--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Je v ovocnom jogurte naozaj ovocie?

29.01.2015 | 10244x Zhliadnutie | Strava

Aký máme dôvod na to, že sa kŕmime jogurtom, v ktorom nie je fakticky žiadne ovocie, ale zato ovocná aróma a chemické farbivo?

jogurt ovocny chudnutieTu sú údaje z etikety úplne prvého, nami náhodne vybraného ovocného jogurtu: smotana (10% hm. tuku), ochucujúca zložka 15% (cukor, lesné ovocie: černice 20%, maliny 10%, čučoriedky 5%, voda, zahusťovadlo: modifikovaný škrob; koncentrát z červenej repy, aróma lesného ovocia, regulátory kyslosti: kyselina citrónová, citran sodné), jogurtová kultúra. 

Takéto ovocné jogurty plnia chladničky takmer každej domácnosti. Na jogurte si pochutnávajú  deti, aj dospelí. Navyše práve ovocné jogurty  bývajú vyhľadávanou desiatou. Akoby nie. Praktické balenie, dobrá chuť a pocit, že jeme navyše aj niečo zdravé, čo nás zasýti, sú hlavnými dôvodmi, prečo sú tieto mliečne výrobky tak obľúbené.

Aký však máme dôvod na to, že sa kŕmime jogurtom, v ktorom nie je fakticky žiadne ovocie, ale zato ovocná aróma a chemické farbivo, keď stačí do kvalitného bieleho jogurtu (nie nízkotučného) primiešať čerstvé sezónne ovocie, prípadne nefarbený domáci či biokompót alebo biodžem. ovocny jogurt chudnutie zdravieK tomu môžete pridať lyžičku ovsenných či špaldových  vločiek a orechy.  Takto na raňajky dostanete do seba ozajstnú potravinu, vitamíny a minerály, a nie chémiu. Budete sa cítiť viac sýty a jedenie skutočných potravín bez prídavných látok bude mať pozitívny efekt na vaše zdravie i hmotnosť.

 

Iné chute?

Keďže výrobcovia potravín nás priam dopujú umelými arómami, problémom môže byť, že sme zvyknutí na veľmi výrazné chute takýchto potravín. Možno zistíte, že skutočné jedlo chutí inak ako to s množstvom aditív a arómy – možno vám bude chutiť viac, možno však trochu menej. Nemusíte mať ale obavy – človek je schopný svoje chuťové poháriky obnoviť do troch týždňov. Takže keď vynecháte všetky aromatické látky, zanedlho budete cítiť chuť pôvodných potravín, tak ako by ste ju cítiť mali.

 

Náš tip na zdravé raňajky: Jogurtová kaša

Suroviny:  biely jogurt (hustý grécky) , ovsené či špaldové vločky,  ovocie (môže byť aj mrazené či sušené), mandle či vlašské alebo iné orechy. Prípadne aj kokosový olej, chia semienka, ľanové  či konopné semienka.

 

ovocna jogurtova kasa chudnutie zdraviePostup:

Večer pred spaním rozmiešajte jogurt s vločkami v miske. Jogurtu by malo aspoň štvornásobne viac ako vločiek, aby sa vločky nasiakli a kaša nebola príliš hustá. Potom už len pridávajte ovocie podľa vášho výberu. Ideálna je za hrsť bobuľovitého ovocia (jahody, čučoriedky, maliny, černice...- ak nemáte čerstvé, môže byť aj mrazené). Výborná kombinácia je jogurt s kúskami banánu alebo manga, hlavne ak to máte radi trochu sladšie.  Ak chcete mať kašu ešte zdravšiu, pridajte aj  lyžičku kokosového oleja, chia alebo konopné či ľanové semienka. Pokiaľ pridávate chia, mysite na to, že výrazne zahustia konzistenciu, budete mať zo zmesi prakticky puding, takže minimalizujte vločky, alebo ich úplne vynechajte.

Ak potrebujete ešte viac osladiť,  môžete použiť domáci med alebo trochu domáceho džemu. Na záver dajte do skleneného pohára a ráno si pochutnajte.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment