--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Najčastejšie chyby nováčikov v posilňovniach

27.02.2022 | 1553x Zhliadnutie | Zdravie, Šport, Chudnutie

Nielen s novým rokom sa do posilňovní dostávajú nováčikovia, ktorí sa chcú plní elánu vrhnúť na cvičenie a zmeniť svoj životný štýl o 180 stupňov. Pokiaľ je pre vás posilňovanie neprebádaná voda, odporúčame prejsť si najskôr najčastejšie chyby, ktoré môžu nováčikovia robiť. Či už chcete schudnúť, vyrysovať alebo nabrať svalovú hmotu, nechcete si pri tejto ceste predsa ublížiť alebo sa demotivovať, keď pokroky neprichádzajú. Čo teda nováčikom môže stáť v ceste za vysnívanou postavou?

Cvičia hneď sami

Úplní začiatočníci by si mali dohodnúť pár lekcií s osobným trénerom, ktorý im vysvetlí a ukáže, na čo si pri cvičení dať pozor, a ako by mali jednotlivé cviky vyzerať. Aj takými základnými cvikmi, ako sú drepy či brušáky, si môžete ublížiť, ak ich budete robiť zle, obzvlášť ak napríklad trpíte nadváhou alebo máte zlú bedrovú chrbticu. A navyše neuvidíte vytúžené výsledky, čo vás nakoniec demotivuje. Ide o finančnú investíciu, ktorá rozhodne stojí za to.

 

Snažia sa napodobniť ostatných

Či už sa to týka zvolenej záťaže alebo typov cvikov, každý by mal brať do úvahy vlastné možnosti a potreby tela. Navyše nie vždy ostatní cvičia správne, takže je aj riziko vytvorenia nevhodných návykov tým, že budete opakovať chyby ostatných. Vyhraďte si niekoľko prvých hodín v posilňovni na to, aby ste si vyskúšali rôzne váhy pri vykonávaní cvikov, vyskúšajte rôzne lekcie, aby ste zistili, čo vás baví a vášmu telu zároveň vyhovuje. To, že kamarátku baví zumba, neznamená, že vy sa na nej budete cítiť dobre. Ani náročný kruhový tréning alebo cross fit, ktorý denne robí váš obľúbený influencer, nie je pre každého, obzvlášť pokiaľ ešte nemáte zažité základy silového cvičenia.

 

Zameriavajú sa len na izolované cviky

Či už chcete veľké bicepsy, vyrysované brucho alebo pevný zadok, telo vždy funguje ako celok. Pokiaľ sa budete zameriavať len na pár obmedzených cvikov, nedosiahnete vytúžené výsledky tak ľahko. Cvičte teda celú sústavu tela súmerne. Zamerajte sa na komplexné cviky, ktoré zaťažia viac svalov naraz, striedajte rôzne zostavy cvičení alebo choďte na rôzne lekcie. Zlepšia sa vám tak aj koordinácia a držanie tela.

 

Jedia príliš málo

Stavím sa, že ste už v živote tiež počuli neustále omieľané „Keď chceš schudnúť, nežer a cvič.“ Lenže ono to nie je také jednoduché. Takýto prístup bude fungovať, iba ak sa človek do nadváhy dostal prílišnou konzumáciou jedla. A bude fungovať len dočasne. Veľká časť ľudí v súčasnosti trpí nadváhou kvôli nedostatočnej konzumácii potrebných živín. Telo je potom vystresované, že nemá z čoho prežiť, a reaguje ukladaním tukovej hmoty „na horšie časy“. A pokiaľ v takejto situácii začnete urputne cvičiť, vystresujete svoj metabolizmus nakoniec ešte viac. Rovnako ako auto potrebuje benzín, aj naše telo potrebuje palivo. Môžete si pre začiatok za pomoci kalkulačiek na internete spočítať svoj bazálny metabolizmus, čo je minimálna energetická potreba tela na prežitie, ktorú by ste mu mali dopriať. Bez kvalitnej stravy to jednoducho nejde, či už chcete chudnúť alebo naberať svalovú hmotu.

Najistejšie samozrejme vždy bude vyhľadať pomoc odborníka, v tomto prípade teda nutričného špecialistu. Ten vám nastaví kalorický príjem, potrebné množstvo sacharidov, bielkovín aj tukov a veľkosti porcií. Poradí vám tiež, na čo sa hlavne zamerať a ako nedostatky v jedálničku napraviť, aby ste mali istotu, že svojmu telu doprajete všetko, čo potrebuje.

 

Vzdajú to, akonáhle nevidia okamžité výsledky

Aj tu, ako pri mnohých ďalších oblastiach života a sebazdokonaľovania, platí, že je potrebné vytrvať. Motivovať vás môže, pokiaľ máte, záznam svojich začiatkov, aby ste si mohli porovnávať zlepšenie. Zistite si za pomoci váhy Tanita alebo InBody zloženie svojho tela, zapíšte si miery minimálne v páse a bokoch, urobte si fotky v spodnom prádle. Zameriavať sa len na celkové číslo na váhe vás môže odradiť, pretože neodráža zmenu zloženia tela, kedy môžete schudnúť tuk, ale zároveň aj nabrať svaly. Zdá sa potom, že hmotnosť stojí, ale pritom dochádza k zlepšeniu, ktoré vám ukážu práve zmeny v centimetroch alebo prevážanie na diagnostickej váhe.

 

Zameriavajú sa iba na kardio

Väčšina ľudí, ktorí chcú schudnúť, sa zameriavajú prevažne na aeróbne cvičenie. Snažia sa tak „spáliť“ nechcené kalórie. To predsa povedie k najrýchlejšiemu chudnutiu, však? To ale nie je také jednoznačné. Je pravda, že pálenie kalórií pohybom vás priblíži kalorickému deficitu, ktorý je pre chudnutie nevyhnutný. Dôležité je ale budovanie, prípadne minimálne udržanie svalovej hmoty. Ide o to, že čím viac máte svalstva, tým vyšší je váš bazálny metabolizmus. Vďaka tomu telo vydáva energiu, aj keď práve aktívne necvičíte, metabolizmus je teda zjednodušene povedané „rýchlejší“. Názornou ukážkou sú kulturisti, ktorí musia každý deň zjesť obrovské objemy jedla, aby si svaly udržali. Budovania svalovej hmoty by sa teda nemali báť ani drobné ženy. Naozaj vám po pár silových tréningoch nenarastú svaly ako Arnoldovi Schwarzeneggerovi. (Kiež by!)

 

Chodia sa porozprávať a urobiť si selfie

Toto zďaleka nebýva len problém nežného pohlavia. Urobiť si motivačnú fotku a nájsť si na cvičenie parťáka je super, ale nesmie sa to preháňať. Pokiaľ vám tieto aktivity uberajú na čase, ktorý strávite tréningom, dohodnite sa s parťákom či parťáčkou, že sa zídete ešte pred cvičením skôr, aby ste v pokoji dohnali najnovšie zážitky a trápenia. Dlhé konverzácie si jednoducho nechajte na iné prostredie, než je posilňovňa. A mobil radšej nechajte v šatni. Ostatne návšteva fitness centra by pre vás mala byť aj únikom od technológiami presýteného každodenného života, pretože aj taká pauza patrí k zdravému životnému štýlu.

Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment