--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Rozhýbať telo sa dá aj v zime

30.01.2018 | 3471x Zhliadnutie | Šport

Akosi prirodzene naše pohybové aktivity počas zimných mesiacov klesajú. Trávime vonku menej času, vozíme sa viac autom a ešte niekoľko týždňov po Vianociach fungujeme v pomalšom, lenivejšom móde.

Je nemálo aktivít a športov, ktoré sa dajú robiť aj v zime. Nenechajte svoje telo zaspať na vavrínoch. I keď zima nie je práve vaším top ročným obdobím, vyberte si aktivitu, ktorá vás bude tešiť.

  1. Lyžovanie

Lyžovanie či snowboarding sa na Slovensku tešia naozaj veľkej obľube. Priestor na aktívnu realizáciu týchto športov ponúka značná časť lyžiarskych stredísk. Vybrať si môžete podľa lokality či náročnosti terénu. Ak ešte aktívne nelyžujete, netreba zúfať. Každé stredisko má inštruktorov a lyžiarske školy, ktorých služby môžete využiť počas celej sezóny. Okrem aktívneho rozhýbania tela si na svahu prečistíte myseľ a efektívne zabojujete s nazberanými kilami.

  1. Korčuľovanie

Menej fyzicky náročné ako lyžovanie je korčuľovanie. Zapojiť do tejto aktivity môžete pokojne aj deti od štyroch rokov veku. Pozitívom je, že sa dá praktizovať počas celej zimy, na umelom ľade. Odvážnejší môžu samozrejme, v prípade dobrých podmienok, využiť aj prírodné plochy na zamrznutých jazerách a priehradách. Na zimnom štadióne je to ale bezpečnejšie a máte istotu, že počas sezóny si zakorčuľujete vždy, keď majú otvorené. Pri korčuľovaní vynaložíte síce menej námahy ako pri lyžovaní alebo behu, ale i tak ide o výborný druh rodinného kardio cvičenia.

  1. Prechádzky

Ak nie ste aktívnym zástancom žiadneho zimného športu, stále je tu možnosť, ako rozhýbať stuhnuté svaly. Stavte na dlhé zimné prechádzky. Nevadí, že počasie nie je ideálne. Dobre sa oblečte, nezabudnite na čiapku a rukavice a hor sa do prírody. Na čerstvom vzduchu prídete na celkom iné myšlienky. Viaceré štúdie dokonca tvrdia, že ľudia, ktorí chodia na pravidelné prechádzky majú odolnejšiu imunitu a preto ich choroby obchádzajú. Ďalším benefitom je spevňovanie kostí, lepší spánok a dobrá kondícia v oblasti duševného zdravia.

  1. Plávanie

Pozitívne účinky plávania na organizmus sú nesporné. Najväčšou výhodou je, že posilňuje svaly bez toho, aby boli vystavené záťaži telesnou hmotnosťou. Z tohto dôvodu je plávanie vhodné aj pre ľudí, ktorí trpia bolesťami kĺbov či chrbtice. Plávanie je určené pre všetky vekové kategórie. Okrem pozitívneho vplyvu na činnosť svalov a kĺbov, zvyšuje tiež kapacitu pľúc, posilňuje srdcový sval a zlepšuje cirkuláciu krvi. Ako každé iné cvičenie, pomáha spaľovať tuky a udržuje organizmus v dobrej kondícii. Ide o celoročný šport, preto jeho vynechanie počas zimných mesiacov nie je namieste. Práve naopak.

  1. Strečing. Aj v pohodlí domova

Nenašli ste sa ani v jednej z vyššie uvedených možností? Nemáte čas ani priestor na to niekde chodiť? Vyhraďte si aspoň niekoľko minút denne na strečingové cviky pri otvorenom okne. Slovo strečing v sebe ukrýva cviky zamerané na naťahovanie jednotlivých svalov. Rozmenené na „drobné“, ide konkrétne o preťahovanie, krútenie, naťahovanie a uvoľňovanie svalov. Hlavným bonusom strečingu je zvýšenie ohybnosti kĺbov a predĺženie skrátených svalov. Všetko nenásilnou formou tak, aby ste cítili istý stupeň záťaže, ale nie bolesť. Zamerajte sa na problémové oblasti, hlavu, krčnú chrbticu, hrudník, končatiny. Pri každom cvičení je dôležité aj správne dýchanie.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment