--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Ktoré potraviny prispievajú k dobrej nálade?

23.10.2018 | 3735x Zhliadnutie | Zdravie

Viete o tom, že existujú potraviny, ktoré napomáhajú dobrej nálade? Vďaka nim sa vyhnete mrzutosti z nepriaznivého počasia alebo nimi eliminujete priveľa stresu. Okrem vhodnej úpravy jedálnička a správneho pitného režimu vám k lepšej nálade prospeje najmä týchto 5 potravín.

 

Všetko robíme takmer v pokluse, ráno, len čo otvoríme oči, začneme sa naháňať, len aby sme všetko postíhali a večer zas zaspávame s pocitom, že sme nestihli úplne všetko, čo sme si naplánovali. Do toho stres v práci a niekedy aj doma... Často s nervami v koncom siahneme po rýchlom upokojení a schrúmeme sladké sušienky či balíček čipsov. Nuž aj prehrešky patria k životu, no nemalo by sa z nich stať železné pravidlo...

Aby sa tak nestalo, stavte na zdravé a popritom aj chutné potraviny, ktoré pomáhajú duševné rozpoloženie zlepšiť. 

 

Stravovanie pre zlepšenie mentálnej kondície spočíva v: 

  • obmedzení konzumácie sladkostí a sladených nápojov, 
  • príjme optimálneho množstva zdravých tukov, 
  • dostatku čerstvej zeleniny aj ovocia 
  • dodržiavaní správnej frekvencie príjmu potravy

 

Viete, že? 

Podľa štúdie španielskych vedcov vraj pri konzumácii sladkostí a priemyselne spracovaných potravín je riziko vzniku depresie až o 30 % vyššie oproti tým, ktorí viac konzumujú ovocie, zeleninu ale aj ryby či orechy. 

 

Potraviny pre dobrú náladu sú:

  1. BANÁNY – oplatí sa sladkú maškrtu nahradiť práve banánom, pretože už 100 gramov tohto ovocia poskytne telu 27 mg horčíka, ktorý ovplyvňuje náladu v tom pozitívnom smere. Okrem toho obsahuje tryptofán a vitamíny skupiny B, o ktorých je preukázané, že majú kladný vplyv na náladu a dobrý spánok.
  2. AVOKÁDO – ovocie, ktoré obsahuje veľa zdravých tukov, v 100 gramoch sa nachádza 9,8 gramu mononenasýtených a 1,8 gramu polynenasýtených mastných kyselín, ktoré okrem iného ovplyvňujú funkcie centrálneho nervového systému. Avokádo, rovnako ako banány obsahuje tryptofán, ktorý je aj prekurzorom serotonínu – teda hormónu dobrej nálady. Okrem toho z avokáda získame vitamíny skupiny B a horčíka.
  3. SEZAMOVÉ SEMIAČKA – už v stredoveku ich považovali za „elixír šťastia“, dnes vieme, že vďaka obsahu tyrozínu (aminokyseliny), ktorý je prekurzorom dopamínu a noradrenalínu, teda hormónov, zodpovedných za reguláciu duševného stavu. Deficit týchto hormónov totiž vedie k úzkostiam a depresiám. Sezamové semiačka tiež v sebe ukrývajú zdravé tuky, vitamíny skupiny B a horčík.
  4. HORKÁ ČOKOLÁDA – obsahuje polyfenoly, ktoré ľudské telo chránia pred oxidačným stresom ale tiež prispieva k eliminácii stresu. Pre pocit dobrej nálady prispievajú aj látky, ktoré obsahuje a to je tryptofán,arginín, anandamid, dopamín, horčík či vitamíny skupiny B.
  5. VLAŠSKÉ ORECHY – obsahujú zdravé tuky, horčík aj vitamíny skupiny B, preto majú taký priaznivý vplyv na mozog a našu náladu. Tento fakt podporuje aj štúdia, pri ktorej bolo zaznamenaná zlepšená nálada u mladých mužov konzumujúcich banánový chlieb s ½ šálkou vlašských orechov, až o 28 %. 

 

Záver:  Mentálna a fyzická kondícia by mali byť v rovnováhe. Preto je dôležité dbať na správne stravovanie, čo je veľmi individuálna záležitosť a výživoví poradcovia vám dokážu najlepšie poradiť, po ktorých potravinách aj v akom množstve je ideálne siahnuť. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment