--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Čo všetko je potrebné po zime detoxikovať?

11.03.2018 | 3083x Zhliadnutie | Strava

Zima nás vyčerpáva často viac ako by sme chceli. Dlhé pochmúrne a tmavé večery sa podpisujú na našej psychike a časté vyjedanie na našej váhe. Preto je jar tým pravým obdobím na zmenu. Na očistu teľa, duše aj mysle.

 

Detoxom naštartujete nielen svoj metabolizmus, ale zabojujete aj proti psychickej únave. Dôležité v tomto prípade je vybrať si správny spôsob očisty organizmu. Tak, aby bol tento proces pre vás pozitívom a nie vás vyčerpával.

Detoxikácia v podstate znamená očistu orgánov od všetkého, čo sa v ňom nahromadilo a zaťažuje ho. Cieľom je odľahčiť tráviaci trakt a zásobiť telo potrebnými živinami a dostatočným množstvom tekutín.

 

Očista orgánov krok za krokom

 

Očista pečene

Pečeň je životne dôležitým orgánom, preto jej treba venovať náležitú pozornosť. Pracuje ako filter a tým zabraňuje škodlivým a toxickým látkam, aby sa dostávali k bunkám a do krvného obehu. Je nenahraditeľná pri množstve metabolických procesov a ukladá pre telo potrebné vitamíny a železo. Ak chcete posilniť imunitný systém, venujte jej pozornosť.

Medzi najsilnejších hráčov, ktorý pomôžu pečeň prečistiť, možno bezpochyby zaradiť Ostropestrec mariánsky. Táto bylinka obsahuje sylimarín, antioxidant, ktorý chráni pečeňové bunky pred toxínmi. Vybrať si môžete čaj, olej alebo tinktúru.

Rovnako finančne nenáročnou je možnosť očisty prostredníctvom pitia citrónovej vody. Okrem vitamínu C sa v citróne nachádza aj draslík a bioflavonoidy, ktoré spevňujú tkanivá a zabezpečujú tak uvoľňovanie toxínov.

Na regeneráciu pečene pozitívne vplýva tiež Rozmarín lekársky. Bylinku dostanete bežne kúpiť v lekárni alebo si ju môžete dopestovať sami doma v kvetináči. Čaj z neho pite 2 – 3 x denne.

 

Detoxikácia obličiek

Ďalší dôležitý orgán nášho tela, ktorý nám pomáha zbavovať sa všetkých škodlivín. Obličky, okrem toho, že pôsobia ako prirodzený filter, majú za úlohu produkovať viaceré hormóny a udržiavajú rovnováhu tekutín v organizme.

Pri detoxikácii organizmu platí všeobecná zásada zvýšeného pitného režimu. Pri detoxe obličiek platí toto pravidlo dvojnásobne. Ideálnou bylinkou je v tomto prípade Pŕhľava dvojdomá, nazývaná tiež ľudovo žihľava. Pripravte si odvar z prvých jarných výhonkov. Zalejte ich na pár desiatok sekúnd a pite po dúškoch počas dňa.

Nebojte sa použiť čerstvú mladú žihľavu aj do šalátov. Obsahuje množstvo minerálov, triesloviny a chlorofyl. Má diuretické vlastnosti, čo spôsobuje zvýšenie tvorby moču, a tým odstraňovanie škodlivín z tela von.

Na močové ústrojenstvo sú vhodné aj brusnice. Vďaka obsahu trieslovín a flavonoidov ich radíme medzi výborných pomocníkov pri upevňovaní imunity. Pomáhajú pri prevencii vzniku obličkových kameňov a znižujú hladinu cholesterolu. Brusnice môžete konzumovať čerstvé alebo siahnite so šťave z nich.

 

Upratovanie v hrubom čreve 

Hrubé črevo je tá časť tráviaceho systému, ktorá zodpovedá, okrem iného, za odstraňovanie pevného odpadu z tela. Má tiež za úlohu vstrebávať vodu, vitamíny a živiny z nestrávených zvyškov potravy. Pokiaľ nefunguje správne, spôsobuje značné tráviace problémy, ktoré môžu vyústiť do chronického ochorenia. Preto nezabúdajte na tento orgán.

Jednoduchými domácimi prírodnými receptami naštartujete aj očistu hrubého čreva. Okrem už spomenutej čistej vody a citrónovej šťavy, zaraďte do svojho jedálnička potraviny bohaté na vlákninu. Čerstvé ovocie, zelenina, ale i celé zrná, orechy a semienka predstavujú bohatý zdroj vlákniny.

Určite konzumujte ľanové semienka. Okrem toho, že sú bohatým zdrojom omega-3 mastných kyselín a antioxidantov, dokážu absorbovať vodu a tým pomáhajú odstraňovať z čreva toxíny.

Pridajte si ich do jogurtu, tvarohu a spolu s vločkami a ovocím získate výdatné raňajky.

Ak chcete byť pri detoxikácii hrubého čreva dôslední, vynechajte varenú stravu a stavte na tú surovú. Zeleninové šťavy vás zásobia obrovským množstvom vitamínov, vlákniny a navyše vás zasýtia. Pripravte si doma vlastné z rôznych druhov zeleniny.

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment