--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---
Upozornenie na stiahnutie výrobku BELLY CARE z predaja
 

Nordic walking

10.04.2017 | 6940x Zhliadnutie | Marika Čajková | Šport

Nordic walking, inak povedané severská chôdza, je mladý druh športu. Vznikol vo Fínsku v osemdesiatych rokoch ako letná tréningová metóda pre bežcov na lyžiach.

Rýchla chôdza s palicami redukuje nebezpečné nárazy, ktoré poškodzujú kĺby ako je to napríklad pri behaní. Vďaka tomu je vhodný pre ľudí v každom veku. Príjemný pohľad na krajinu, ktorý sa dá v prijateľnom tempe nordic walkingu vychutnať, je len pridanou hodnotou.

 

Ideálny pomocník pri chudnutí

Ak túžite schudnúť, tak základom je úprava vášho stravovania. Ale čo sa týka pohybu, nordic walking je výborný pomocník na chudnutie – spaľuje kalórie, spevňuje telo, zlepšuje kondíciu a zrýchľuje metabolizmus. To všetko sú faktory, ktoré vám pri chudnutí výrazne pomôžu. Nordic walking vám pomôže spáliť aj 300 kcal za hodinu, resp. cca 1260 kJ, v závislosti od rýchlosti chôdze, vašej váhy, veku a ďalších faktorov, čo môže byť o tretinu viac kalórií ako pri bežnej chôdzi. Dôležité je dodržiavať tempo v rámci ideálnej tepovej frekvecii. Tú si môžete vypočítať sami, podľa jednoduchého vzorca:

 

Minimálny tep pre spaľovanie tuku u žien: (226 – vek) x 0,6

Maximálny tep pre spaľovanie tuku u žien: (226 – vek) x 0,7

 

Minimálny tep pre spaľovanie tuku u mužov: (220 – vek) x 0,6

Maximálny tep pre spaľovanie tuku u mužov: (220 – vek) x 0,7

 

Tepová frekvencia súvisí a je závislá od trénovanosti organizmu, pričom by mala tvoriť 60 až 80 % z maxima. Ak si teda vypočítate minimálnu a maximálnu hodnotu tepu, viete v akom tempe sa máte držať. Pre dobrý efekt na chudnutie, nezabudnite na pravidelnosť a chôdza by mala trvať aspoň hodinu. 

 

Zdravotné benefity

Nordic walking posilňuje srdcovo-cievny systém, znižuje „zlý“ cholesterol a tiež je to výborný relax pre psychiku.

Pri chôdzi s palicami sa prirodzene uvoľňuje napätie krčnej chrbtice, výraznejšie pracujú hlboké svaly chrbta, ktoré napomáhajú vzpriamenej polohe tela. Odľahčujú sa tak chronicky preťažované svaly na krku. Keďže pracujú i svaly ramien a pliec, celá horná časť trupu je mobilizovaná a dochádza k prirodzenému uvoľneniu a precvičeniu partií najviac postihnutých svalovou stuhnutosťou a bolesťami.

           

Čo k severskej chôdzi potrebujeme?

Alfou a omegou sú okrem športovej obuvi predovšetkým palice z kvalitného a ľahkého materiálu. Mali by mať kovový hrot a snímateľné gumové papučky, ktoré sa používajú v závislosti od terénu. Rukoväť preferujte gumovú alebo s korkom. Dĺžku palíc zistíte tak, že svoju výšku v centimetroch vynásobíte číslom 0,72. Keďže niektoré zdroje uvádzajú aj konštantu 0,68, najlepšie urobíte, ak si necháte poradiť priamo v predajni.

 

Nezabudnite: Pri rýchlej chôdzi dbajte na pitný režim. Je nesmierne dôležitý, obzvlášť, pokiaľ je teplo. A kráčajte vystretí, nie zhrbení!!! 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí
a vitamínový doplnok na posilnenie imunity zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment