--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Pel – mel o avokáde s vynikajúcim receptom na záver

10.07.2018 | 3545x Zhliadnutie | Strava

Podobá sa tak troche hruške, no pre jeho charakteristickú, maslovú chuť a konzistenciu je tiež obľúbenou prísadou šalátov, nátierok, krémov či dokonca smoothies.

 

 

Prečo je avokádo pre telo také prospešné?

Pretože v jednom primerne veľkom kuse avokáda nájdeme takmer 20 vitamínov, minerálov, vrátane draslíka, ktorý pomáha držať na uzde krvný tlak, luteín, ktorý potrebujú naše oči, a folátu, ktorý pomáha reparovať poškodené bunky a potrebný je aj počas tehotenstva, pretože prispieva k rastu zárodočných tkanív, podporuje zdravý vývoj nervovej sústavy plodu ale tiež prispieva k dobre fungujúcemu imunitnému systému, zmierňuje vyčerpanie, únavu, pozitívne pôsobí na psychiku človeka aj pri krvotvorbe.

 

Folát je prirodzená aktívna forma vitamínu B9 a telo ho získava z mnohých potravín nielen rastlinného ale aj živočíšneho pôvodu. Zatiaľ čo kyselina listová je syntetickou formou vitamínu B9, ktorú si ľudské telo samo vytvoriť nedokáže, preto sa používa na obohacovanie potravín a potravinových doplnkov. Viete, že posledné výskumy poukázali na fakt, že takmer až 6 z desiatich Európanov má génovú mutáciu, ktorá zhoršuje aktivitu enzýmu v dôsledku čoho si nedokáže premeniť dostatočné množstvo kyseliny listovej na folát?

 

Avokádo je tiež dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, C a E-vitamínov, ale aj prírodných látok, ktoré pomáhajú predchádzať rakovine.

 

Avokádo sa radí k zdravým potravinám aj preto, lebo obsahuje málo cukru a vlákninu, ktorá okrem toho, že je prospešná pre črevá, tiež zasýti na dlhší čas. V jednej štúdii o účinkoch avokáda sa dokonca uvádza, že ľudia, ktorí si doprajú avokádo na obed, nasledujúce tri hodiny nielenže nemali chuť maškrtiť, ale taktiež nemali chuť ani na konzumáciu ďalšieho jedla.

 

Avokádo vs. tuky a kalórie 

Zrejme viete, že avokádo má vysoký podiel tuku, ale ide o tzv. “dobrý” tuk, ktorý pomáha znižovať zlý cholesterol, samozrejme len vtedy, ak ho budete konzumovať s mierou.

POZOR! Avokádo je kalorické  -  1/3 stredne veľkého avokáda môže mať až 50 kalórií.

 

Čo by ste mali o avokáde ešte vedieť?

  • Avokádo sa má skladovať pri izbovej teplote
  • Ak ste si kúpili nezrelé avokádo, jeho dozretie urýchlite pri skladovaní vo vrecku spolu s jablkami alebo banánmi.
  • Pred každou prípravou avokádo vždy dôkladne zvonka umyte, zabránite tak nečistotám a baktériám preniesť sa z noža do vnútra dužiny.
  • Ľudia trpiaci alergiou na latex by sa avokádu mali vyhýbať, prípadne sa poradiť o jeho konzumácii s lekárom, pretože po konzumácii môžu mať príznaky ako pri alergii na latex.

 

Avokádovo-lososový šalát s omáčkou

Losos obsahuje omega 3-mastné kyseliny, vďaka čomu je výborným pomocníkom pri ochoreniach srdca. Avokádo je zase plné živín a vitamínov, obsahuje vysoký podiel vlákniny a antioxidantov. Tak prečo ich neskombinovať do chutného receptu?

 

 

 

 

Suroviny

mix listovej zeleniny

steak z lososa

zrelé avokádo

šťava z citróna

korenie na ryby

soľ

Omáčku si môžete pripraviť podľa vlastnej chuti. Základom môže byť kyslá smotana alebo biely jogurt. Pridať môžete citrónovú šťavu, dijonskú horčicu, ochutiť soľou, korením, cesnakom.

 

Príprava

Šalátové listy dôkladne poumývame, osušíme a vložíme do misy. Avokádo olúpeme, nakrájame na menšie kúsky a položíme na šalát. Aby sme predišli zmene farby avokáda, pokvapkáme ho citrónovou šťavou.

Lososa môžeme pripraviť v celku ako steak alebo nakrájať na menšie kúsky. Osoľte a okoreňte ho a osmažte na olivovom oleji. Príprava zaberie pár minút. Alternatívou je úprava v pare.

Keď je losos hotový, pridajte ho na vrch šalátu. Chýba už len dip, ktorý môžete tiež pridať do šalátu alebo podávať samostatne. K jedlu môžete ponúkať opečené bagetky.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment