--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Nordic walking

26.04.2023 | 8395x Zhliadnutie | Marika Čajková | Šport

Nordic walking, inak povedané severská chôdza, je mladý druh športu. Vznikol vo Fínsku v osemdesiatych rokoch ako letná tréningová metóda pre bežcov na lyžiach.

Rýchla chôdza s palicami redukuje nebezpečné nárazy, ktoré poškodzujú kĺby ako je tomu napríklad pri behaní. Vďaka tomu je vhodný pre ľudí v každom veku. Príjemný pohľad na krajinu, ktorý sa dá v prijateľnom tempe nordic walkingu vychutnať, je len a len pridanou hodnotou.

 

Nordic walking je ideálny pomocník pri chudnutí

Ak túžite schudnúť, tak základom je úprava vášho stravovania. Ale čo sa týka pohybu, nordic walking je výborný pomocník na chudnutie – spaľuje kalórie, spevňuje telo, zlepšuje kondíciu a zrýchľuje metabolizmus. To všetko sú faktory, ktoré vám pri chudnutí výrazne pomôžu. Nordic walking vám pomôže spáliť aj 300 kcal za hodinu, resp. cca 1260 kJ, v závislosti od rýchlosti chôdze, vašej hmotnosti, veku a ďalších faktorov, čo môže byť o tretinu viac kalórií ako pri bežnej chôdzi. Dôležité je dodržiavať tempo v rámci ideálnej tepovej frekvecii. Tú si môžete vypočítať sami, podľa jednoduchého vzorca:

 

Minimálny tep pre spaľovanie tuku u žien: (226 – vek) x 0,6

Maximálny tep pre spaľovanie tuku u žien: (226 – vek) x 0,7

 

Minimálny tep pre spaľovanie tuku u mužov: (220 – vek) x 0,6

Maximálny tep pre spaľovanie tuku u mužov: (220 – vek) x 0,7

 

Tepová frekvencia súvisí a je závislá od trénovanosti organizmu, pričom by mala tvoriť 60 až 80 % z maxima. Ak si teda vypočítate minimálnu a maximálnu hodnotu tepu, viete v akom tempe sa máte držať. Pre dobrý efekt na chudnutie nezabudnite na pravidelnosť a chôdza by mala trvať aspoň hodinu. 

 

Nordic walking si obľúbite aj pre jeho zdravotné benefity

Nordic walking posilňuje srdcovo-cievny systém, znižuje „zlý“ cholesterol a tiež je to výborný relax pre psychiku.

Pri chôdzi s palicami sa prirodzene uvoľňuje napätie krčnej chrbtice, výraznejšie pracujú hlboké svaly chrbta, ktoré napomáhajú vzpriamenej polohe tela. Odľahčujú sa tak chronicky preťažované svaly na krku. Keďže pracujú i svaly ramien a pliec, celá horná časť trupu je mobilizovaná a dochádza k prirodzenému uvoľneniu a precvičeniu partií najviac postihnutých svalovou stuhnutosťou a bolesťami.

 

Čo k nordic walkingu potrebujeme?

Alfou a omegou sú okrem športovej obuvi predovšetkým palice z kvalitného a ľahkého materiálu. Mali by mať kovový hrot a snímateľné gumové papučky, ktoré sa používajú v závislosti od terénu. Rukoväť preferujte gumovú alebo s korkom. Dĺžku palíc zistíte tak, že svoju výšku v centimetroch vynásobíte číslom 0,72. Keďže niektoré zdroje uvádzajú aj konštantu 0,68, najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť priamo v predajni.

 

Nezabudnite: Pri rýchlej chôdzi dbajte na pitný režim. Je nesmierne dôležitý, obzvlášť, pokiaľ je teplo. A kráčajte vystretí, nie zhrbení!!! 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment