--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Zelený čaj je kľúčom ku zdraviu aj chudnutiu?

16.08.2018 | 3121x Zhliadnutie | Zdravie

Mnoho ľudí si denno – denne vychutnáva svoju šálku čaju a to nielen v chladnejších mesiacoch ale celoročne. V poslednom období rastie aj popularita zeleného čaju, najmä pre jeho extra skvelé benefity pre ľudský organizmus.

 

Zelený čaj je výbornou alternatívou kávy, pretože už jedna šálka tohto zlatistého moku obsahuje 35 až 100 miligramov kofeínu, v závislosti od toho ako dlho ho necháte lúhovať. Zelený čaj je tiež bohatým zdrojom antioxidantov, tzv. katechínov, ktoré podporujú správne fungovanie imunitného systému, kardivaskulárne zdravie a navyše pomáhajú organizmu pri odbúravaní tukov.

 

Mnohé štúdie poukazujú na fakt, že pravidelné popíjanie zeleného čaju má pozitívny vplyv na celkové zdravie. Dokonca ak bojujete s tukovými vankúšikmi a zelený čaj zaradíte k vašim stravovacím návykom, s cieľom zbaviť sa ich, môže vám v pozitívnom zmysle účinne pomôcť. Vysoká hladina katechínov v kombinácii s kofeínom má podľa niektorých odborníkov potenciál urýchľovať spaľovanie tukov, aby to však skutočne “fungovalo”, potrebné je dodržať niekoľko pravidiel.

 

Kedy pitie zeleného čaju naozaj pomôže spaľovať tuky? 

Potenciál spaľovania tukov zeleného čaju spočíva v pravidelnej konzumácii 400 až 500 miligramov ECGC, čo je najaktívnejší ketechín v priebehu jedného dňa. To predstavuje približne 4 až 5 šálok silno vylúhovaného čaju. Ak vám pitie zeleného čaju nepomáha tak ako ste si predstavovali, môže to byť z dôvodu odolnosti voči kofeínu. To znamená, že ak počas chudnutia pijete okrem zeleného čaju minimálne ďalšie 3 šálky nápojov s obsahom kofeínu, učinky zeleného čaju na chudnutie môžu byť nevýrazné, alebo žiadne.

Vynikajúce pozitíva na dobrú vstrebateľnosť užitočných látok zo zeleného čaju tiež dosiahnete konzumáciou rybieho oleja a kvercetínu. Kvercetín je druh flavonoidu s výraznými protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami, ktorý má schopnosť bojovať s ochoreniami. Výskumy poukazujú na fakt, že ľudia s vysokým príjmom kvercetínu majú výrazne nižšie riziko úmrtia na mnoho typov rakoviny – pľúc, prsníka, žalúdka, hrubého čreva a ďalších typov.

Kvercetín obsahujú najmä: citrusové plody, petržlen, jablká, šalvia, čaj, červené víno, olivový olej, bobuľové ovocie, červená cibuľa, paradajky, zelený čaj a šupky hrozna.

 

Hoci sa zelený čaj teší veľkej obľube, nie je vhodný pre každého, pretože niektorí ľudia netolerujú dobre látky v ňom obsiahnuté a môže sa u nich objaviť náhle búšenie srdca, úzkosť a iné. Ak niečo také spozorujete, vhodné je poradiť sa s lekárom o (ne)vhodnoti pitia zeleného čaju.

Takiež v prípade ak užívate doplnky s obsahom zeleného čaju, potrebné je vždy dodržiavať odporúčané dávkovanie a počúvať svoje telo.

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment