--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

QUINOA - viete prečo ju zaradiť do jedálnička?

29.01.2018 | 5322x Zhliadnutie | Strava

Pravdepodobne ste už videli malé guľaté zrniečka, ktoré tvarom ktoré pripomínajú kuskus. Ide o semienka s názvom Quinoa, ktoré pochádzajú z Južnej Ameriky. Právom jej patrí označenie superpotravina. Prečo?

Prečo quinou zaradiť do jedálnička?

Quinoa je prirodzene bezlepková, preto je ideálna pre ľudí s celiakiou. Má vysoký obsah bielkovín a tiež vlákniny, preto je ľahko stráviteľná. Zvyšuje pohyblivosť čriev. To je dôvod pre konzumáciu pri redukčnej diéte. Okrem toho obsahuje celý rad vitamínov a minerálov (horčík, vápnik, draslík, železo, zinok). Quinoa je tiež bohatá na vitamín C a E, znižuje riziko rakovinových a iných civilizačných ochorení.

Quinou, okrem najpoužívanejšej bielej, dostanete kúpiť aj červenú a čiernu. Farba je závislá od miesta pestovania a obsahu saponínu. Biela quinoa má jemnú sladkú chuť. Práve to je dôvod, prečo by ste ju do jedálnička mali zaradiť ako prvú. Dá sa totiž kombinovať s akýmkoľvek druhom ovocia, zeleniny i s mäsom.

Červená odroda je o niečo chrumkavejšia a má jemnú orieškovú príchuť, čierna je najchrumkavejšia s najvýraznejšou chuťou.

Príprava je úplne jednoduchá 

Pred akýmkoľvek spôsobom prípravy sa odporúča zrno dobre prepláchnuť. Dokonca ju nemusíte ani variť, pretože sa dajú konzumovať jej naklíčené semienka. Namočte semienka na noc do vody, potom prepláchnite a nechajte ešte 12 hodím klíčiť. Počas doby klíčenia semienka ešte niekoľkokrát prepláchnite.

Naklíčené sú pripravené na okamžitú konzumáciu, napríklad vo forme šalátu. Môžete pridať akúkoľvek zeleninu, podľa toho, čo vám chutí.

Varená forma sa pripravuje rovnako ako ryža. Semienka dôkladne premyte a na 1 diel semienok použite dva diely vody. Varte na miernom ohni, 10 – 12 minút. Môžete pridať maslo, soľ alebo med či javorový cukor. V závislosti od toho, aký pokrm idete ďalej pripravovať alebo k akému jedlu má byť táto príloha. Pridaním orieškov, semienok, bobuľového ovocia či škorice získate výdatné a zdravé raňajky alebo dezert.

Pokiaľ dáte quinou variť s mliekom (mandľovým alebo kokosovým), ochutíte medom, získate skvelú kašu.

Verziou na slano môže byť napríklad rizoto. Uvarte quinou podľa vyššie uvedeného návodu. Opražte do zlatista cibuľku, poduste na nej zeleninku podľa chuti, pridajte sušené paradajky a pár lyžíc pretlaku. Nakoniec primiešajte uvarenú quinou. Na tanier podávajte s nastrúhaným syrom.

Neodškriepiteľné plusy quinoy

  • neobsahuje lepok
  • je ľahko stráviteľná, vhodná aj pre dojčatá
  • pôsobí protizápalovo
  • pomáha regulovať obsah cukru v krvi
  • znižuje cholesterol
  • obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny
  • obsahuje 2x viac vlákniny ako ovsené vločky
  • pomáha pri migrénach
  • obsahuje stopové prvky dôležité na rast svalovej hmoty.
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment