--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Takto prinútite mozog nestarnúť!

24.04.2018 | 3584x Zhliadnutie | Zdravie

Od chvíle, keď sme sa narodili, začíname starnúť a ani náš mozog nie je výnimkou. Fyzické starnutie ako sú napr. prvé šedivé vlasy, vrásky či znížená pohyblivosť – to spozorujeme, ale na fakt, že náš mozog starne taktiež, akosi zabúdame. Pri vráskach sa snažíme urobiť preventívne kroky no na mozog, jeden z najdôležitejších orgánov často zabúdame…

 

Odkedy mozog starne?

Kedysi sa verilo, že mozog starne postupne, teda priamo úmerne veku, prichádza k postupnému odumieraniu mozgových buniek. Teraz je známy fakt, že to tak úplne nie je, lebo ľudský mozog sa postupne aj zmenšuje.  Bolo zistené, že náš mozog začína starnúť už po ukončení puberty. Kognitívny pokles bol zdokumentovaný u zdravých a vzdelaných dospelých už vo veku 20 až 30 rokov! Prvá známka starnutia mozgu prichádza so zmenou v spánkovom rytme. Zjednodušene to znamená, že “mladý mozog” počas noci dosahuje hlboké fázy spánku a ráno sa teda človek prebúdza dostatočne oddýchnutý a schopný pružne reagovať na nové podnety.

 

Postupom veku však prichádza k zmene v spánkových fázach a tých hlbokých fáz spánku je čoraz menej a bývajú aj kratšie, následne preto viac zabúdame, jednoducho si menej pamätáme.

 

Pamäť je taktiež priamo spojená s plasticitou nášho mozgu, aj schopnosť zmeny v reakcii na nové podnety, to nám umožňuje učiť sa a reagovať na zmeny a stres. Tým, že mozog postupne stráca svoju plasticitu, bunky jednoducho starnú,  vysvetľuje, prečo sa v detstve a rannej mladosti učíme oveľa ľahšie ako je tomu napríklad v 70 –tke.

 

 

Toto sú najčastejšie známky starnutia mozgu:

  • menší a kratší počet hlbokých spánkových fáz
  • zreteľnejšie zabúdanie
  • spomalenie reakcií na nové podnety…

 

Ako udržať mozog na optimálnej úrovni? 

Starnutie je prirodzený proces, ktorý nedokážeme úplne zastaviť. To čo poznáme sú možnosti ako mozog udržať po dlhú dobu na optimálnej úrovni. V rámci zdravého životného štýlu je dôležité upriamiť pozornosť na podporu kognitívnych funkcí a zamerať sa na správne a zdravé stravovanie s dostatočným prísunom antioxidantov. Antioxidanty blokujú pôsobenie voľných radikálov, ide o nestabilné elektróny, ktoré sú spojené s poškodením buniek. Starnutím sa voľné radikály zvyšujú a keď v strave chýbajú antioxidanty, môže okrem vzniku rôznych ochorení prísť aj k poklesu kognitívnych funkcií.  

 

Podporte mozog stravovou a siahnite po čučoriedkach, avokáde, orechoch a semenách, lososovi, čaji z ginko biloba, tmavej čokoláde, fazuli, celozrnných cestovinách. Mozgu tiež “chutia”: olivy, kukurica.

 

Čo pomáha na zlepšenie pamäte?

  • Rybí olej
  • Ginko
  • Vitamín B12
  • Vitamín E
  • Sója

 

Tréning pre mozog je aj v podobe lúštenia krížoviek, sudoku, hlavolamov, ale aj čítanie, učenie cudzieho jazyka i komunikácia s okolím a vyhľadávaním spoločenských podujatí.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment