Marian Kamenicky

Hlavné je zlepšenie zdravotného stavu, postava je benefit

Moje priberanie začalo pred 14 rokmi, keď som prestal fajčiť. Chuť na cigaretu som zaháňal sladkosťami. A už to išlo, pomaly, nenápadne....

Človek si ani neuvedomí, že sa mu ťažšie dýcha, že ho bolia kolená a že sa cíti unavený. Pripisoval som to stresu, práci, nedostatku času na pravidelné stravovanie. Únavu som zaháňal večerným jedením a svojim veľkým koníčkom – rybárčením, kde toho pohybu veľa nie je. Roky som ignoroval výkričníky na konci lekárskej správy za slovom „Schudnúť!!!“ Až trojciferné číslo na váhe, glykémia neklesajúca ani po tabletkách na cukrovku, zlý cholesterol a výstraha diabetológa, že skončím na inzulíne, ak niečo so sebou neurobím, boli impulzom vyhľadať NUTRIADAPT, ako mi lekár doporučil. Nechcelo sa mi do toho, je predsa fajn neobmedzovať sa a jesť kedykoľvek a čokoľvek.

Po príchode do NUTRIADAPT ma potešilo, že vytvoreniu nového stravovacieho plánu predchádzalo dôkladné zhodnotenie zdravotného stavu, diagnóz, krvné testy. Dovtedy som dostával rady nejesť pečivo, takže ma prekvapilo, že cukrovkár môže a musí jesť sacharidy a ešte pri tom aj chudne. Potom som dostal kuchárku na mieru. Prvé dva týždne bolo ťažké prejsť na častejšie menšie porcie a na pravidelnosť. Vďaka mojej manželke, ktorá sa mi snažila dokázať, že aj zdravé jedlo môže byť chutné a vyzerať lákavo, som si veľmi rýchlo zvykol, dokonca som sa cítil viac najedený ako predtým. Cvičeniu som zatiaľ veľa nedal, nakoľko sa ukázalo, že som si postupne množstvom vnútorného tuku vybudoval brušný pruh a čaká ma operácia. Momentálne mám -15 kg, energiou som neporovnateľne inde, glykémia úplne v norme, zatiaľ ešte s liekmi, ale verím, že raz ich nebudem potrebovať. A to všetko bez hladovania, pravidelným stravovaním, len s miernym zvýšením bežného pohybu, dokonca ani rybárčenie som neobmedzil.

Ale rozhodne ešte nekončím, po operácii pruhu pokračujem. Mojim cieľom nie je ani tak zbaviť sa kíl, ale liekov. NUTRIADAPT stravovací plán na mieru bol najlepším vodítkom, sám by som nevedel vypočítať zloženie, vhodné presne pre mňa, podľa môjho metabolizmu, diagnóz a ešte pri tom chudnúť. Preto vďaka patrí aj mojej osobnej nutričnej poradkyni p. Suchopovej za trpezlivosť a ochotu kedykoľvek ma vypočuť a poradiť.

Za spoluprácu ďakujem:

Mária Suchopová

NUTRIADAPT Trnava

Začnite ešte dnes

PRÍĎTE SA PORADIŤ,
AKO BUDE VYZERAŤ VAŠE CHUDNUTIE

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami

Diagnostická konzultácia
s nutričným špecialistom

To všetko
teraz iba
za 9,90 €

Presvedčte sa sami. Špecialista v rámci nezáväznej konzultácie vykoná základnú diagnostiku, preberie vaše stravovacie návyky a odporučí riešenie pre vašu konkrétnu situáciu.

  • 45-minútová konzultácia
  • Vrátane analýzy kompozície tela
  • S individuálnymi odporúčaniami
Vyplňte rezervačný formulár a naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodne termín nezáväznej konzultácie.
Rezervačný formulár