--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pre tieto dôvody zelený jačmeň patrí do jedálnička.

26.04.2018 | 3383x Zhliadnutie | Strava

Jačmeň patrí k najstarším plodinám sveta a bežne sa pestuje aj u nás. Mladý zelený jačmeň sa dnes považuje za superpotravinu, ktorej sa pripisujú liečivé účinky na náš organizmus. V čom spočíva jeho sila?

Výsledky štúdií potvrdili, že najvyšší obsah minerálnych látok, vitamínov, chlorofylu a bielkovín je v rastlinke tesne pred vznikom tzv. kolienok. Ideálne je ju teda zbierať práve v tomto období. Ak nie ste sami pestovatelia, zelený jačmeň nájdete bežne v lekárňach alebo v špecializovaných predajniach vo forme tabliet či prášku.

 

V prvom rade si treba uvedomiť, že zelený jačmeň nie je liek. Nelieči konkrétne ochorenie, ale vďaka svojmu zloženiu dodáva telu potrebnú energiu a podnecuje ho tak k samoliečbe, ktorou každý organizmus bezpochyby disponuje.

 

Základnou funkciou zeleného jačmeňa je pomoc pri detoxikácii organizmu a očiste od všetkého, čo môže spôsobovať zdravotné problémy. Ďalším dôvodom na jeho užívanie je potreba doplnenia vitamínov, minerálov, živín a celková regenerácia organizmu.

Po zelenom jačmeni siahnite aj v prípade, ak vás trápia:

  • Srdcovo-cievne problémy – má antitrombotické účinky.
  • Anémia – obsahuje organicky viazané železo, ktoré organizmus ihneď po konzumácii vstrebe.
  • Cukrovka – pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi.
  • Zápcha – zelený jačmeň vďaka obsahu draslíka zvyšuje peristaltiku čriev a tým pomáha vyprázdňovaniu a zabraňuje vzniku zápchy.
  • Nadváha – zelený jačmeň pomáha metabolizovať tuky, čoho výsledkom je redukcia váhy.
  • Kožné problémy – črevné a žalúdočné problémy nám organizmus zvyčajne signalizuje nečistou pleťou a rôznymi vyrážkami na pokožke. Zelený jačmeň svojimi účinkami pomáha očistiť organizmus, čo sa v konečnom dôsledku prejaví aj na stave vaše pleti.

Zelený jačmeň zaraďte do svojho stravovacieho režimu aj v prípade, ak chcete chrániť svoj organizmus pred chronickými ochoreniami a rakovinou. Obsahuje totiž antioxidanty a potrebný vitamín E. Ocenia ho aj športovci, či ľudia pri redukčnej diéte, pretože nápojom s obsahom zeleného jačmeňa môžu pokojne nahradiť jedno jedlo dňa.

Ako zelený jačmeň konzumovať? 

V obchode ho kúpite vo forme prášku alebo tabliet. Prášok je potrebné zarobiť vo vode, dobre rozmiešať a vypiť ideálne nalačno, kedy sa najlepšie vstrebáva. Chuť vás možno v začiatkoch prekvapí, ale dá sa na ňu zvyknúť. Ak predsa len nebudete vedieť „zemitú“ chuť jačmeňa prekonať, môžete vyskúšať tablety.

Riešením môže byť aj smoothie, ktoré si z jačmeňa pripravíte podľa nasledujúceho receptu:

Suroviny

1 lyžička prášku zeleného jačmeňa

1 zelené jablko

1 uhorka

mladý špenát

1 hurmi kaki

šťava z jedného citróna

Príprava

Jablko a uhorku zbavte šupky a nakrájajte na malé kúsky. Všetky suroviny dajte do mixéra a mixujte do hladka. Vodu pridávajte podľa toho, aký hustý nápoj chcete získať.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment