--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Naštartujte svoje chudnutie ešte dnes

29.05.2020 | 9603x Zhliadnutie | Chudnutie

Viete, že "to, čo jete" rozhoduje o Vašom chudnutí až z 80%? Iba 20% pripadá na pohyb a ďalšie faktory životného štýlu.

Viete, že "to, čo jete" rozhoduje o Vašom chudnutí až z 80%? Iba 20% pripadá na pohyb a ďalšie faktory životného štýlu. Čo to pre Vás znamená? Ak chcete schudnúť, musíte jesť zdravo a hlavne tak, ako je prirodzené Vášmu telu. S konkrétnym jedálničkom na mieru (presne podľa Vášho metabolického profilu) Vám pomôže špecialista NUTRIADAPT. Ak však chcete začať s chudnutím sami, prinášame Vám tipy a konkrétne rady, ktoré fungujú na ceste za štíhlou postavou a zdravým telom. Poďme sa pozrieť na niekoľko dôležitých zmien, ktoré naštartujú Vaše chudnutie tým najlepším smerom.

1. Vyhnite sa všetkým sladeným nápojom. Pite čistú vodu, čaje, občas nesladenú minerálku.

2. Pripravujte si čo najčastejšie jedlo z čerstvých potravín. Vyraďte zo svojho jedálnička všetky tzv. "hotovky", fast foody a väčšinu polotovarov.

3. Už od rána jedzte dostatok bielkovín (vajíčka, syry, jogurt, ale pokojne aj kúsok mäsa či ryby) a zdravý tuk (avokádo, orechy, semienka, kokos, primerane tučný syr alebo jogurt - už nikdy žiadne light).

4. Významne obmedzte alebo úplne vynechajte na dva týždne všetko pečivo a cestoviny. Vyradenie sladkých zákuskov a sladkého pečiva je samozrejmosť. Ako moc práve Vám škodí nadmiera obilnín, zistíte pomocou Metabolickej diagnostiky, ktorou prechádza každý náš klient, ktorého máme v starostlivosti. Medzi ľuďmi existujú veľké rozdiely v metabolizme, určenie Vášho osobného metabolického profilu Vás posunie rýchlo dopredu, bez nutnosti dlhodobého experimentovania.

5. Pridajte ešte viac zeleniny do svojho jedálnička. Jedzte minimálne 400 g denne, pokojne ešte viac.

Pár tipov na raňajky

omeletka na chudnutie

  •   2 miešané vajíčka (od sliepok z voľného výbehu, tzn. Označenie 1 alebo 0), soľ, korenie, zelenina: jarná cibuľka, nakrájaná kapie, list šalátu, 1/2 avokáda (zdroj zdravého tuku).
  •   zmes orechov a semienok cca 30 g, nakrájané ovocie 1ks podľa výberu, kyslá smotana nesladená 100g
  •   banánové lievance, recept tu.

 

Pre absolútnych "závislákov" na pečive

Upečte si doma chlieb z celozrnnej ražnej alebo špaldovej múky s použitím kvásku (v bežnom pečive sa používa droždie). Alebo kúpte ražný celozrnný kváskový chlieb v niektorom z obchodov zdravej výživy. Použitím kvásku sa zlepšuje stráviteľnosť chleba. Tento proces výroby je prínosný pre zažívanie aj vďaka obsahu baktérií mliečneho kvasenia. Zjedzte za deň 1 - 2 kúsky, ideálne na raňajky, doplňte nejaký zdravý zdroj bielkoviny (šunka, syr, vajíčko) a nezabudnite pridať kus zeleniny.

Alebo si vyskúšajte pripraviť jednoduchý a chutný chlebík bez múky.

 

Jednoduché desiate

  •     Hŕstka mandlí, makadamových, lieskových alebo vlašských orechov
  •     Jogurt 3,5% tuku, malé jablko
  •     Dva plátky tvrdého syra 30 - 40% tuku v sušine, kus zeleniny podľa výberu
  •     Dva plátky kvalitné morčacej šunky (96% mäsa), kus zeleniny podľa výberu
  •     Varené vajíčko natvrdo, soľ, korenie


Obedy a večere

mozareka chudnutieZamerajte sa na kvalitný zdroj bielkovín, tzn. mäso, rybu, mäso, vajce, prípadne strukoviny, kvalitné syry a fermentované sójové výrobky (napr. tempeh).

Snažte sa doplniť zvyšok taniera zeleninou v akejkoľvek podobe. Ak ste aktívny, ťažko pracujúci, alebo veľa športujete, dopriať si môžete aj ryžu, zemiaky, quinou, amarant, prevažovať by popri bielkovine však mala zelenina. K zelenine pridajte lyžicu olivového oleja lisovaného za studena, ako zdroja zdravého tuku.

 

Ďalšie tipy, ktoré Vám pomôžu schudnúť

Doprajte si pravidelný minimálne 7 hodinový nočný spánok. Optimalizujete tak svoju hladinu hormónu kortizolu a nebude sa Vám toľko ukladať tuk na bruchu.

Chodievajte často na slniečko. Nie je rozumné sa prehnane opaľovať, ale každodenné aspoň niekoľkominútový pobyt na slnku, ak je to možné, Vám pomôže udržať dostatok vitamínu D v tele. Nebudete toľko chorí a hlavne budete mať dobrú náladu. Vitamín D funguje proti depresiám. S dobrou náladou ide potom všetko lepšie.

Vyraďte zo svojho jedálnička tvrdý alkohol a pivo. Tvrdý alkohol, predovšetkým ten sladký, je úplný zabijak chudnutie. Pivo Vám teraz tiež neurobí dobrú službu. Ale jeden pohárik vína si občas k jedlu pokojne doprajte.

Pite dostatok čistej vody. Minimálne 1,5 litra, ale potreba tekutín je úplne individuálna záležitosť. Jedno je jasné, ak máte nadváhu a nevypijete ani liter a pol vody, máte veľký problém. Napravte to.
 

Naučte sa odlišovať naozajstný hlad od toho emocionálneho. Neviete, ako na to? Nájdite si niekoho, kto Vás podporí. Ideálnou kombináciou je psychická podpora + vedomosti o zdravej výžive. Takúto pomoc hľadajte u našich špecialistov v NUTRIADAPT.

. Mnohonásobne sa Vám to oplatí v podobe dlhodobých výsledkov. Vo chvíľach, keď to budete chcieť vzdať, Vás náš špecialista podrží. Tak hurá do toho.

Tip: S odborníkmi ide všetko lepšie. Ak oceníte rýchlejšie výsledky bez experimentovania, obráťte sa na nás. Radi Vám v NUTRIADAPT pomôžeme.

 

VZOROVÝ DEŇ - ŽENA

Raňajky: ražný chlieb (70g), 1 vajce natvrdo, šunka najvyššej akosti (20g), nakrájané paradajky (100g) s lyžičkou olivového oleja (5ml)

Olovrant: nastrúhaná mrkva (100g) s nastrúhaným jablkom (70g) a posypané tekvicovými semienkami (10g)

losos chudnutieObed: na olivovom oleji orestovaná cibuľka (20g), paprika (100g) a morčacie prsia (100g), varená ryža basmati (v suchom stave 65g)

Olovrant: cottage syr natural (70g) s reďkovkami (100g) a 1 plátkom knäckebrotu

Večera: grilovaný losos (100g), čerstvý špenát (150g) so smotanou 12% (10g) a celozrnným kuskusom (v suchom stave 25g)

 

VZOROVÝ DEŇ - MUŽ

Raňajky: ražný chlieb (100g) so syrom Cottage natural (150g), na kolieska nakrájané mrkvu (80g)

Olovrant: proteínová tyčinka NatBar, jablko (100g)

Obed: orestovaná morčacie prsia (150g) na lyžici olivového oleja (10g), zemiaky varené v šupke (200g), uhorkový šalát (100g)

Olovrant: mozzarella (50g) s paradajkami (100g), 2 plátky knäckebrotu

Večera: grilovaná treska (200g), brokolica (150g) zapečená so syrom (30g), po naservírované posypať zmesou semienok (15g)
 
Viac receptov nájdete na www.nutriadapt.sk/recepty/
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment