--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Ako sa zbaviť diastázy alebo vypuklého bruška?

04.12.2018 | 9821x Zhliadnutie | Zdravie

Ploché a vyrysované bruško je snom každej ženy, no v niektorých prípadoch, najmä u žien, sa môže objaviť strata elasticity brušnej steny a problém s rozostúpeným a vypuklým bruškom je na svete. Existuje 8 špeciálnych cvikov, vďaka ktorým tento problém môžete odstrániť.

 

Dýchanie

Dýchanie je základ, ak ho ešte neviete, práve teraz je správny čas sa to naučiť. Začnite ľahom na chrbte s pokrčenými nohami, ruky si položte na bruško a začnite správne dýchať. S hlbokým nádychom brucho nafúkneme, pri výdychu zase vyfúkneme. Dýchajte dovtedy, kým vám to nepôjde prirodzene. S dýchaním pokračujte, ryky z bruška preložte na svoje boky a znovu opakujte. Na záver si ruky položte do oblasti panvy a dýchajte akoby do oblasti panvového dna.  Každé dýchanie opakujte 10 – 20-krát.

Týmto cvikom vždy začínajte, vďaka nemu sa aktivujú svaly hlbokého stabilizačného systému.   

 

  1. Aktivácia hlbokých svalov bruška

Cvičenie prebieha v ľahu na chrbte, s pokrčenými nohami. Ruku si položte na brucho a pomaly sa nadychujte tak, až brucho nafúknete (ruka nesmie klesnúť). V tejto pozícii sa snažte udržať čo najdlhšie a následne vydýchnite. Opakujte 3 – 5-krát, nakoniec bruško uvoľnite.

 

  1. Sťahovanie priečneho brušného svalu

Opäť cvičte v ľahu na chrbte s pokrčenými nohami a hlavu pritom držte rovno. Na strany brucha si položte ruky a pri nádychu brucho nafukujte, pri výdychu brucho sťahujte pomocou rúk k pupku a následne k chrbtici. Tento cvik je potrebné opakovať 15 – 20-krát.

 

  1. Precvičenie svalov panvového dna

Pri cvičení zaujmite rovnaký postoj, teda zostaňte v ľahu na chrbte s pokrčenými nohami, dýchajte do všetkých strán bruška, pri výdychu sa však snažte zadržať svaly panvového dna. Zopakujte 15 – 20-krát.

 

  1. Turecký sed

Driekovú časť chrbta oprite poriadne o stenu. Nadýchnite sa do všetkých strán brucha, pri výdychu sval brucha ťahajte smerom k pupku a následne ku chrbtici. Cvičenie je potrebné zopakovať 15 – 20-krát.

 

  1. Aktivácia hlbokého stabilizačného systému

Ležte na chrbte, nohy majte pokrčené. Ľavú dlaň oprite o pravé koleno, ktoré je v pravom uhle. Pri nádychu nafúknite brucho do všetkých strán a s výdychom držte, držte a držte brucho. Dlaň zatlačte voči kolenu do kríža. Na jednu stranu zopakujte aspoň 5x. 

 

  1. Poloha na štyroch

V tejto polohe urobte nádych, nafúknite brucho voľne s gravitáciou vydýchnite a stiahnite strany brucha k pupku a pupok smerom ku chrbtici. 

 

  1. Rezká chôdza

Alebo dynamická chôdza spočíva v tom, že na nádych prejdite 4 kroky, pri výdychu 8 krokov. Pri výdychu sťahujte brucho smerom k pupku a pupok smerom ku chrbtici.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment