--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY<---

Jozef Rodák

Vadila mi moja nadváha a nedokázal som za mesiac schudnúť ani jedno kilo ...

                         ... tak a je „dobojované“... !

                Ale aby sme sa vrátili tak trošku na začiatok a začali „od podlahy“. V minulosti v stredoškolských časoch som bol skôr typ človeka, ktorý sa celkom venoval pohybu - amatérske fitnes posilňovanie a beh a počas zimy lyžovanie. Vtedy nebolo nejako veľa dostupných informácii o správnom spôsobe stravovania a tak sa kupovali a zháňali nejaké časopisy a dúfali sme, že sa tam snáď niečo dozvieme.

               Ako ubiehali roky, pribudli starosti, pracovné zaneprázdnenie, niekedy v tempe života aj nechuť na akýkoľvek pohyb, samozrejme počas toho „divoké“ stravovanie a mne osobne pribúdali kilá na telesnej hmotnosti. Dospel som do štádia, keď som vážil 118 kg. Ako som už skôr spomínal, stále som bol zákazníkom fitnes centier, kde som sa skôr venoval silovému tréningu. V podstate som sa cítil fyzicky veľmi dobre, ale stále som sa zahrával s myšlienkou ako vlastne by som sa zbavil len tuku a takým spôsobom sa zbavil nadváhy. Ako býva zvykom, v posilňovniach som sa príležitostné stretával s mojimi známymi a človek zbieral nejaké tie informácie a rady ako na to ... naozaj, skúsil som všelijaké spôsoby tzv. chudnutia, ale výsledok bol taký, že som za mesiac nedal dole ani jedno kilo – celé zle!

              Na internete som sa začal dosť intenzívne zaujímať o to, kto by mi s mojim problémom vedel poradiť s profesionálnou zárukou. Stretol som sa s reklamou a elektronickým formulárom Nutriadapt. Samozrejme, skôr než som sa tam odvážil isť, pokúsil som sa opýtať, a to hneď môjho kolegu z práce, či o tom niečo nevie. Poradil mi, že s mojim problémom by mi vedeli poradiť a bolo vybavené.

               Prvý deň v Nutriadapte ma privítal veľmi príjemný personál, kde nasledovali prvé všeobecné vstupné testy na váhe a neskôr odber krvi na preskúmanie rizikových faktorov. Bol som naozaj zhrozený z výsledku, ktorý mi bol oznámený, pretože som nebol som lenivec a niečo som aj pošportoval. Avšak márne, všetko zlo pre moje telo bolo cez nesprávne až nevhodné stravovanie. Následne výsledky z krvi, ktoré prišli cca. o dva týždne, výživová poradkyňa p. Drabiščáková spracovala, resp. vysvetlila a usmernila môj každodenný jedálniček a začal som sa stravovať podľa jej pokynov. Nasadenie z mojej strany bolo veľmi veľké, pretože na takú príležitosť som čakal veľa rokov.

              Od začiatku, každý jeden deň som sa poctivo stravoval, jedániček presne dodržiaval. Jedol som 5 x denne dá sa povedať až do začiatku nového roka. Prehrešky v stravovaní boli spojené len s oslavami a tie boli len dve .-)  Do konca roka 2019 som dokázal schudnúť neuveriteľných 13 kg. Bol to pre mňa úžasný pocit, ktorý ma poriadne nakopol. Prvé kila padali veľmi ľahko s minimálnym pohybom. Chcem podotknúť, že upravená strava bola bežnou stravou v reštauráciách, pokiaľ som bol v práci, doma som si pripravoval jedlo z bežné dostupných potravín v nákupných sieťach. Vylúčil som vyprážané jedlá, cukrovinky, potraviny, ktoré mi boli vopred stanovené ako nevhodné. Začal som jesť viac zeleniny a dodržiavať pitný režim. Nikdy som nepociťoval hlad, energie som mal oproti minulosti oveľa viac a cítil som sa oveľa lepšie.

Keď prišlo obdobie predvianočných, vianočných a povianočných sviatkov, stále som bežal na svojej strave. Samozrejme sa človek určite ponúkne, kto by si nedal vianočné dobroty.

Nový rok som začal s väčším nasadením, ale strava 5 x denne ma už dosť zasycovala, tak som prešiel na stravovanie 3 x denne. V novom roku som musel pridať tak isto v pohybe a neubránil som sa aj občasnému pomalému behu, ktorý bol neskôr aj kľúčový. Nasledovali kontroly s výživovou poradkyňou, stále som mal pekné výsledky a hmotnosť išla stále dole.

Postupom času sa môj pohyb zintenzívnil a bol každodenný, pomalý beh a chôdza 5 x v týždni. Každý jeden deň som mal vyšperkovanú stravu a dával som si pozor na jedalniček. Prehreškom som sa dosť vyvaroval, ale každé tri týždne pri mojej poctivej strave som si ich schválne aplikoval - jednak kôli vlastným chutiam a jednak aj kôli tomu, aby som vedel, že môžem všetko konzumovať (nemám to zakázané navždy).

Keď som zišiel na hmotnosť 98 kg chudnutie bolo pomalšie. Tak som začal stále viac a viac zapájať pohyb a jeho náročnosť. Stále som to riešil formou pomalého behu, kedy som tréningy reguloval minútami a hranicou telesného tepu, pre mňa to bolo najefektívnejšie a najlepšie riešenie.

Takto som schudol 30kg a chcem podotknúť, že som sa stravoval obyčajnými potravinami, ktoré sú bežne dostupné !

Nepomohli mi žiadne, dnes často reklamované komerčné proteíny, keto-diéty, vopred pripravené balíčky so stravovaním, žiadne iné formy ostatných alternatívnych metód na redukciu telesnej hmotnosti pri riešení problému s nadváhou. Len správna voľba potravín, správne načasovanie, množstvo pohybu a morálka v stravovaní Vás dovedú do vytúženého cieľa.

 

Ďalšie príbehy

Postupne som musela vymeniť celý šatník :)
Monika Miňová, 54 rokov
Ide to aj so zníženou funkciou štítnej žľazy
Zuzana Salanciová, 39 rokov
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment