Naštartujte svoje chudnutie ešte dnes

29.05.2020

 
Viete, že "to, čo jete" rozhoduje o Vašom chudnutí až z 80%? Iba 20% pripadá na pohyb a ďalšie faktory životného štýlu.

Viete, že "to, čo jete" rozhoduje o Vašom chudnutí až z 80%? Iba 20% pripadá na pohyb a ďalšie faktory životného štýlu. Čo to pre Vás znamená? Ak chcete schudnúť, musíte jesť zdravo a hlavne tak, ako je prirodzené Vášmu telu. S konkrétnym jedálničkom na mieru (presne podľa Vášho metabolického profilu) Vám pomôže špecialista NUTRIADAPT. Ak však chcete začať s chudnutím sami, prinášame Vám tipy a konkrétne rady, ktoré fungujú na ceste za štíhlou postavou a zdravým telom. Poďme sa pozrieť na niekoľko dôležitých zmien, ktoré naštartujú Vaše chudnutie tým najlepším smerom.

1. Vyhnite sa všetkým sladeným nápojom. Pite čistú vodu, čaje, občas nesladenú minerálku.

2. Pripravujte si čo najčastejšie jedlo z čerstvých potravín. Vyraďte zo svojho jedálnička všetky tzv. "hotovky", fast foody a väčšinu polotovarov.

3. Už od rána jedzte dostatok bielkovín (vajíčka, syry, jogurt, ale pokojne aj kúsok mäsa či ryby) a zdravý tuk (avokádo, orechy, semienka, kokos, primerane tučný syr alebo jogurt - už nikdy žiadne light).

4. Významne obmedzte alebo úplne vynechajte na dva týždne všetko pečivo a cestoviny. Vyradenie sladkých zákuskov a sladkého pečiva je samozrejmosť. Ako moc práve Vám škodí nadmiera obilnín, zistíte pomocou Metabolickej diagnostiky, ktorou prechádza každý náš klient, ktorého máme v starostlivosti. Medzi ľuďmi existujú veľké rozdiely v metabolizme, určenie Vášho osobného metabolického profilu Vás posunie rýchlo dopredu, bez nutnosti dlhodobého experimentovania.

5. Pridajte ešte viac zeleniny do svojho jedálnička. Jedzte minimálne 400 g denne, pokojne ešte viac.

Pár tipov na raňajky

omeletka na chudnutie

  •   2 miešané vajíčka (od sliepok z voľného výbehu, tzn. Označenie 1 alebo 0), soľ, korenie, zelenina: jarná cibuľka, nakrájaná kapie, list šalátu, 1/2 avokáda (zdroj zdravého tuku).
  •   zmes orechov a semienok cca 30 g, nakrájané ovocie 1ks podľa výberu, kyslá smotana nesladená 100g
  •   banánové lievance, recept tu.

 

Pre absolútnych "závislákov" na pečive

Upečte si doma chlieb z celozrnnej ražnej alebo špaldovej múky s použitím kvásku (v bežnom pečive sa používa droždie). Alebo kúpte ražný celozrnný kváskový chlieb v niektorom z obchodov zdravej výživy. Použitím kvásku sa zlepšuje stráviteľnosť chleba. Tento proces výroby je prínosný pre zažívanie aj vďaka obsahu baktérií mliečneho kvasenia. Zjedzte za deň 1 - 2 kúsky, ideálne na raňajky, doplňte nejaký zdravý zdroj bielkoviny (šunka, syr, vajíčko) a nezabudnite pridať kus zeleniny.

Alebo si vyskúšajte pripraviť jednoduchý a chutný chlebík bez múky.

 

Jednoduché desiate

  •     Hŕstka mandlí, makadamových, lieskových alebo vlašských orechov
  •     Jogurt 3,5% tuku, malé jablko
  •     Dva plátky tvrdého syra 30 - 40% tuku v sušine, kus zeleniny podľa výberu
  •     Dva plátky kvalitné morčacej šunky (96% mäsa), kus zeleniny podľa výberu
  •     Varené vajíčko natvrdo, soľ, korenie


Obedy a večere

mozareka chudnutieZamerajte sa na kvalitný zdroj bielkovín, tzn. mäso, rybu, mäso, vajce, prípadne strukoviny, kvalitné syry a fermentované sójové výrobky (napr. tempeh).

Snažte sa doplniť zvyšok taniera zeleninou v akejkoľvek podobe. Ak ste aktívny, ťažko pracujúci, alebo veľa športujete, dopriať si môžete aj ryžu, zemiaky, quinou, amarant, prevažovať by popri bielkovine však mala zelenina. K zelenine pridajte lyžicu olivového oleja lisovaného za studena, ako zdroja zdravého tuku.

 

Ďalšie tipy, ktoré Vám pomôžu schudnúť

Doprajte si pravidelný minimálne 7 hodinový nočný spánok. Optimalizujete tak svoju hladinu hormónu kortizolu a nebude sa Vám toľko ukladať tuk na bruchu.

Chodievajte často na slniečko. Nie je rozumné sa prehnane opaľovať, ale každodenné aspoň niekoľkominútový pobyt na slnku, ak je to možné, Vám pomôže udržať dostatok vitamínu D v tele. Nebudete toľko chorí a hlavne budete mať dobrú náladu. Vitamín D funguje proti depresiám. S dobrou náladou ide potom všetko lepšie.

Vyraďte zo svojho jedálnička tvrdý alkohol a pivo. Tvrdý alkohol, predovšetkým ten sladký, je úplný zabijak chudnutie. Pivo Vám teraz tiež neurobí dobrú službu. Ale jeden pohárik vína si občas k jedlu pokojne doprajte.

Pite dostatok čistej vody. Minimálne 1,5 litra, ale potreba tekutín je úplne individuálna záležitosť. Jedno je jasné, ak máte nadváhu a nevypijete ani liter a pol vody, máte veľký problém. Napravte to.
 

Naučte sa odlišovať naozajstný hlad od toho emocionálneho. Neviete, ako na to? Nájdite si niekoho, kto Vás podporí. Ideálnou kombináciou je psychická podpora + vedomosti o zdravej výžive. Takúto pomoc hľadajte u našich špecialistov v NUTRIADAPT.

. Mnohonásobne sa Vám to oplatí v podobe dlhodobých výsledkov. Vo chvíľach, keď to budete chcieť vzdať, Vás náš špecialista podrží. Tak hurá do toho.

Tip: S odborníkmi ide všetko lepšie. Ak oceníte rýchlejšie výsledky bez experimentovania, obráťte sa na nás. Radi Vám v NUTRIADAPT pomôžeme.

 

VZOROVÝ DEŇ - ŽENA

Raňajky: ražný chlieb (70g), 1 vajce natvrdo, šunka najvyššej akosti (20g), nakrájané paradajky (100g) s lyžičkou olivového oleja (5ml)

Olovrant: nastrúhaná mrkva (100g) s nastrúhaným jablkom (70g) a posypané tekvicovými semienkami (10g)

losos chudnutieObed: na olivovom oleji orestovaná cibuľka (20g), paprika (100g) a morčacie prsia (100g), varená ryža basmati (v suchom stave 65g)

Olovrant: cottage syr natural (70g) s reďkovkami (100g) a 1 plátkom knäckebrotu

Večera: grilovaný losos (100g), čerstvý špenát (150g) so smotanou 12% (10g) a celozrnným kuskusom (v suchom stave 25g)

 

VZOROVÝ DEŇ - MUŽ

Raňajky: ražný chlieb (100g) so syrom Cottage natural (150g), na kolieska nakrájané mrkvu (80g)

Olovrant: proteínová tyčinka NatBar, jablko (100g)

Obed: orestovaná morčacie prsia (150g) na lyžici olivového oleja (10g), zemiaky varené v šupke (200g), uhorkový šalát (100g)

Olovrant: mozzarella (50g) s paradajkami (100g), 2 plátky knäckebrotu

Večera: grilovaná treska (200g), brokolica (150g) zapečená so syrom (30g), po naservírované posypať zmesou semienok (15g)
 
Viac receptov nájdete na www.nutriadapt.sk/recepty/

Další články

Chudnutie
Detox hrubého čreva môže pomôcť aj chudnutiu

V dnešnej dobe je veľmi ťažké, ba priam nemožné, vyhnúť sa zvýšenému prísunu a následne hromadeniu toxínov v tele v dôsledku…

akce
Ako vám test metabolizmu pomôže k štíhlej postave?
Zdravie
Šport
Chudnutie
Lymfatický systém - funguje mi tak ako má?

Počuli ste niekedy pojem lymfa, ale nemáte potuchy, čo by mohol znamenať? Alebo zhruba viete, o čo ide, ale je pre vás…

Vaše premeny

Zdenka Stavrovská

Nehladovala som, len som zmenila spôsob stravovania

Milan Kormoš

Sám som bol prekvapený z toho, ako to všetko zrazu ide

Vlasta Hudecová

To je to pravé, čo som potrebovala