204x Zhliadnutie | Šport

Cvičíte a začali vás pobolievať kolená alebo iné kĺby? Možno to má na svedomí nedostatok kolagénu!

 

Kolagén je najdôležitejšou stavebnou bielkovinou v ľudskom tele, ktorá tvorí základ spojivových tkanív. Podieľa sa na tvorbe štruktúry kostí, kĺbov, väzov, šliach, chrupaviek aj kože. Zároveň zabezpečuje ich výživu a pohyblivosť. Tiež ho nájdeme vo vlasoch, nechtoch, platničkách... O kolagéne sa hovorí, že je elixírom mladosti, pretože výrazne vplýva na pružnosť pleti.

 

Nie je kolagén ako kolagén 

Existuje totiž až 27 známych typov kolagénov, pričom najvyššie zastúpenie v ľudskom tele má typ I, ktorý sa nachádza v pokožke, kostiach, šľachách, zuboch. V chrupavkách sa zase nachádza kolagén typu II a v kostiach i svaloch zase kolagén typu III.

Už okolo 25. roku života sa jeho prirodzená produkcia v tele začne spomaľovať a približne už okolo 35. roku začína pokožka ochabovať a strácať pružnosť.

 

Produkcia kolagénu teda vekom prirodzene klesá, na jeho tvorbu má však aj náš životný štýl. Tvorbe kolagénu totiž nenapomáha stres, nedostatok spánku, rýchly spôsob života, slnečné žiarenie ale aj fajčenie, konzumácia alkoholu a nevhodné vonkajšie prostredie.

 

Najčastejšie príznaky nedostatku kolagénu sú:

 • Bolesť pohybového aparátu (kĺby, svaly, šľachy)
 • Dlhšie hojenie rán
 • Štiepenie, lámanie a vypadávanie vlasov, oslabenie nechtov
 • Vrásky, celulitída, pigmentové škvrny, zápaly pokožky, dokonca i kŕčové žily

 

Aká forma kolagénu je ideálna?

Kolagén môže mať rôzne formy, od tabliet, práškov až po krémy. Najúčinnejšia forma je však v tekutej podobe, tzv. hydrolizovanej forme, ktorá je pre ľudský organizmus lepšie vstrebateľná a telo ju tak môže ideálnejšie využiť. Tekutá forma umožňuje kolagén doplniť do tela vo forme nápojov alebo aj jeho priame pridanie do jedál.

 

Ďalšie skvelé vlastnosti kolagénu sú:

 • Redukcia vrások
 • Pevnejšia a pružnejšia pokožka
 • Spomalenie starnutia
 • Zlepšenie kvality vlasov a nechtov
 • Správna funkcia a zdravie kĺbov i spojivového tkaniva
 • Prevencia pred degeneratívnymi a zápalovými ochoreniami pohybového aparátu v podobe artrózy, artritídy, reumy, osteoporózy...
 • Pomáha zmierňovať bolesti kĺbov a kostí
 • Podporuje lepšie trávenie

 

 

Ako pomôcť telu doplniť kolagén aj prirodzenou cestou?

 1. Pravidelnou konzumáciou antioxidantov – kapusta, paprika, fazuľa, bobuľové ovocie, jablká, rajčiny, pomaranče, červená repa, mrkva, teda tmavozelená zelenina a červené ovocie, ale aj zelený, čierny i biely čaj.

 2. Všetky potraviny, ktoré sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny ( orechy – vlašské, ľanové semienka..., losos, tuniak, avokádo

 3. Vývar z hovädzích kostí, želatína vytvorená z hovädzích a bravčových šliach, aspiky...

 4. Vhodný výber kolagénových doplnkov, ak si neviete vybrať, výživový poradca vám dokáže s výberom poradiť.

 5. Pravidelným prísunom C – vitamínu, ktorý zabezpečí jeho správne využitie v tele a preto sa odporúča aj pri kúpe kolagénových doplnkov. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment