--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Blíži sa koniec roka, nie koniec sveta. Jedzte s rozumom a sviatky si užite

09.12.2019 | 3710x Zhliadnutie | Zdravie, Chudnutie, Strava

Darčeky sú nakúpené a zabalené, cukrovinky napečené, stromček stojí na balkóne a kapor pláva vo vani. Teraz už nezostáva nič iné, než si Vianoce užiť. Napriek tomu, že máme na sviatky nakúpených veľa dobrôt, ktoré si cez rok nedoprajeme, k Novému roku sa nemusíme prejesť. Zabúdať by sme nemali ani na pravidelný pohyb.

Tak už sú zase tu. Tí, čo ich nemajú radi, ich budú musieť nejako prečkať, a tí, ktorí ich naopak milujú, si ich budú môcť užiť so všetkým. Vianočno-novoročné veselice tento rok vychádzajú na krásnych 10 dní. Aby ste 2. januára nevystúpili zo svojich príbytkov ako gule, nedajbože so žalúdočnými vredmi, pripravili sme pre vás niekoľko odľahčených tipov.

Povedali sme si, že v poslednom tohtoročnom článku trochu upustíme od formálnosti a v striktnosti výživových odporúčaní trošku zvoľníme…:)

Podkovičiek nemusíte zjesť za celú misu

V celom byte vonia ihličie, v chladničke "odpočíva" doobeda pripravený zemiakový šalát a na platni prská a smaží sa v strúhanke obalený kapor. Idylku Štedrého večera dokresľuje nad dverami zavesené imelo a úplne rozsvietený adventný veniec, ktorého prvá sviečka už má len málo k tomu, aby celá dohorela a Vianoce poriadne rozsvietila.

Kapor k Vianociam jednoducho patrí. Tak nad tanierom nebedákajte s vidinou jeho predchádzajúceho kúpeľa v prepálenom oleji a na kúsku vyprážaného šupináča si jednoducho pochuťte. Nedoprajete si ho predsa každý týždeň. A keď vám nezabehne kosť, môže to byť nakoniec celkom príjemný gurmánsky pôžitok. Aj keď sa nasmažilo podkovičiek ako pre regiment, nikde nie je napísané, že musia do rána všetky zmiznúť. Môžete si na nich pochutiť druhý deň na obed alebo večeru alebo sa podeliť s príbuznými, ktorí sa k vám možno chystajú.


Odolať vôni vanilkových rohlíčkov

Že ste si zákuskov užili dosť pri pečení a nemáte na ne ani pomyslenie? Samozrejme toto presvedčenie ľahko korešponduje s tým, že si po celý rok zakladáte na tom, aby ste mali perfektný figúru a predsa si ju v priebehu pár dní nepokazíte. Ale odolajte tým voňavým vanilkovým rohlíčkom, zvlášť keď sa nimi s chuťou napcháva celá rodina a každý z nich spieva ódy na to, ako sa tie rožky tento rok zasa podarili a ako sú vynikajúce!

Že vás rodina nepodrží vo vašom odmietavom postoji voči vianočným gastronomickým prehreškom? Tak sa o to ani nesnažte a na sladkostiach, s ktorými ste sa tak narobili, si pochuťte tiež. Vzhľadom k redukčnému spôsobu premýšľania ste pri ich výrobe určite použili trstinový cukor miesto bieleho a bielu múku ste iste obozretne nahradili špaldovou. Alebo nie? Tak na to budete myslieť a urobíte to budúci rok. Navyše z hlavy rovnako nevyženiete redukčné zmýšľania na sto percent, takže sa budete pri jedení cukrovinky pravdepodobne mierniť a zobať len sporadicky.

Behať na zľadovatelých chodníkoch je vážně nezmysel

Ráno nečakane nasnežilo, počas dňa sa sneh v dôsledku nečakaného prudkého oteplenia roztopil a navečer všetka tá brečka ešte nečekane zase zmrzla? Áno, to je úplne bežný scenár spôsobený globálnym otepľovaním, na ktorého prejavy sme v našich nivách a hájoch za posledných niekoľko rokov už zvyknutí. Takže je úplne pochopiteľné, že si nechcete na zľadovatenom chodníku zlámat končatiny a behať ísť jednoducho nemôžete!

Navyše dávajú práve v čase, kedy zvyčajne vybiehate zo svojho príbytku, vašu obľúbenú rozprávku! Nedá sa nič robiť. Rovnako, tak ako jazda na bicykli, sa beh nezabúda a čoskoro naň zase dôjde. Keď to s tými podkovičkami a sladkosťami naozaj nebudete preháňať, postačí, keď sa každý deň pôjdete napríklad na hodinku prejsť. Čerstvý vzduch vám urobí dobre, nejakú tú kalóriu tiež spálite a potrebu niečo pre seba urobiť tiež tak trochu uspokojíte.

Uchlácholiť sa alebo sa riadiť odporúčaniami vedeckých kapacít?

Našli ste pod stromčekom fľašu svojho obľúbeného vína a v chladničke na vás čaká krásne vychladená desiatka? Od svojho výživového špecialistu ale viete, že energetický príjem z 2 deci môže byť až 570 kilojoulov a jedna desiatka rovná sa dva tukové biele rožky!

Na ďalšej konzultácii ste ale so svojím špecialistom dohodnutí až po Novom roku. Pivo je okrem iného bohatým zdrojom vitamínu B a kyseliny listovej, ktoré majú na naše zdravie veľmi pozitívny vplyv. A víno? Práve dnes "postol" niekto na Facebook odporúčanie profesora Pirka, že by sme mali denne mali vypiť sedmičku. A taká vedecká kapacita určite vie, o čom hovorí!

Ono to všetko k tým Vianociam tak nejako patrí...

Pohoda, kľud a dobré jedlo a pitie k Vianociam skrátka patria. Preto berte bez výčitiek na zreteľ aj to, že život nie je len o odriekaní a že sa nie nadarmo hovorí, že by sme si ho mali užívať plnými dúškami.

A keď to s tými dúškami nebudete úplne preháňať a do špajze budete vstupovať s tým, že nehrozí koniec sveta, tak sa toho zasa tak veľa nestane…:)

Takže na zdravie a v zdraví v novom roku!

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment