8 trikov, ktoré vám doma pomôžu znížiť vplyv toxínov

19.10.2018

 
V modernej spoločnosti sa vplyvom toxínov nevyhneme, no existujú možnosti ako ich vplyv na ľudský organizmus môžeme výrazne minimalizovať. A naozaj to funguje, stačí si len osvojiť zopár jednoduchých trikov.

 

  1. Stavte na domáce výrobky. Zdravie ide cez žalúdok a preto si vyberajte produkty od lokálnych farmárov, ktorých produkty nie sú zaťažované hormónmi, pesticídmi či ťažkými hnojivami. Tieto atribúty by mali spĺňať aj výrobky s označením BIO.
  2. Menšie je vždy lepšie. Je jedno či ide o malé jablko alebo menšiu rybu. Čím menšia ryba, tým menej ťažkých kovov, čím menšie jablko, tým menej pesticídov (pokiaľ ich nemáte z vlastnej záhrady). 
  3. STOP potravinám, ktoré sú preplnené éčkami, cukrami či akrylamidom. Skutočné jedlo je čerstvé, v mnohých prípadoch surové, jednoducho také, ktoré nie je priemyselne spracované.
  4. Zabudnite na plasty. Hoci vás výrobca presviedča o neškodnosti plastu, nápoje a jedlo uskladňujte v sklenených nádobách. Takto uskladnený nápoj či jedlo si uchová svoju chuť a nebude cítiť „umelinou“. 
  5. Skontrolujte si hrnce, panvice či varešky – všetky kuchynské riady by ste mali mať bez teflónovej úpravy. Ak ich máte, vymeňte ich za keramický alebo sklenený variant, inak si do jedla pridávate ďalšiu prísadu navyše, o ktorú vaše zdravie určite nemá záujem. 
  6. Umelé osviežovače vzduchu a prípravky na odstraňovanie elektrostatického náboja s prídavkami syntetických vonných látok sú tiež nevhodnou alternatívou pre vaše dýchacie cesty. Pozornosť zamerajte na zdravšie možnosti. 
  7. Stavte na prírodnú kozmetiku, pretože koža je najväčším orgánom, čo sa týka rozlohy a keďže plní aj ochrannú úlohu, aby si ju mohla dobre plniť, preto potrebuje patričnú ochranu. Takže aj v tomto prípade sa oplatí čítať etikety a prípravky, ktoré obsahujú minerálne oleje, konzervačné látky, syntetické farbivá a pod. radšej nechať v predajni a siahnuť po prírodných šampónoch, mydlách, krémoch, zubných pastách či deodorantoch.
  8. Pri upratovaní siahnite tiež po prírodných alternatívach čistiacich prostriedkov. Pri upratovaní vám rovnako dobre pomôže ocot, sóda bikarbóna, peroxid vodíka či citrónová šťava.   

 

Zbaviť sa toxínov vo svojom okolí sa vždy oplatí. Naše telo sa nám za to odvďačí v podobe pevného a trvalého zdravia. 

Další články

Zdravie
Krátky jesenný manuál zdravia

Kratšie dni a absencia tepla aj svetla dávajú zabrať imunitnému systému i pokožke, skutočne preto treba viac dbať na to, aby…

akce
Ako vám test metabolizmu pomôže k štíhlej postave?
Zdravie
Chudnutie
Hnedý a biely tuk - ktorý z nich je dôležitejší?

Obezita je problém, ktorý je špecifický pre modernú civilizáciu. Možno namietnete, že existujú populácie, ktoré sú menej…

Vaše premeny

Jana Jarošová

V obchode mi už nič nesedelo a všetko mi bolo malé

Róbert Gažo

Neveril som, že schudnem a nakoniec schudol som viac ako bol plán

Marta Tonarová

Človek si stále hovorí, že to nie je tak hrozné. Ale keď dôjde na fotky z dovolenky...