--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Šošovicová polievka na indický spôsob

4. 4. 2017 | 15204 Zhliadnutie
4
porcie
30
minút
obtiažnosť
1303 kJ / porcia

V nadchádzajúcom období sa hodí polievka, ktorá spĺňa základné pravidlá zdravého jedálnička. Šošovicovú polievku pozná každý, skúste ale túto variantu s nádychom Indie.

Postup

Najprv dáme do vriacej osolenej vody variť šošovicu podľa návodu na obale, spravidla stačí pár minút. Potom na oleji speníme vo väčšom hrnci nadrobno nakrájanú cibuľku, prelisovaný cesnak, nastrúhanú alebo nadrobno nakrájanú mrkvu a nastrúhaný zázvor. Až zelenina začne mäknúť a prepoja sa všetky vône, pridáme paradajkový pretlak a dôkladne všetko premiešame. Až potom pridáme uvarenú šošovicu a zalejeme vývarom. Chvíľu na miernom plameni povaríme, osolíme, pridáme škoricu a rozmixujeme všetko tyčovým mixérom. Nakoniec zjemníme kokosovým mliekom. Dozdobiť môžeme podľa chuti na troške oleja opraženými semienkami, kúskami zázvoru alebo bylinkovým pestom.

NIEČO NAVYŠE: Vďaka kokosovému mlieku je táto polievka pomerne výdatná, v redukcii teda poslúži s kúskom celozrnného pečiva ako hlavný chod. Obsahuje veľa vlákniny a dôležitých rastlinných bielkovín a tukov. Vhodná je pre všetky metabolické typy, najväčšiu službu však urobí ľuďom, u ktorých prevažuje element váty.

Kokosové mlieko: Táto "vymoženosť" ázijskej kuchyne nielen výborne chutí, ale má tiež veľmi blahodarný vplyv na naše zdravie. Okrem iného, pomáha udržiavať nízku hladinu cukru v krvi, spevňuje cievy, pomáha predchádzať chudokrvnosti, spevňuje kosti vďaka nemalému obsahu vápnika a fosforu. Obsahuje tiež draslík, ktorý je pomocníkom pre stabilizáciu krvného tlaku.

Suroviny

cca 0,5 l zeleninového vývaru
160 g červenej šošovice
3 lyžice paradajkového pretlaku
1 väčšia mrkva
1 väčšia cibuľa
2 strúčiky cesnaku
kúsok zázvoru (cca ako článok prsta)
3 lyžice olivového oleja
150 ml kokosového mlieka z plechovky
štipka škorice
soľ

4 porcie | doba prípravy 30 minút | 1303 kJ / 311 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1256 kJ / porcia
2
porcie
20
minút
obtiažnosť
1659 kJ / porcia
4
porcie
60
minút
obtiažnosť
1356 kJ / porcia
4
porcie
40
minút
obtiažnosť
1545 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment