--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Biely cukor = biely jed? Čím ho nahradiť?

21.03.2018 | 3183x Zhliadnutie | Strava

Cukor neobsahuje žiadne živiny. Práve naopak. Pripisuje sa mu množstvo negatív a celá paleta ochorení, ktoré môžu vzniknúť ako dôsledok jeho konzumácie. Od zubného kazu, cez cukrovku, nadváhu, srdcovocievne ochorenia až po rakovinu. Najzradnejší je ten skrytý, ktorého konzumácia v posledných rokoch rapídne stúpa.

 

Cukor je dokonca návykový a jeho konzumácii sa nedá celkom vyhnúť práve z dôvodu, že je pridaný naozaj v každej potravine. Kečup, chlieb, pečivo, dresingy či dokonca mäsové výrobky.

Cukor má veľmi vysoký glykemický index. To znamená, že krvný obeh tento jednoduchý rafinovaný cukor absorbuje veľmi rýchlo, čo spôsobí aj rýchly nárast inzulínu.

 

Čím teda jednoduché rafinované cukry nahradiť?

Všade tam, kde sa to dá, pokúste sa biely cukor nahradiť jeho zdravšími alternatívami.

 

Javorový sirup

Dostanete ho kúpiť v špecializovaných predajniach so zdravou výživou ale už aj v mnohých predajniach potravín. Obsahuje vitamín B, vápnik, draslík, železo a je to jediné sladidlo, ktorého cukor sa nevstrebáva priamo do krvi ale až črevnými stenami. Jeho využitie je naozaj široké. Je vhodný nielen do sladkých pokrmov, jogurtov, pudingov či lievancov a koláčov, ale pripravíte z neho aj skvelú marinádu na mäso.

 

Med

Med patrí bezpochyby k alternatívam, ktoré možno právom označiť za liek. Je to lepkavá a sladká tekutina plná stopových prvkov a vitamínov. Okrem iných obsahuje napríklad horčík, vápnik, železo, vitamíny skupiny B, K, E a C. Vďaka tomuto zloženiu má antibiotické a antibakteriálne účinky. Môžete ho použiť v teplej aj studenej kuchyni, vhodný je tiež na pečenie. Med predstavuje prirodzenejšiu formu sladenia ako biely rafinovaný cukor.

 

Stévia 

Túto zdravú náhradu cukru možno používať nielen na sladenie kávy a čaju ale aj ako prísadu do koláčov a dezertov. Stévia je rastlinka pochádzajúca z južnej Ameriky, kde sa využíva i pre jej liečebné účinky. Jej najväčšia prednosť spočíva v tom, že je omnoho sladšia ako biely cukor a napriek tomu obsahuje iba minimum kalórií. To ocenia najmä ľudia pri redukčnej diéte.

 

Kokosový cukor

Pri tomto sladidle si viac priplatíte, ale získate potravinu s nízkym glykemickým indexom, ktorá vie v plnej miere nahradiť klasický biely cukor. S rozdielom zloženia. Kokosový cukor totiž obsahuje vitamíny skupiny B, železo, draslík, horčík, zinok. Má antibakteriálne účinky a ocenia ho ľudia s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Podporuje imunitu a vďaka obsahu železa slúži aj ako prevencia anémie.

Použiť ho môžete na sladenie teplých aj studených nápojov, na prípravu koláčov a dezertov, jednoducho všade tam, kde bežný biely cukor.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment