--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Tri druhy korenia, ktoré by ste vo svojej kuchyni mali určite mať!

01.03.2018 | 3601x Zhliadnutie | Strava

Kajenské korenie, kurkuma a škorica. Ktoré z týchto korenín používate vo svojej kuchyni? Všetky, okrem toho, že vedia výrazným spôsobom dochutiť najrôznejšie pokrmy, obsahujú pre telo prospešné látky, preto by mali v našom jedálničku mať svoje miesto.

Štipľavé kajenské korenie 

Kajenské korenie je výrazne štipľavé korenie, za čo môže látka s názvom kapsaicín, ktorá sa tiež nachádza v čili. Preto treba byť pri dávkovaní opatrný. Kajenské korenie je vlastne prášok získaný z rozdrvených čili papričiek, tradične pestovaných Cayenne vo francúzskej Guinei.

 

Čo obsahuje kajenské korenie?

 • vitamíny A, C, B
 • minerálne látky – vápnik, draslík
 • antioxidanty
 • flavonoidy a karotenoidy

 

Kajenské korenie proti rakovine

Viaceré štúdie potvrdzujú, že kapsaicín obsiahnutý v kajenskom korení ničí rakovinové bunky prostaty. Ďalšou silnou motiváciou pre jeho konzumáciu môže byť znižovanie cholesterolu, prevencia cukrovky, uvoľňovanie upchatého nosa, stimulácia krvného obehu či podpora imunitného systému.

 

Kajenské korenie používajte aj vtedy, ak:

 • máte tráviace problémy
 • trpíte studenými končatinami
 • máte bolesti v kĺboch
 • potrebujete schudnúť (kajenské korenie pomáha zrýchľovať metabolizmus)
 • potrebujete zlepšiť náladu (pomáha uvoľňovať viac endorfínov)

 

Kurkuma – silný antioxidant

Toto korenie je bežnou súčasťou ajurvédskej kuchyne. Má jasno žltú až oranžovú farbu a vonia po pomarančoch a zázvore. Hlavnou zložkou kurkumy je kurkumín. Vedci sa zhodujú na tom, že dokáže predchádzať alebo dokonca liečiť niektoré druhy rakoviny.

Kurkuma je silným antioxidantom, to znamená, že bráni telo proti pôsobeniu voľných radikálov a tým ho chráni pred predčasným starnutím a udržuje organizmus v dobrej kondícii.

 

Kurkumu zaraďte do jedálnička z viacerých dôvodov:

 • pomáha udržiavať rovnováhu hladiny cukru v krvi
 • čistí krv
 • pomáha udržiavať orgány v dobrej kondícii
 • pomáha hojiť rany
 • pomáha liečiť zápaly kĺbov aj reumatickú artritídu

 

Využitie kukrumy je podstatne širšie ako len v kuchyni. Pripraviť z nej si môžete napríklad čaj, ktorý vám zabezpečí dlhovekosť alebo ho použite ako prostriedok na bielenie zubov pridaním do zubnej pasty. Oceníte ho aj ako prostriedok proti lupinám, kedy lyžičku kurkumy zmiešate s olivovým olejom a aplikujte na vlasy.

 

Škorica – nielen voňavá, ale aj zdraviu prospešná 

Používate škoricu len pri pečení? Robíte chybu, lebo jej účinky sú ďalekosiahle a využitie naozaj široké. Primiešať si ju môžete napríklad do kávy, jogurtu, obilninovej kaše či do smoothie nápoja.

 

Prečo konzumovať škoricu?

 • zmierňuje tráviace ťažkosti
 • reguluje hladinu cukru v krvi
 • má antibakteriálne účinky
 • zmierňuje prejavy reumy a artritídy
 • pozitívne vplýva na kognitívne funkcie
 • má hojivé a regeneračné účinky

 

Pri škorici treba podotknúť, že jej nadmerná konzumácia môže byť v istej miere škodlivá. Obsahuje totiž látku, ktorá sa nazýva kumarín a môže byť toxická pre pečeň a obličky. Nepreháňajte to preto s množstvom.

 

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment