Aktuálne informácie k fungovaniu našich pobočiek nájdete tu.

Týchto 5 potravín v zime zahreje najlepšie!

24.01.2019 | 964x Zhladnutie | | Zdravie

V chladnom zimnom období prirodzene siahame po potravinách, ktoré pomáhajú telu zahriať sa. Oplatí sa siahnuť aj po týchto piatich potravinách, ktoré telo zahrejú rovnako dobre ako tradičné polievky.

 

Chilli papričky

Aj podľa tradičnej čínskej medicíny sú niektoré potraviny „jangové“ a ovplyvňujú vnútornú teplotu tela, zahrievajú a zároveň osviežujú, napomáhajú prúdeniu krvi a tiež pomáhajú uvoľňovať energiu. Chilli papričky obsahujú známy kapsaicín, ktorý im dáva charakteristickú pálivosť. Táto látka sa tiež využíva dokonca aj v niektorých krémoch na zmiernenie bolesti, no známejšou je najmä svojím pozitívnym pôsobením na rozprúdenie metabolizmu. V chladnom období si kľudne môžete dopriať známe chilli con carne, bielkoviny obsiahnuté vo fazuli pomáhajú budovať svaly, paradajky a cibuľa sú zase bohaté na antioxidanty, ktoré pomáhajú udržať si aj zdravie.

 

Cibuľa

 Už naši predkovia vedeli o tom, že cibuľa je zdraviu prospešná a v kuchyni priam nenahraditeľná. Cibuľa sa používa aj v tradičnej čínskej medicíne, pretože pomáha zvyšovať potenie aj pri ochoreniach súvisiacich s prechladnutím. Podľa tradičnej čínskej medicíny práve cibuľa je akýmsi hnacím motorom pre energiu, povzbudzuje ju, aby sa dostala až na povrch a zahrievala. 

 

Kurkuma 

V poslednom období v našich končinách zažíva veľký boom. Toto korenie je známe po celom svete, v Indii je používané aj na liečenie doslova už tisícročia. Toto horčicovo-žlté korenie je bohaté na antioxidanty, pôsobí protizápalovo a považuje sa doslova za „termokorenie“. 

 

 

Zázvor

Ďalším známym „zahrievačom“ je zázvor. Z nastrúhaného zázvoru, zaliateho horúcou vodou si pripravíte chutný čaj, ktorý vám pomôže udržať telo v teple práve pre jeho termogénne vlastnosti. Navyše podporuje správny prietok krvi a urýchľuje metabolizmus.

 

Ovsená kaša

Ovsená kaša je považovaná za jednu z najlepších zimných ohrievačov, navyše je zdravá, pretože môže pomôcť pri znižovaní „zlého“ cholesterolu, ktorý sa usádza v cievach. Podľa tradičnej čínskej medicíny je ovos „jang“ a nielenže pomáha telo zahriať, no tiež údajne je skvelým pomocníkom, ktorý sa postará o prebytočnú vlhkosť vo vnútri tela

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Rovnako ako je normálne starať sa o svoje zdravie a chodiť na pravidelné preventívne prehliadky k lekárovi.

Je prirodzené si udržiavať zdravú hmotnosť. Ak je vysoká, výrazne nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi po schodoch, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám spracovaná gramážová kuchárka v osobnom výživovom pláne, kde možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií, a to v rozmedzí 2-6 jedál denne. Osobný výživový plán rešpektuje aj vaše chuťové preferencie. Potraviny, ktoré vám nechutia, sa automaticky do osobného výživového plánu nezaradia.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie na diaľku.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 minútovú konzultáciu na diaľku, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas bezplatnej konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom na diaľku ZADARMO.
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí zdarma.

Rezervačný formulár

Ringsegment