--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Poznáte bulgur?

04.04.2018 | 3107x Zhliadnutie | Strava

Ide o celozrnnú pšenicu, ktorej prednosťou je ľahšia stráviteľnosť. Súvisí to s predprípravou bulguru. Zrná pšenice sa najskôr predvaria, potom nalámu. Ďalším pozitívom je obsah výživných látok, ktorými sa môže bulgur pokojne radiť napríklad pred ryžu. Obsahuje proteíny, vlákninu, vápnik, horčík, železo, selén, zinok a vitamíny, najmä skupiny A a B. Neobsahuje žiadny tuk.

 

I

Prečo konzumovať bulgur?

Bulgur má príjemnú orieškovú chuť a vďaka svojmu zloženiu patrí do našich jedálničkov. Najmä z dôvodu:

  • zlepšovania trávenia
  • predchádzania vzniku žlčových kameňov
  • znižovania hladinu homocysteínu v krvi
  • pomáha pri redukcii hmotnosti
  • nespôsobuje nadúvanie (je vhodný aj pre malé deti).

 

Bulgur sa podobá vzhľadom na ryžu. Prednosťou je, že ho nemusíte variť. Stačí ho zaliať horúcou vodou v pomere 1:3 a je pripravený na konzumáciu či ďalšie spracovanie. Ak chcete, aby v bulgure zostali zachované všetky dôležité látky, zalejte ho studenou vodou a nechajte jednoducho napučať.

 

Bulgur na rôzne spôsoby 

Bulgur je potravina, ktorú môžete použiť v neuveriteľne veľkom množstve receptov. Chutí na slano i na sladko. Úplne zastúpi ryžu či drobnú cestovinu. Pridávať ho môžete do polievok, rizota, fašírok. Hodí sa k mäsu i do šalátov. Jeho využitie v gastronómii je naozaj široké.

 

Sladká verzia môže byť napríklad raňajková kaša. Bulgur treba povariť na miernom ohni, až kým nezíska kašovitú konzistenciu. Variť ho môžete vo vode ochutenej trstinovým cukrom alebo agáve sirupom. Ale tiež v mlieku. Pridať môžete kokos, škoricu, mak, semienka ľanu. Po uvarení pridajte ovocie.

 

Okrem toho, že môžete bulgur použiť ako prílohu naozaj ku všetkému, vyskúšajte z neho rizoto. Na panvici opečiete cesnak, pridáte nastrúhanú mrkvu a šampiňóny. Podusíte do mäkka a pridáte na malé kocky nakrájané tofu. Bulgur si pripravte podľa návodu alebo ho dajte jednoducho zmäknúť do studenej vody. Ingrediencie spolu zmiešajte a rizoto môžete podávať.  

Bulgur dostanete kúpiť v špecializovaných predajniach zdravej výživy a už aj vo viacerých predajniach potravín či supermarketoch. 

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment