--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Týchto 5 potravín v zime zahreje najlepšie!

22.11.2021 | 3359x Zhliadnutie | Zdravie

V chladnom zimnom období prirodzene siahame po potravinách, ktoré pomáhajú telu zahriať sa. Oplatí sa siahnuť aj po týchto piatich potravinách, ktoré telo zahrejú rovnako dobre ako tradičné polievky.

 

Chilli papričky

Aj podľa tradičnej čínskej medicíny sú niektoré potraviny „jangové“ a ovplyvňujú vnútornú teplotu tela, zahrievajú a zároveň osviežujú, napomáhajú prúdeniu krvi a tiež pomáhajú uvoľňovať energiu. Chilli papričky obsahujú známy kapsaicín, ktorý im dáva charakteristickú pálivosť. Táto látka sa tiež využíva dokonca aj v niektorých krémoch na zmiernenie bolesti, no známejšou je najmä svojím pozitívnym pôsobením na rozprúdenie metabolizmu. V chladnom období si kľudne môžete dopriať známe chilli con carne, bielkoviny obsiahnuté vo fazuli pomáhajú budovať svaly, paradajky a cibuľa sú zase bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú udržať si aj zdravie.

 

Cibuľa

 Už naši predkovia vedeli o tom, že cibuľa je zdraviu prospešná a v kuchyni priam nenahraditeľná. Cibuľa sa používa aj v tradičnej čínskej medicíne, pretože pomáha zvyšovať potenie aj pri ochoreniach súvisiacich s prechladnutím. Podľa tradičnej čínskej medicíny práve cibuľa je akýmsi hnacím motorom pre energiu, povzbudzuje ju, aby sa dostala až na povrch a zahrievala. 

 

Kurkuma 

V poslednom období v našich končinách zažíva veľký boom. Toto korenie je známe po celom svete, v Indii je používané aj na liečenie doslova už tisícročia. Toto horčicovo-žlté korenie je bohaté na antioxidanty, pôsobí protizápalovo a považuje sa doslova za „termokorenie“. 

 

 

Zázvor

Ďalším známym „zahrievačom“ je zázvor. Z nastrúhaného zázvoru, zaliateho horúcou vodou si pripravíte chutný čaj, ktorý vám pomôže udržať telo v teple práve pre jeho termogénne vlastnosti. Navyše podporuje správny prietok krvi a urýchľuje metabolizmus.

 

Ovsená kaša

Ovsená kaša je považovaná za jednu z najlepších zimných ohrievačov, navyše je zdravá, pretože môže pomôcť pri znižovaní „zlého“ cholesterolu, ktorý sa usádza v cievach. Podľa tradičnej čínskej medicíny je ovos „jang“ a nielenže pomáha telo zahriať, no tiež údajne je skvelým pomocníkom, ktorý sa postará o prebytočnú vlhkosť vo vnútri tela

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment