--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

POTVRDENÉ CELOSVETOVO: Sacharidy vám škodia viac, než si myslíte

20.09.2017 | 3293x Zhliadnutie | Zdravie, Strava

Nedávno sme vás informovali o riziku kardiovaskulárnych ochorení (KVO) spôsobených nadmernou spotrebou sacharidov v súvislosti so zisteniami brnenských vedcov. Najnovší výskum potvrdil, že sacharidy sú ešte zákernejšie.

Ďalší odborný výskum zameraný na riziko konzumácie sacharidov a tukov sa uskutočnil v osemnástich krajinách piatich kontinentov. Tejto štúdie sa zúčastnilo viac ako 135 000 ľudí vo veku 35 - 70 rokov. Príjem stravy bol u týchto ľudí sledovaný po dobu 7,4 rokov a najčastejšie konzumované potraviny boli kontrolované pomocou overených dotazníkov.
 

Nejde už iba o zdravie

Výsledky boli šokujúce! U sledovaných osôb totiž najčastejšie dochádzalo k celkovej úmrtnosti a závažným kardiovaskulárnym príhodám (fatálne KVO, infarkt myokardu, mŕtvica a srdcové zlyhanie). A vyššie riziko úmrtia sa vyskytlo u ľudí, ktorých strava bola tvorená prevažne sacharidmi. Vysokosacharidová strava už teda nepredstavuje hrozbu pre ľudské zdravie, ale bohužiaľ aj pre život!

Rovnako, ako v prípade skúmania vedcov z Masarykovej univerzity v Brne, vyšli tuky z odbornej analýzy získaných údajov opäť lepšie. Z vyčíslenia negatívnych vplyvov im, najmä tým nasýteným, bola najviac pripisovaná súvislosť s mŕtvicou. Všeobecne sa však ukázalo, že strava bohatá na tuky s relatívne nižším obsahom sacharidov, vedie k štatisticky významne dlhšej životnosti.

Aj keď sú sacharidy jednou z najdôležitejších živín, bez ktorej sa nezaobídeme, potrebujeme prehodnotiť ich spotrebu s ohľadom na tieto nové zistenia. Odporúčanie Moniky Bartolomejovej, našej odborníčky na výživu, Vám už priniesol posledný článok.

Nebezpečenstvo nehrozí iba v Európe

Je však tiež dôležité uvedomiť si, že štatistiky vyplývajúce z tohto výskumu, na rozdiel od zistení odborníkov z Brna, majú celosvetový dosah. Je to globálny problém, ktorý poukazuje na to, že naozaj záleží na tom, čo jeme, a preto by sa mali opätovne preskúmať existujúce princípy stravovania.

Názov štúdie: Associations of fat and carbohydrate intake with cardiovascular disease and mortality in 18 countries from five continents (PURE): a prospective cohort study. Ďalšie informácie nájdete na stránkach odborného časopisu The Lancet.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment