--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Možno nechudnete, pretože jete málo

21.03.2019 | 4600x Zhliadnutie | Zdravie, Chudnutie, Strava

Zaručených rád, ako schudnúť, je plný internet aj časopisy v regáloch obchodov. Tú najjednoduchšiu radu vám povie aj každý druhý na počkanie. "Tak toľko nejedz!" Lenže, aj keď nebudete toľko jesť, kilá sa vás môžu držať rovnako. Možno totiž nechudnete práve preto, že jete málo.

Dôležitú úlohu hrajú mikronutrienty. Môžete jesť dostatok kalórií a necítiť hlad, ale vaše telo nedostane to, čo potrebuje a tak nebude fungovať tak, ako od neho očakávate. Presne takí ľudia potom chodia do našich poradní NUTRIADAPT a čudujú sa, aké zázraky s nimi urobí ozajstné jedlo, a hoci nepoznajú hlad, ide váha dole.

Niektorí jedia ale skutočne málo, a to aj čo sa kalorického príjmu týka. Typickým príznakom sú chute, najčastejšie na sladké. Tie vám potom samozrejme bránia vo vašom snažení. Je to rovnaké, ako keď vynecháte napríklad obed a potom prídete večer domov a najradšej by ste vyjedli celú chladničku. Z dlhodobého hľadiska to potom vyzerá tak, že v priebehu dňa máte tendenciu neustále niečo zobať. Niekoho vám to pripomína? Keď sa neovládnete, môže byť váš celkový denný energetický príjem nečakane vysoký. Ono sa totiž každé sústo počíta. Napríklad, keď si dáte jeden štvorček čokolády, jednu sušienku, jeden chlebíček a dvakrát kávu s mliekom a len s troškou cukru, hneď ste na 1800 kJ, čo je hodnota zodpovedajúca jednému hlavnému jedlu. Ak by ste si teda dali nutrične vyvážený kvalitný obed, urobili by ste lepšie. Na druhú stranu, keď sa poriadne nenajete a chute ovládnete, nebudete mať dostatok živín. Z dlhodobého pohľadu ale nie je možné striktne sa obmedzovať. Raz proste vybuchnete a zlyháte.

                     Držali ste už niekoľko diét a vždy sa hmotnosť vrátila späť? Presne pre Vás sme tu.

Spoznať, aké množstvo je tak akurát, dá zabrať. Musíte sa totiž naučiť počúvať svoje telo. Áno, naozaj svoje telo a nie výkriky hormonálnej nerovnováhy, ktorá v mnohých prípadoch nastáva ako dôsledok nevhodného stravovania. Ideálne je začať konzultácie s odborníkom. Po prečítaní jedného článku ste síce o niečo múdrejší, ale predsa len na veľa situácií vybavení nebudete. Navyše veľa informácií z časopisov alebo internetu je zavádzajúcich a orientovať sa v nich je koľkokrát nadľudský výkon. Toľko mýtov síce už bolo vyvrátených, ale mnoho ďalších sa objavilo.

  • Medzi najtypickejší, dnes už vyvrátený mýtus, patrí vajíčka a ich vplyv na hladinu cholesterolu. Už vieme, že sa ich báť nemusíme. Vajcia síce obsahujú vysoké množstvo cholesterolu, ale množstvo cholesterolu v krvi je jeho príjmom z potravy ovplyvnené minimálne. A navyše bolo preukázané, že vajcia zvyšujú hladinu HDL cholesterolu, teda toho prospešného.

  • Niekto stále rieši, či je vhodné konzumovať potraviny obsahujúce lepok či laktózu. Odpoveď je áno, ak nemáte diagnostikovanú niektorú z chorôb, ktoré konzumáciu týchto potravín neodporúčajú. Medzi ne patrí napríklad celiakia, alergia na lepok alebo laktózová intolerancia.

  • Či sa oplatí priplatiť si za nálepku BIO záleží na konkrétnej potravine a nemožno povedať, že všetky BIO potraviny sú zdravé a pre každého vhodné.

  • Na vhodnosti používania kokosového oleja sa síce ešte nie všetci odborníci zhodli, ale vieme, že ak to s ním nebudeme preháňať, tak nie je nutné sa ho báť.

Naši výživoví špecialisti sa stretávajú s klientmi deň čo deň a veľa ďalších mýtov im vyvrátili. Preto sa nebojte dôverovať im, než len neustále skúšať niečo nové, o čom ani neviete, či bude fungovať. Predsa len už s rôznymi klientmi zažili všelijaké problémy a odhalili mnoho príčin, prečo sa klientovi nepodarilo schudnúť. V skutočnosti príde pomerne málo ľudí s tým, že jedia veľa a stačí im obmedziť príjem energie.

Nekonečné jojo efekty

Stále častejšie za nami prichádzajú klienti, ktorí naopak vyskúšali už dvadsať diét, prakticky nejedia a napriek tomu nechudnú. A keď áno, tak s následným jojo efektom. Tieto diéty sa nedajú držať dlhodobo. Po nejakej dobe vám totiž každá diéta začne liezť krkom. Množstvo jedál, ktoré by vám chutili a zároveň zapadali do pravidiel takejto diéty, sa zužuje a vy už proste neviete, čo máte jesť. Pritom zdravé stravovanie k žiadnym takýmto problémom viesť nemusí. Stačí trochu pochopiť význam potravín a nebáť sa objavovať nové. Potom to už bude jednoduchšie a vymýšľať jedlá, a určite ich bude dosť, bude hračka. Práve z toho dôvodu sú skvelé pravidelné konzultácie so špecialistom, ktorý vás na túto cestu pomôže nasmerovať a vydržať na nej.

 

Nie je kilo ako kilo

Keď začnete strácať hmotnosť, je dôležité uvedomiť si, že kilo tuku je niečo úplne iné ako kilo svalov. Zhodiť kilo svalov je jednoduché. Stačí nejesť dostatok bielkovín a necvičiť. Lenže to je presne to, čo nechcete. Svalová hmota je veľmi cenná a pomáha aj s chudnutím, pretože pre svoju funkciu spotrebováva viac energie. Zhodiť kilo tuku už tak jednoduché ale nie je. Čo ste skutočne schudli, vám pomôžeme zistiť pomocou profesionálneho prístroja certifikovaného pre použitie v zdravotníctve v rámci našej základnej diagnostiky tela. Realita sa často veľmi líši od predstáv klientov.

Ďalším nemilým prekvapením môže byť aj obyčajný pohľad do zrkadla. Skrátka, ak chcete schudnúť a vyzerať dobre, nestačí riešiť len číslo na váhe. Veď si predstavte stokilového kulturistu a stokilového pána so zaguľateným bruchom. Hmotnosť je stále rovnaká, ale množstvo tuku ešte len ukáže pravdu. Preto číslo na váhe nie je všetko a správna výživa spolu s pohybovou aktivitou sú pre úspešné chudnutie dôležité.

Ak všetko funguje podľa plánu a mení sa vám hmotnosť, menia sa aj nutričné nároky vášho tela. Po čase tak môže dôjsť k ustáleniu ručičky na váhe. V tomto momente je dobré znovu rozobrať jedálniček a prispôsobiť ho vášmu novému fyzickému ja. Najlepšie je porovnať zloženie tela a zmenu jedálnička vykonávať opäť po odbornej konzultácii. Tie posledné kilá k maximálnej spokojnosti totiž niekedy paradoxne stoja najviac práce. Ale za to ten výsledok predsa stojí.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment