--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Cesnak...prírodné antibiotikum

19.02.2018 | 3936x Zhliadnutie | Strava

Patrí k jedným z najvýznamnejších prírodných antibiotík a jeho pravidelnou konzumáciou si môžete upraviť nielen krvný tlak, ale i výrazne zvýšiť obranyschopnosť svojho organizmu. Práve teraz, keď všade zúri chrípka, je opodstatnené zaradiť ho do svojho jedálnička.

 

„Všetko je na niečo, cesnak je na všetko“

 

Cesnak sa používa nielen na zvyšovanie obranyschopnosti organizmu, ale i pri srdcovocievnych ochoreniach, ako pomocný ochranný prostriedok pred rakovinou, či cukrovkou.

Výskumy potvrdzujú, že pravidelným užívaním cesnaku dochádza dokonca:

  • k znižovaniu hladiny cholesterolu v krvi,
  • podstatne zvyšuje percento vysoko nasýtených lipoproteínov, t.j. dobrého cholesterolu a znižuje percento toho zlého,
  • je prospešný  pre diabetikov, pretože významne znižuje obsah hladiny cukru v krvi,
  • rozširuje cievy, chráni pred bolesťami hlavy, závratmi a nespavosťou. 

 

V čom spočíva liečivá sila cesnaku?

Cesnak vďačí za svoje široko stranné využitie najmä látke s názvom lacidipín. Okrem tejto významnej molekule obsahuje vitamíny A, B1, B2, C a D a amid kyseliny nikotínovej. Ale tiež minerálne látky, konkrétne draslík, sodík, vápnik, železo, kyselinu kremičitá, sacharidy a malé množstvo bielkovín. Veľké zastúpenie v cesnaku mám jód.

 

Ako cesnak užívať?

Aby sme dosiahli čo najväčší účinok, je dobré cesnak prelisovať alebo nakrájať a konzumovať surový. Napríklad na hrianke, v nátierke alebo len tak, ako doplnok  k nejakému pokrmu pripravenému na studeno. Je dobré ho primiešať do zeleniny dusenej na panvici alebo vhodiť pár strúčikov do polievky. Výborne tiež chutí, ak celý neolúpaný strúčik pridáte k zelenine, ktorú pečiete v rúre. To je lahôdka. Cesnak je výborným doplnkom v rôznych šalátoch, ale tiež ho možno použiť do dressingov.

 

Ak vám prekáža zápach, ktorý jeho konzumácia spôsobuje, skúste tento problém odstrániť tým, že zjete jablko alebo si ústa vypláchnete vodou s prímesou mäty. Ak sa stránite cesnaku, pretože „nevonia“ partnerovi, presvedčte ho, aby ho konzumoval spolu s vami. Pôsobí totiž tiež ako afrodiziakum. Dospelí jedinci môžu skonzumovať jeden až dva strúčiky cesnaku denne, v chrípkovom období dokonca štyri. Nič ale netreba preháňať, všetko s mierou. To platí i pri cesnaku.

 

„Cesnakové recepty“ 

Ak sa chcete vyhnúť chrípke, pite od jari do jesene výluh z cesnaku a citróna. Pripravíte ho jednoducho a stačia vám iba tieto dve ingrediencie.  Najemno nastrúhate dve hlavičky cesnaku, k tomu pridáte šťavu z dvoch citrónov, zalejete litrom vriacej vody a necháte vylúhovať tri dni v tmavej miestnosti. Potom si výluh vložíte do chladničky a užívate každý deň jednu lyžicu nalačno. Chrípka nemá šancu.

 

Ak chcete byť dlho mladý a zdravý, plný energie a elánu, vyskúšajte elixír z cesnaku a citrónu. Potrebujete pol kilogramu cesnaku a šťavu z 24 citrónov. Cesnak postrúhajte, pridajte citrón a lúhujte v sklenom pohári prikrytom gázou 24 hodín. Užívajte jednu lyžičku elixíru rozpusteného v pohári vody každý deň nalačno. Ak sa vám táto dávka zdá veľká, môžete si ju v pomere zmenšiť a použiť napríklad iba polovičné množstvo.

 

Cesnakový med si pripravíme pretlačím piatich hlávok cesnaku, ktoré ponoríme do litra bieleho vína. Pridáme päť lyžíc medu a za občasného premiešania necháme macerovať dva až tri týždne. Nálev precedíme a užívame preventívne tri lyžice denne.

 

 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment