--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Škrob ako úhlavný nepriateľ

28.07.2016 | 6832x Zhliadnutie | Martina Vancíková | Zdravie, Strava

"Viete si predstaviť deň, kedy by ste sa k pečivu, či zemiakom a ryži vôbec nedostali? Pre bežného "smrteľníka" nepredstaviteľné a pre ľudí, ktorí redukujú hmotnosť, občas nočná mora....ďalší deň znova bez."

Čo to ten škrob vlastne je?

Škrob patrí medzi polysacharidy /zložitejšie cukry/. Stavebnou jednotkou polysacharidov je glukóza. Je to látka, ktorá sa vytvára v rastlinách /v hľuzách zemiakov, v kukurici, v semenách pšenice a pod./. Škrob poznáme skôr ako bielu práškovú formu – múku. Tým, že škrob je vlastne glukóza na n-tú, ide o bohatý zdroj energie.


Prečo musí byť súčasťou jedálnička

Vločky, zemiaky a ryža patria tiež medzi sacharidové pokrmy- toto si častokrát neuvedomíme, že mať deň bez chleba, ale vzápätí si dať dukátové buchtičky z bielej múky a s "trasúcim" sa krémom /mimochodom tiež len z múky/- nie je najsprávnejšie nutričné riešenie.

Každý tanier má svoje zákonitosti. A škroby sú neodmysliteľnou súčasťou taniera. Sú na tanieri aj vtedy, keď si pečivo, či zemiak nedáme. Nezbavíme sa ich, len je potrebné vedieť ako s nimi naložiť a ako ich dosadiť do jedálnička tak, aby ich telo hospodárnejšie využilo.


Žijeme v zlom presvedčení /nie je cukor, ako cukor/

"Pečivo nekonzumujem už pol roka, zato ovocie si dám aj 3x denne. Olovrant predstavuje bábovka a večer k televíznej obrazovke ryžový chlebík." Podobné frázy sú realitou hlavne u ľudí, ktorí sa snažia dostať svoju hmotnosť pod kontrolu. Komplexnejší a pre telo, aj keď len v malom, ale primeranejšom objeme, cukor nahradia jednoduchým, ktorý nám "rozvíri" hladinu cukru v krvi tak, že sa stáva nestabilná. Jednoducho povedané - kaloricky to jednoduchým cukrom "prešvihneme" skôr, ako keby sme si dali škrob v primeranom množstve. Ovplyvnené je to najmä rýchlosťou vstrebávania sa jednoduchých a zložitejších cukrov.

 

Ako ich správne využiť

Využitie škrobov je ovplyvnené:

  • akým spôsobom je daná škrobová potravina upravená
  • zložkou jedla, ktorú s ňou prijmeme
  • v akej forme sú škroby v jedle obsiahnuté

Bielkovina a vláknina majú priaznivý vplyv na lepšie využitie sacharidov v tele. Už dávno vieme, že prílišné rozváranie jedla nemá prospešný vplyv na telo.

 

Rada na záver

Telo je potrebné rešpektovať a bez zdroja energie to jednoducho nejde. Je nutné neobchádzať tento zdroj, ale vedieť si ho vybrať a vhodne pripraviť.
Pokiaľ telu zabezpečíte vhodný zdroj komplexných sacharidov, tak vás nikdy nedonúti siahnuť po nevhodných jednoduchých cukroch. Polysacharidy predstavujú veľkú časť denného taniera, preto by sme si ho nemali dovolilť vystrihnúť bez dôsledkov.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment