--->Staňte sa franchizantom najpokrokovejšieho výživového systému 21. storočia JEDINEČNÁ MOŽNOSŤ KÚPY ZABEHNUTEJ KLINIKY alebo novej licencie<---

Jogurtové muffiny s čučoriedkami / čerešňami

25. 7. 2017 | 7321 Zhliadnutie
13
porcií
30
minút
obtiažnosť
732 kJ / porcia

Lahodné čučoriedky a čerešne alebo višne. S jogurtom alebo bez. Na raňajky alebo na popoludňajšie posedenie s rodinou či priateľmi. Pekný a zdravý doplnok na piknik alebo do batôžku na výlet. To sú muffiny, malé bábovky, ktoré miluje snáď každý. Tieto sú navyše bezlepkové.

Postup

V mise zmiešame všetky suché ingrediencie. Vyšľaháme bielky a žĺtky zvlášť. Do žĺtkov zašľaháme aj cukor a rozpustené maslo. Banán roztlačíme vidličkou a vmiešame do žĺtkovej zmesi, k tomu pridáme jogurt a vsypeme zmes zo suchých ingrediencií. Dôkladne premiešame, potom pridáme ešte kôru z citróna a na záver zľahka vmiešame penu z bielkov.

Pečieme vo forme na muffiny, do ktorej vopred vložíme papierové košíčky. Nalejeme cesto približne do ⅔ košíčkov, dozdobíme čučoriedkami a čerešňami a pečieme v rúre predhriatej na 180 °C asi 8 - 12 minút. Priebežne skúšame špajdľou (cesto by sa na ňu nemalo lepiť).

Vychladnuté muffiny podávame s kopčekom jogurtu ozdobeným mätou a čerešňami alebo čučoriedkami.

Sacharidy: 27 g
Bielkoviny: 3,8 g
Tuky: 5,2 g
Vláknina: 4,6 g
Nízky GI, vhodné pre deti
 

TIP: Ak budete jesť muffiny napríklad na raňajky, vždy k nim pridajte misku jogurtu. Potom zjete menej muffinov a navyše sa vďaka jogurtu zníži glykemický index výsledného pokrmu.

Suroviny

400 g bieleho jogurtu - 3,5% tuku (Hollandia)
250 g pohánkovej múky
2 lyžičky prášku do pečiva
50 g masla
2 vajcia
140 g kokosového cukru (alebo trstinového)
1 vanilkový cukor
1 banán
100 g čučoriedok
100 g čerešní
citrónová kôra
jogurt + mäta na ozdobu
košíčky na muffiny

13 porcií | doba prípravy 30 minút | 732 kJ / 175 kcal

Ďalšie zaujímavé recepty

2
porcie
20
minút
obtiažnosť
900 kJ / porcia
20
porcií
60
minút
obtiažnosť
454 kJ / porcia
1
porcia
10
minút
obtiažnosť
1907 kJ / porcia
1
porcia
30
minút
obtiažnosť
1982 kJ / porcia
Ringsegment Ringsegment

Weight management
je riešením pre každého

Výživový plán na úpravu hmotnosti

Potrebujete zhodiť pár kíl alebo 15 kíl? Pripravíme vám taký plán, ktorý vám sadne do vašich predstáv.

Viac
Výživový plán pre športovcov

Máte radi šport? Alebo naopak, ste v pohybe limitovaní? Nebaví vás jedálniček od vášho trénera?

Viac
Výživový plán pre deti

Náš tím profesionálnych výživových poradcov je pripravený pomôcť každému rodičovi, ktorému nie je zdravie jeho dieťaťa ľahostajné. Máme pre vás pripravené špeciálne programy, ktoré u detí úspešne riešia obezitu, nadváhu, prípadne aj podvýživu.

Viac
Výživový plán pre seniorov

Seniori vyžadujú diametrálne odlišný prístup k chudnutiu ako aktívny tridsiatnik. Z našich skúseností sa veľkej skupine klientov po úprave hmotnosti uľavilo od zdravotných ťažkostí a znížilo sa množstvo potrebných liekov.

Viac
Výživový plán pre večné diétarky

Celý deň nejete a večer skončíte vo fastfoode? Naše riešenie počíta s rôznymi životnými situáciami tak, aby bolo maximálne použiteľné a bez jo-jo efektu.

Viac
Výživový plán pre diabetikov a alergikov

Neprispôsobujte sa! My sa prispôsobíme vám. Máte alergiu alebo intoleranciu na nejakú potravinu, prípadne diabetes alebo vysoký tla? Nevadí, naša gramážová kuchárka sa vám prispôsobí a nikto vás ju nebude nútiť jesť.

Viac
Logo

Prečo NUTRIADAPT?

Zdravotná dokumentácia

Pretože je normálne starať sa o seba a o svoje zdravie.

Nahváha a obezita výrazne zhoršuje kvalitu života. Od zadýchavania sa pri chôdzi, estetického hľadiska, zhoršenia civilizačných chorôb, ako je okrem iného cukrovka alebo vysoký cholesterol, až po kratšiu dobu života. Je správne sa o svoje telo v rôznych etapách života starať tak, aby ste dokázali naplniť váš cieľ a mať tak "RADOSŤ ZO SEBA". A my vám s tým radi pomôžeme.

Stetoskop

Pretože u nás nájdete iba vysoko kvalifikovaných odborníkov na úpravu hmotnosti.

Všetci naši zamestnanci musia prejsť veľmi intenzívnym vzdelávacím procesom zakončeným odbornou skúškou. Zamestnanci sa musia neustále vzdelávať, preto navyše u nás tiež nájdete špecialistu na chudnutie detí, športovú výživu, apod.

Mikroskop

Pretože náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkom nespočetného množstva overených klinických štúdií.

Opiera sa o fakty, nie o domnienky alebo nepodložené štúdie. Bude vám na mieru spracovaná gramážová kuchárka a osobný výživový plán, v ktorom možno upravovať energetickú hodnotu aj početnosť porcií. Osobný výživový plán rešpektuje vaše chuťové preferencie a pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť cieľovú hmotnosť.


Je to jednoduchšie,
než si myslíte

Fill form

Vyplníte rezervačný formulár, naša asistentka sa s vami do dvoch pracovných dní spojí a dohodnete si termín nezáväznej konzultácie.

Zdravotná prehliadka

Absolvujete 30 - 45 minútovú konzultáciu, kde vám vykonáme základnú diagnostiku Vášho tela. Počas konzultácie sa dozviete, ako zostať nielen zdraví, ale tiež ako získať viac energie, cítiť sa dobre a dostať sa na svoju ideálnu hmotnosť a mnoho ďalších informácií.

Konzultácia

Pohovoríte si s našim výživovým špecialistom, preberiete vaše ciele, vysvetlíme vám ako sa s nami dostanete na ideálnu hmotnosť a čo je potrebné urobiť, aby ste si ju udržali. A to natrvalo.

Fill form

Poďte do toho s nami a chudnite tak, aby ste nielen skvele vyzerali, ale hlavne sa skvele cítili.

Garancia

Až 1,5 kg / týždeň

Pri dodržaní výživových
zásad našich špecialistov
Objednajte sa ešte dnes
na konzultáciu s výživovým špecialistom
a navyše dostanete inšpiratívny
jedálniček chutných večerí

Rezervačný formulár

Ringsegment